WIELOKROTNE WŁAMANIA I KRADZIEŻE

Dodano: 2004-11-18

Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko dwóm bezrobotnym: 23 letniemu Józefowi O. i 18 letniemu Piotrowi M. Prokurator oskarżył ich o to, że w okresie od 17 kwietnia 2004 r. do lipca 2004 r. w Buczynach, Trzebielu i Tuplicach dokonali wielokrotnych włamań do leśniczówek i domków wczasowych oraz kradzieży sprzętu elektronicznego, AGD i markowych narzędzi. Ponadto oskarżeni dokonywali licznych kradzieży przewodów instalacji elektrycznej, pokryw żeliwnych włazów do zbiorników odcieków, kratek ściekowych i wszystkiego co stanowiło jakąkolwiek wartość i dało się sprzedać.

Jak ustalono w dniu 15 lipca 2004 r. funkcjonariusze policji zostali powiadomieni o usiłowaniu kradzieży linii energetycznych w miejscowości Garbówek.

W toku postępowania przygotowawczego stwierdzono, że oskarżeni wcześniej dokonali szeregu przestępstw na łączną szkodę 18 500 zł. Łupem sprawców padały pokrywy żeliwne, kratki ściekowe, lodówki, zlewozmywaki, baterie kranowe, wiertarki, szlifierki, czajniki bezprzewodowe, butle gazowe, kable energetyczne, kanistry metalowe, siekiery itp.

Prokurator wniósł o skazanie oskarżonych bez przeprowadzenia rozprawy w stosunku do Józefa O. na łączną karę łączną 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 5 lat, dozór kuratora oraz grzywnę w wysokości 1 400 zł oraz dowodów rzeczowych. W stosunku do Piotra M. na karę łączną 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 5 lat próby, przepadek dowodów rzeczowych i w/w grzywnę.

W razie odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.