PRZERABIAŁ DOKUMENTY

Dodano: 2004-09-30

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu obywatelowi Ukrainy Vlodymirowi V. Oskarżony wbrew przepisom ustawy, w krótkich odstępach czasu udzielił nieustalonej osobie pomocy w przerobieniu litewskiego paszportu oraz litewskiego prawa jazdy a następnie 1 sierpnia 2004 r. w przejściu granicznym w Zasiekach usiłował wbrew przepisom przekroczyć granicę państwową z Polski do Niemiec, używając do tego celu podstępu. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 6 sierpnia tego roku.

Prokurator oskarżył Vlodymira V. również o to, że 1 sierpnia tego roku w Olszynie będąc osadzonym w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych GPK Olszyna, obiecał pełniącemu służbę funkcjonariuszowi korzyść majątkową w postaci 70 euro, butelki szampana, butelki wódki i 5 paczek papierosów w zamian za wypuszczenie go z tego pomieszczenia.

Prokurator wniósł o skazanie oskarżonego bez przeprowadzenia rozprawy na uzgodnioną z nim karę łączną 2 lat pozbawienia wolności, w zawieszeniu na okres 3 lat próby oraz orzeczenie przepadku dowodów rzeczowych.