Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • Zawiadomienie dla osób pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds. 33.2017 Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze  zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds. 33.2017  o tym,  że w dniu  06  maja 2020 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Żaganiu  akt oskarżenia przeciwko Damianowi K. i Piotrowi M. oskarżonym  o popełnienie wielu oszustw polegających na umieszczaniu  w latach 2016/2017, na portalach internetowych OLX, OTOMOTO i ALLEGRO ofert sprzedaży motocykli  Simson i Junak, samochodów osobowych i ich elementów, bez zamiaru i możliwości wywiązania się z umowy, i doprowadzenie przez to do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wpłacających zaliczki za te pojazdy pokrzywdzonych w liczbie blisko 200 osób oraz o wyłudzenie pożyczek z banków i instytucji finansowych tj. o popełnienie przestępstw z art. 286 § 1 kk  inne.

  Dodano dnia: 2020-05-06 [ID : 12719]

  » Read more

 • 44-LATEK JADĄC Z NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ WPADŁ W POŚLIZG I DACHOWAŁ. RANNA ZOSTAŁA JEGO PASAŻERKA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że 7 września 2019 roku na drodze wojewódzkiej nr 294 - Tuplice - Trzebiel, kierując samochodem marki Ford Mondeo, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w następstwie czego pojazd wpadł w poślizg i dachował.

  Dodano dnia: 2020-05-04 [ID : 12718]

  » Read more

 • GROZIŁ SĄSIADOM, ŻE WYSADZI BUDYNEK MIESZKALNY

  Nowa Sól. 22 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w jednej z wielorodzinnych kamienic w Kożuchowie 25 letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wywołał awanturę podczas której zagroził sąsiadom wysadzeniem budynku mieszkalnego. Groźba wzbudziła w pokrzywdzonych obawę jej spełnienia - na miejsce wezwano policję.

  Dzisiaj prokurator przedstawił podejrzanemu 3 zarzuty kierowania gróźb karalnych (art. 190 kk)  i skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

  Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował areszt tymczasowy wobec podejrzanego na okres 3 m-cy.

  Dodano dnia: 2020-04-27 [ID : 12715]

  » Read more

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W DNIACH 27.04 - 30.04 br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności na stronie - www. prokuratura - w zakładce "rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2020-04-27 [ID : 12714]

  » Read more

 • 22 - LATEK UDERZYŁ W AUTOBUS PRZEWOŻĄCY 44 MAŁOLETNICH ZMUSZAJĄC POJAZD DO WJECHANIA DO PRZYDROŻNEGO ROWU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 - letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że 10 września 2019 roku, na trasie Nowiniec - Stara Woda, nieumyślnie sprowadził katastrofę w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf naruszył zasady bezpieczeństwa jadąc z nadmierną prędkością, nie opanował pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu,  na skutek czego uderzył w prawidłowo jadący autobus marki Autosan, który następnie w wyniku uderzenia wjechał do przydrożnego rowu.

  Dodano dnia: 2020-04-20 [ID : 12712]

  » Read more

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 14 - 17 kwietnia br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności na stronie ...www.prokuratura, w zakładce "rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2020-04-15 [ID : 12711]

  » Read more

 • ODPOWIE ZA SPROWADZENIE BEZPOŚREDNIEGO NIEBEZPIECZEŃSTWA POŻARU BUDYNKU MIESZKALNEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56- letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że 8 listopada 2019 roku w Żarach, w lokalu mieszkalnym sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru tego budynku zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach poprzez niewłaściwe podłączenie przewodu odprowadzającego spaliny z urządzenia grzewczego do przewodu kominowego i związanej z tym brakiem stabilności urządzenia grzewczego, a następnie rozpalenia w tym urządzeniu, jego przewrócenia w wyniku czego doszło do zaprószenia ognia w mieszkaniu.

  Dodano dnia: 2020-04-07 [ID : 12710]

  » Read more

 • TRAGEDIA PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ. 35-LATEK ŚMIERTELNIE UGODZONY NOŻEM

  Nowa Sól. Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Nowej Soli, w ostatnią sobotę - 4 kwietnia br. ok. godz. 21 w jednym z budynków mieszkalnych w m. Lubięcin doszło do awantury domowej w trakcie której 45 letni mężczyzna przy użyciu noża pozbawił życia swojego 35 letniego brata. Do zdarzenia doszło w obecności innych osób. Wszyscy uczestnicy spotkania spożywali alkohol.

  Dodano dnia: 2020-04-07 [ID : 12709]

  » Read more

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE DLA POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 1 DS 139.2017

  Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR 1 Ds 139.2017, że w dniu 30 marca 2020 r. skierowała do Sadu Rejonowego w Zielonej Górze Wydział VII Karny akt oskarżenia przeciwko Dawidowi W. oskarżonego o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, co do możliwości i zamiaru wywiązania się z umów kupna sprzedaży różnych przedmiotów, wystawionych za pośrednictwem portali ogłoszeniowych tj. o czyn z art. 286 par. 1 kk w zw. z art. 65 par. 1 kk.

  Dodano dnia: 2020-04-03 [ID : 12704]

  » Read more

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach  30 marca - 3 kwietnia br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności - na stronie www.prokuratura, w zakładce "rzecznik prasowy"
  Uwaga - zmiana osoby zastępującej.
  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi ograniczeniami w bezpośrednim kontaktowaniu się - wszelkie informacje dotyczące prowadzonych postępowań przygotowawczych  i zdarzeń udzielane będą przedstawicielom mediów jedynie telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik PO

  Dodano dnia: 2020-03-26 [ID : 12702]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa