BEZ PRAWA JAZDY- ZABIŁ 4 OSOBY

Dodano: 2004-09-01

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie 25 sierpnia 2004 r.skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu, wczesniej karanemu elektromonterowi Markowi D.Prokurator oskarżył go o to, że 5 lipca 2004 r. na drodze E-65 Rosin - Kalsk kierując samochodem marki VW Passat doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym swoim pasem Fiatem 126 P. w wyniku którego śmierć na miejscu ponieśli kierująca fiatem Agnieszka D. i jej 3 pasażerowie.

Jak ustalono krytycznego dnia samochodem marki Passat jechały 4 osoby z Torzymia do Zielonej Góry. Tego dnia warunki pogodowe były w miarę dobre chociaż padał deszcz. Kierujący Passatem Marek D. podczas wyprzedzania bądź zmiany pasa na lewy nie podporządkował się obowiązującym przepisom oraz nie zachował szczególnej ostrożności, przez co doszło do czołowego zderzenia z samochodem marki Fiat 126 P.

Powołani biegli z zakresu ruchu drogowego stwierdzili, że sposób jazdy kierującej Fiatem Agnieszki D. był prawidlowy i zgodny z przepisami.
Marek D. był już karany z Ustawy o przeciwdziałniu narkomanii. Z uwagi na uzaleznienie od narkotyków decyzją Sądu Okręgowego w Zielonej Górze był umieszczony w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego.

W chwili zdarzenia zgodnie z informacją Urzędu Miasta Zielonej Górze, Marek D. kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień.

Oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.