POTRÓJNE ZABÓJSTWO W ZIELONEJ GÓRZE - ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ

Dodano: 2015-10-04

Zielona Góra. W sobotę (3.10.br.) około godz. 17 mieszkanka jednego z bloków mieszkalnych na Osiedlu Przyjaźni w Zielonej Górze powiadomiła policję, że jej sąsiadka, z którą była wcześniej umówiona nie otwiera drzwi. W mieszkaniu tym znajdować miały się również dzieci. Przybyli na miejsce wezwania policjanci i strażacy PSP dokonali siłowego wejścia do mieszkania poprzez wyważenie drzwi.

W mieszkaniu ujawniono zwłoki 31-letniej kobiety oraz jej dwóch córek w wieku 9 i 13 lat. Już wstępnie przeprowadzone oględziny ciał wskazywały, że śmierć wszystkich pokrzywdzonych była wynikiem zbrodniczego działania osób drugich - zabójstwa. 

Na miejsce natychmiast przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikami i medykiem sądowym, która rozpoczęła czynności związane z oględzinami miejsca tragedii. Przybyły również na miejsce Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze - dr Alfred Staszak oraz powołana - 5-osobowa grupa prokuratorów specjalistów d/s zabójstw wspólnie z policjantami z KWP w Gorzowie i KMP w Zielonej Górze do wczesnych godzin rannych już niedzielę (4.10.br) wykonywała wszystkie niezbędne czynności związane z zabezpieczeniem wszystkich dowodów zbrodni.

Zwłoki ofiar na polecenie prokuratorów zabezpieczono w celu wykonania sekcji zwłok, które przeprowadzone zostaną najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek. Równolegle z prowadzonymi na miejscu zbrodni czynnościami zarządzono poszukiwania męża i ojca ofiar zbrodni.

W późnych godzinach nocnych ekipa dochodzeniowo-śledcza powiadomiona została o ujawnieniu w okolicach m. Wschowa zwłok mężczyzny.

Po wykonaniu badań identyfikacyjnych-porównawczych potwierdzono, że zmarłym jest mąż i ojciec ofiar zbrodni dokonanej w Zielonej Górze.

W chwili obecnej ustalane są okoliczności śmierci w/w mężczyzny jak również - jako jedna z wersji - badany jest związek tego mężczyzny z ujawnionym zabójstwem.

Jednocześnie informujemy, że w dniu jutrzejszym - poniedziałek 5.10.br. - godz. 9,30 -  z inicjatywy Prokuratora Okręgowego dr Alfreda Staszaka odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze Robertem Kmieciakiem i przedstawicieli policji, na której podane zostaną nowe okoliczności związane z opisanym zabójstwem.