WŁAMYWACZE OSKARŻENI

Dodano: 2004-10-12

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko wcześniej karanym : 29 letniemu Krzysztofowi Ż. i 41 letniemu Markowi J. Prokurator oskarżył ich o to, że wielokrotnie w styczniu 1995 r. w Lubsku wspólnie i w porozumieniu włamywali się m.in. do Biblioteki Publicznej, przedszkola, gabinetu dyrektora, Punktów Gastronomicznych oraz samochodów, skąd zabierali w celu przywłaszczenia przedmioty stanowiące większą wartość. Oskarżeni czynów dopuścili się w warunkach recydywy.

Jak ustalono oskarżeni włamywali się do w/w obiektów i wynieśli z nich m.in. markową wieżę, magnetowid, kserokopiarkę, grzejnik elektryczny, przednią szybę z samochodu marki Mercedes, a z Punktu Gastronomicznego kuchenkę mikrofalową, gofrownicę oraz 150 czekolad.

Prokurator wniósł o skazanie oskarżonych bez przeprowadzenia rozprawy na uzgodnione z nimi kary: dla Krzysztofa Ż. karę łączną 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności a dla Marka J. karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 4 lat i oddanie w tym okresie oskarżonego pod dozór kuratora sądowego.