Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • 26-LATKA OSKARŻONA O SPOWODOWANIE WYPADKU, W NASTĘPSTWIE KTÓREGO ZMARŁA PASAŻERKA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej kobiecie.
  Oskarżona  14 kwietnia 2016 r. na 79 kilometrze drogi krajowej nr 12 nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem marki Opel Vectra i jadąc w kierunku Szprotawy z prędkością przekraczającą prędkość  administracyjnie dopuszczalną i niezapewniającą panowania nad pojazdem  tj. 95 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości,  nie zachowała należytej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi, w skutek czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym tym pasem z przeciwnego kierunku samochodem marki Suzuki Vitara, kierowanym przez pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2016-12-28 [ID : 11930]

  » Read more

 • POMAGAŁ W UKRYCIU SAMOCHODU POCHODZĄCEGO Z KRADZIEŻY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który  05 maja 2016 r. pomagał w ukryciu samochodu osobowego marki Volkswagen Touran o wartości 28.700 zł, wiedząc, że pochodzi on z kradzieży.

  Dodano dnia: 2016-12-28 [ID : 11929]

  » Read more

 • POUCZENIE DLA POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE VDS.46/15 - POSŁUGIWANIA SIĘ SFAŁSZOWANYMI TYTUŁAMI WYKONAWCZYMI W CELU WYŁUDZENIA NIENALEŻNYCH ŚWIADCZEŃ PIENIĘŻNYCH

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze nadzoruje śledztwo V Ds. 46/15  w sprawie wielokrotnego, na terenie całego kraju, posługiwania się sfałszowanymi tytułami wykonawczymi w celu wyłudzenia nienależnych świadczeń pieniężnych, tj. o przestępstwo z art. 270 § 1 k.k. i art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k.
  W prowadzonym postępowaniu ujawniono 656 pokrzywdzonych, tj. tylu, że ich indywidualne, za pośrednictwem operatora pocztowego, zawiadomienie o przysługujących im uprawnieniach spowodowałoby poważne utrudnienie w prowadzeniu postępowania.

  Prokurator wydał zarządzenie aby przekazać pokrzywdzonym informacje o zakresie ich obowiązków i uprawnień poprzez ogłoszenie pouczenia o treści:

  Dodano dnia: 2016-12-27 [ID : 11928]

  » Read more

 • 4 MĘŻCZYZN PODEJRZANYCH O NIEKORZYSTNE ROZPORZĄDZENIE MIENIEM W KWOCIE NIE MNIEJSZEJ NIŻ 960 000 ZŁ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie prowadzi śledztwo wobec 4 mężczyzn w wieku od 34 do 47 lat.
  Podejrzanym zarzucono, że w okresie od stycznia 2013 roku do 23 sierpnia 2013 roku w jednej z miejscowości  powiatu wschowskiego  działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim wprowadzeniu w błąd co do ilości pobranego mleka,  doprowadzili Hodowlę Zwierząt Zarodowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 960 000 zł.

  Dodano dnia: 2016-12-27 [ID : 11927]

  » Read more

 • ZACZEPIŁ NA PRZYSTANKU MZK, POBIŁ I OKRADŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemyu mężczyźnie.
  Oskarżony 6 października 2016 r. w Zielonej Górze dwukrotnie uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, a gdy upadł kopnął go w brzuch i następnie skradł mu pieniądze w kwocie 85 zł.

  Dodano dnia: 2016-12-23 [ID : 11926]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ I OJCZYMEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 34 letniego mężczyzny, który w okresie od stycznia do lipca 2016 r. znęcał się psychicznie nad swoją matką oraz  ojczymem, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, krytykował a także kierował pod adresem pokrzywdzonego groźby karalne pozbawienia życia, które wzbudziły u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2016-12-22 [ID : 11925]

  » Read more

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK, PO CZYM PRZECIĄGNĄŁ NIEPRZYTOMNĄ BYŁĄ DZIEWCZYNĘ NA FOTEL KIEROWCY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  29 lipca 2016 r. w Kożuchowie, po uprzedniej kradzieży kluczyka i otwarciu przy jego użyciu drzwi samochodu  marki BMW włamał się i dokonał zaboru w celu przywłaszczenia tego auta, powodując straty w kwocie 30 000 zł na szkodę właściciela pojazdu.
  Nadto ustalono, że tego samego dnia na drodze DW 328 pomiędzy miejscowościami Mycielin - Nowe Miasteczko, oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa  w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując uprzednio skradzionym samochodem BMW z prędkością 90 km/h - prędkością niebezpieczną w konkretnych warunkach drogowo - atmosferycznych, nie zachował szczególnej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku obrażeń doznała pasażerka pojazdu w tym  licznych złamań i obrzęku i stłuczenia  mózgu, które spowodowały   u niej ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej jej życiu.

  Dodano dnia: 2016-12-21 [ID : 11924]

  » Read more

 • NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ, POMAWIAŁ, PONIŻAŁ W OPINII PUBLICZNEJ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 76 letniego mężczyzny, który w okresie od września 2011 r. do września 2016 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną wszczynając awantury w czasie których znieważał ją wyzywając słowami wulgarnymi, zniesławiał pomawiając ją o takie postępowanie, które mogło poniżyć ją w opinii publicznej , kierował pod jej adresem groźby bezprawne popełnienia na jej szkodę przestępstwa, zakłócał spokój uderzając pięściami do drzwi, niszczył mienie, naruszał nietykalność cielesną poprzez uderzanie po ciele, uniemożliwiał wejście do domu, istotnie naruszając w ten sposób jej prywatność.

  Dodano dnia: 2016-12-20 [ID : 11923]

  » Read more

 • UPRAWIAŁ ROŚLINY KONOPI Z KTÓRYCH UZYSKIWAŁ SUSZ MARIHUANY. TRAFIŁ DO ARESZTU

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowane tymczasowego aresztowania wobec 24-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono od września 2016 roku do grudnia 2016 roku we Wschowie prowadził uprawę roślin konopi z których uzyskał znaczne ilości środków narkotycznych w postaci suszu marihuany w ilości co najmniej 80 gram. Mężczyźnie zarzucono również wprowadzenie w tym okresie do obrotu znacznych ilości marihuany, a także udzielanie tego narkotyku innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  Dodano dnia: 2016-12-20 [ID : 11922]

  » Read more

 • RECYDYWISTA POZBAWIŁ KOBIETĘ WOLNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO PODANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania  wobec 35-latniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 10 grudnia 2016 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w wynajmowanym pokoju, używając przemocy i siły fizycznej, przewrócił pokrzywdzoną na łóżko i przytrzymując ją ciężarem swojego ciała, wbrew jej woli, usiłował ściągnąć z niej ubranie oraz dotykał ją w miejscach intymnych, a grożąc przy tym pozbawieniem życia oraz swoim zamachem samobójczym, doprowadził ją w ten sposób do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2016-12-19 [ID : 11921]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa