OKRADŁ NA DWORCU PKP

Dodano: 2004-08-26

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze 20 sierpnia 2004r. skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu bezrobotnemu - Edwardowi F. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 4 czerwca 2004 r. w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem wraz z dwoma nieustalonymi osobami, przytrzymując ręce Dionizemu K. zabrał mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 20 zł, zegarek męski z bransoletką, markową kurtkę i czapkę o łącznej wartości 280 zł.

Jak ustalono Dionizy K. został napadnięty przez trzech nieznanych mężczyzn na dworcu PKP w Zielonej Górze. Po zdarzeniu pokrzywdzony wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei zatrzymali na terenie dworca jednego ze sprawców zajścia, który miał na sobie kurtkę podejrzanego. Osobą tą był oskarżony Edward F.

Powołani biegli rozpoznali u podejrzanego ograniczone zaburzenia osobowości oraz zespół zależności alkoholowej i zawnioskowali dla niego o leczenie odwykowe. Istotnym jest, iż Edward F. swojego czynu dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.