Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • USTALONA PRZYCZYNA ZGONU NIEMOWLAKA

  Żary. W dniu dzisiejszym na polecenie Prokuratora Rejonowego w Żarach przeprowadzona została w Zakładzie Medycyny Sądowej AM w Poznaniu sekcja zwłok dziecka zmarłego 12.02.2017 roku w jednej z miejscowości z okolic Żar.

  Dodano dnia: 2017-02-14 [ID : 11975]

  » Read more

 • NAGŁY ZGON NOWORODKA - UZUPEŁNIENIE INFORMACJI

  Żary. W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu dotyczącego stwierdzonego w dniu 12.02.br. nagłego zgonu noworodka w mieszkaniu w jednej z miejscowości w okolicach Żar uzupełniająco informujemy, że w dniu dzisiejszym w Zakładzie Medycyny Sądowej AM w Poznaniu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok dziecka.
  O wynikach i wstępnych ustaleniach sekcji poinformujemy prawdopodobnie ok godz. 13.

  Dodano dnia: 2017-02-14 [ID : 11974]

  » Read more

 • ZŁAMAŁ OJCU PALEC, BIJĄC GO PO RĘCE, KIJEM OD SZCZOTKI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2014 r. do 10 września 2016 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i ojcem, w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których używał wobec pokrzywdzonych słów obelżywych, kopał ich po całym ciele, szarpał, popychał, dusił, przy czym w dniu 24 lutego 2016 r. podczas jednej z awantur uderzył ojca kijem od szczotki i spowodował u niego obrażenia ręki ze złamaniem paliczka, które naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-02-13 [ID : 11973]

  » Read more

 • UJAWNIONO ZWŁOKI MIESIĘCZNEGO NOWORODKA

  Żary. Prokurator Rejonowy w  Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  12.02.2017 roku. Jak ustalono tego dnia  policja została powiadomiona o ujawnieniu zwłok martwego miesięcznego noworodka  w mieszkaniu w jednej z miejscowości powiatu żarskiego.

  Dodano dnia: 2017-02-13 [ID : 11972]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I UDERZYŁ NIĄ O ŚCIANĘ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2015 r. do października 2016 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną poprzez wszczynanie awantur domowych, naruszanie nietykalności cielesnej pokrzywdzonej, wyzywanie słowami wulgarnymi, oraz wypowiadanie pod adresem pokrzywdzonej gróźb pozbawienia życia. Nadto we wrześniu 2016 r. oskarżony chwycił żonę za barki i uderzył nią o ścianę powodując obrażenia ciała w postaci urazu barku z licznymi zasinieniami, bólami barku i ograniczeniem ruchów barku co spowodował rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-02-10 [ID : 11971]

  » Read more

 • OSZUKAŁ .... OFERUJĄC FIKCYJNIE WYNAJEM DOMKÓW NAD MORZEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  17 czerwca 2016 r. w Legnicy, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  podając się za ustalonego mężczyznę  posługując się loginem "domki nad morzem" wprowadził w błąd pokrzywdzonego  co do zamiaru i możliwości wynajęcia w lipcu 2016 r. domku letniskowego w Dziwnówku wystawionego na internetowym portalu z ogłoszeniami i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 700 zł , będącymi zaliczką za wynajęcie domku letniskowego.

  Dodano dnia: 2017-02-09 [ID : 11970]

  » Read more

 • PODROBIŁA TREŚĆ TESTAMENTU I POSŁUŻYŁA SIĘ NIM W SĄDZIE PODCZAS SPRAWY SPADKOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 68-letniej kobiecie.
  Oskarżona w dniu 15 października 2012 r. w Zielonej Górze podrobiła tekst testamentu, którego spadkodawcą była matka kobiety w ten sposób, że własnoręcznie go nakreśliła i następnie w celu użycia za autentyczny przedłożyła go w dniu 16 grudnia 2013 r. w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze w toku postępowania o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłej.

  Dodano dnia: 2017-02-08 [ID : 11969]

  » Read more

 • 49-LATEK WYŁUDZIŁ W AMBASADZIE POLSKIEJ PASZPORT NA SKRADZIONY DOWÓD OSOBISTY I POSŁUŻYŁ SIĘ NIM NA LOTNISKU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony przywłaszczył sobie dokument w postaci polskiego dowodu  osobistego  wystawionego na dane ustalonego mężczyzny , a następnie w okresie od 3 października do 25 listopada 2014 r. w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie posłużył się  jako własnym cudzym dowodem osobistym, który wcześniej przywłaszczył.

  Dodano dnia: 2017-02-07 [ID : 11968]

  » Read more

 • DOMOWY OPRAWCA WYPCHNĄŁ ŻONĘ PRZEZ BALUSTRADĘ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od nieustalonego dnia czerwca 2015 r. do 2 września 2016 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał słowami  obelżywymi, poniżał, popychał, szarpał za włosy, wykręcał ręce oraz groził pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2017-02-03 [ID : 11966]

  » Read more

 • POTRĄCIŁ MOTOCYKLEM ROWERZYSTKĘ PO CZYM ZBIEGŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 sierpnia 2016 r. w Zielonej Górze, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując motocyklem marki Honda na wyznaczonym przejeździe rowerów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce doprowadzając do jej potrącenia i upadku. W wyniku wypadku kobieta doznała obrażeń w postaci rany szarpanej uda o długości 20 cm oraz stłuczenia uda , które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów jej ciała na okres powyżej 7 dni.  Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

  Dodano dnia: 2017-02-02 [ID : 11965]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa