Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Prokurator Marcie Kosickiej
z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
z powodu śmierci Teścia
składa

kierownictwo
oraz koleżanki i koledzy
z prokuratur okręgu zielonogórskiego

News

 • 57-LATEK POTRĄCIŁ NA PASACH W CENTRUM MIASTA PIESZEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  4 marca 2017 r. w Zielonej Górze ,  w centrum miasta, kierując samochodem osobowym marki Fiat panda nie zachował  szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do oznaczonego przejścia dla pieszych,  wjechał na to przejście nie ustępując  pierwszeństwa znajdującemu się już na pasach pieszemu,  w wyniku czego uderzył w niego, powodując u pokrzywdzonego  obrażenia, które naruszyły czynności narządów  ciała na okres powyżej dni 7.

  Dodano dnia: 2017-06-20 [ID : 12079]

  » Read more

 • ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY. ZGINĄŁ 38-LETNI OBYWATEL UKRAINY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło 17.06.2017 r. na drodze K12 za miejscowością Trzebiel. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około godz. 23.30 dyżurny KPP Żary został powiadomiony o wypadku komunikacyjnym ze skutkiem śmiertelnym na drodze krajowej K-12 między Trzebielem a Łęknicą.  Kierujący na prostym odcinku drogi 38-letni obywatel Ukrainy,  zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie uderzył w nasyp na lewym poboczu i obrócił się na dach. Kierujący pojazdem zmarł przed przybyciem pogotowia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący był sam z pojeździe.

  Dodano dnia: 2017-06-19 [ID : 12078]

  » Read more

 • NIWELOWAŁ DOKUMENT KTÓRYM NIE MIAŁ PRAWA WYŁĄCZNIE ROZPORZĄDZAĆ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 (dobrowolne poddanie się karze) wobec 41 letniego mężczyzny, który w okresie od nieustalonego okresu czasu  do 11 maja 2016 r., usunął dokumenty, którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać w postaci zaświadczenia o stanie zdrowia pokrzywdzonej, a następnie bez zgody wyżej wymienionej przedłożył je w Sądzie Rejonowym w Żarach w toku postępowania w sprawie.

  Dodano dnia: 2017-06-16 [ID : 12077]

  » Read more

 • INFORMACJA DOT. II ETAPU NABORU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora (sygnatura PO IV WOS 1111.2.2017 )w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  1.    Joanna Rodzeń
  2.    Katarzyna Wojnicz
  3.    Kamila Pokidan
  4.    Barbara Modzelan
  5.    Daniel Hurlak
  6.    Agnieszka Suchorska

  Drugi etap (część testowa) oraz trzeci etap (rozmowa kwalifikacyjna) konkursu odbędą się 26 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze ul. Partyzantów 42, sala konferencyjna (I piętro).

  Dodano dnia: 2017-06-14 [ID : 12076]

  » Read more

 • PRZEZ 10 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, GROZIŁ ZABÓJSTWEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2007 r. do marca 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, poprzez wszczynanie awantur, podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, niszczył wspólne mienie, stanowiące wyposażenie mieszkania i groził zabójstwem.

  Dodano dnia: 2017-06-13 [ID : 12075]

  » Read more

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO NA TERENIE BUDOWY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze na terenie budowy, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego poprzez wykręcenie mu ręki. W wyniku takiego zachowania pokrzywdzony doznał skręcenia nadgarstka lewego, czym obrażenia te naruszyły czynności narządu ciała na czas dłuższy niż 7 dni.
  Nadto oskarżony w tym samym miejscu i czasie naruszył nietykalność cielesną tej samej osoby w związku z podjętą interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi poprzez szarpanie go za odzież oraz uderzanie ręką w twarz.

  Dodano dnia: 2017-06-13 [ID : 12074]

  » Read more

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Ogłoszenie z dnia 7 czerwca 2017 roku, sygn. PO IV WOS 1111.3.2017 Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Żarach

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.3.2017
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Prokuratura Rejonowa w Żarach

  Dodano dnia: 2017-06-09 [ID : 12073]

  » Read more

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM PASAŻER DOZNAŁ ZŁAMANIA KRĘGOSŁUPA I..ZBIEGŁ Z MIEJSCA WYPADKU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 stycznia 2017 r. w jednej z miejscowości gminy Gubin, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Skoda Felicja, nie dostosował należytej prędkości do panujących warunków na drodze i stanu drogi, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wpadł w poślizg zjeżdżając na lewe pobocze drogi, uderzając w przydrożne drzewo. W następstwie wypadku  pasażer pojazdu doznał obrażeń ciała w postaci złamania kręgosłupa, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały  rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni  wyczerpując znamiona art. 177 par 1 kk, a następnie.. zbiegł z miejsca zdarzenia.

  Dodano dnia: 2017-06-09 [ID : 12072]

  » Read more

 • KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE I ZABRAŁ MU TELEFON WARTOŚCI 10 ZŁ.

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 stycznia 2017 r. w Lubsku używając przemocy poprzez bicie rękoma i kopanie po całym ciele pokrzywdzonego, zabrał mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy marki LG o wartości 10 zł.

  Dodano dnia: 2017-06-09 [ID : 12071]

  » Read more

 • NIEUMYŚLNIE SPOWODOWAŁ WYPADEK W KTÓRYM ZGINĄŁ MOTOCYKLISTA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w dniu 29 lipca 2016 r. w Świebodzinie kierując samochodem osobowym marki Honda Civic nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż niewłaściwie ocenił odległość i prędkość poruszającego się z przeciwnego kierunku motocykla Yamaha podejmując decyzję o skręcie w lewo, wymusił w ten sposób pierwszeństwo i spowodował wypadek polegający na uderzeniu przez motocykl kierowany przez pokrzywdzonego w bok samochodu Honda Civic, w wyniku którego kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2017-06-08 [ID : 12070]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa