WYZYWAŁ, BIŁ, KOPAŁ

Dodano: 2004-10-21

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 18 października 2004 r. skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu wcześniej nie karanemu Arturowi I. żonatemu, ojcu 6 dzieci, zatrudnionemu przy pracach interwencyjnych w Krośnie Odrzańskim. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od listopada 2002 r. do 19 sierpnia 2004 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, matką oraz dziećmi.

Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał ich słowami obelżywymi, wyganiał z domu, groził pozbawieniem życia, zabraniał podawania posiłków dzieciom, palenia w okresie zimowym w piecu, bił pięściami i różnymi przedmiotami po całym ciele. Na skutek awantur pokrzywdzeni uciekali z domu, co doprowadziło żonę i jej syna Dawida do rozstroju psychicznego.

Jak ustalono w mieszkaniu oskarżonego wielokrotnie dochodziło do interwencji policji wzywanej przez Monikę I., lecz interwencje i rozmowy profilaktyczne nie przynosiły pozytywnego skutku a jedynie rozzuchwalały Artura I.

W dniu 14 sierpnia 2004 r. doszło do kolejnej poważnej awantury. Oskarżony po wypiciu nalewki przyszedł do żony i zażądał pieniędzy na alkohol. Gdy ich nie otrzymał wykręcił żonie ręce, bił ręką po twarzy a następnie uderzał głową w jej głowę. W ten sposób dręczył żonę przez trzy godziny. Po tym czasie pokrzywdzona przekazała mu pieniądze. Po wypiciu alkoholu zakupionego za te pieniądze zaczął bić syna Pawła po głowie, kopał. Monika I. i dzieci uciekli z domu. Wieczorem Artur I. po wypiciu kolejnej butelki alkoholu pobił synów Dawida i Dariusza a następnie Dawidem rzucił o podłogę. Pokrzywdzona stanęła w ich obronie i wezwała policję, która zabrała sprawcę.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował go. Oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.