Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • INFORMACJA O WOLNYM STANOWISKU ASESORSKIM W PROKURATURZE REJONOWEJ W NOWEJ SOLI (sygn. PO IV WOS 1110.10.2019)

  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli dysponuje jednym wolnym stanowiskiem asesorskim.
   
  Osoby zainteresowane, spełniające warunki do mianowania na stanowisko asesora określone w Ustawie z dnia 28 stycznia 2016 roku Prawo o prokuraturze (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 740) proszone są o składanie wymaganych dokumentów, tj. w szczególności:

  Dodano dnia: 2019-06-12 [ID : 12585]

  » Read more

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO W OCHLI

  Zielona Góra. Wczoraj w godzinach późno popołudniowych zielonogórski sąd pozytywnie rozpoznał wniosek prokuratora o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie zbrodni zabójstwa swojego sąsiada w Ochli.
  Areszt został zastosowany na okres najbliższych 3 m-cy.

  Dodano dnia: 2019-06-11 [ID : 12584]

  » Read more

 • BALKON WYKONANY NIEZGODNIE ZE SZTUKĄ BUDOWLANĄ - STAŁ SIĘ ŚMIERTELNA PUŁAPKĄ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom w wieku 66, 36 i 38 lat. Pierwszy z oskarżonych w okresie od grudnia 2015 r. do sierpnia 2018 r. w Sławie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jako kierownik budowy naraził małżeństwo na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w ten sposób, że nie sprawdzał jakości robót budowlanych budowanego balkonu i zgodności jego wykonania z projektem, nie wstrzymał robót budowlanych pomimo powstania zagrożenia dla innych osób oraz bezzwłocznie nie powiadomił o tym właściwego organu, nie dokonał wpisu do dziennika budowy dotyczącego wstrzymania robót, natomiast jakość prac w dzienniku budowy ocenił pozytywnie w których podał, że balkon nadaje się do użytkowania, czym poświadczył nieprawdę gdyż balkon został wykonany niezgodnie z projektem i sztuką budowlaną, w wyniku czego w dniu 2 sierpnia 2018 r. doszło do zarwania się balkonu, na którym przebywali pokrzywdzeni i w następstwie upadku z wysokości ponieśli oni śmierć.

  Dodano dnia: 2019-06-11 [ID : 12583]

  » Read more

 • SPRAWCA ZABÓJSTWA W ZIELONOGÓRSKIEJ OCHLI ZATRZYMANY

  Zielona Góra. 8 czerwca br. w godzinach popołudniowych, na terenie zielonogórskiej Ochli, w obrębie jednego z gospodarstw  ujawniono zwłoki mężczyzny z obrażeniami głowy. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia pod kierunkiem prokuratora czynności śledcze jednoznacznie wskazywały, że zgon mężczyzny nastąpił w wyniku działania innych osób (osoby).

  Dodano dnia: 2019-06-10 [ID : 12582]

  » Read more

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCY POTRĄCENIA CHŁOPCA NA PLACU ZABAW

  Zielona Góra. Na wiosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze zielonogórski sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy mężczyznę, który 2 dni temu na jednym z osiedli w Zielonej Górze kierując samochodem doprowadził do zderzenia z innymi pojazdami, a następnie spowodował potrącenie chłopca na przylegającym placu zabaw.

  Dodano dnia: 2019-06-07 [ID : 12581]

  » Read more

 • INFORMACJA DOT. KONKURSU NA ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

  Do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim po przeprowadzeniu procedury konkursowej zakwalifikowano następującego kandydata:

  Kinga Kudlińska

  Dodano dnia: 2019-06-06 [ID : 12580]

  » Read more

 • INFORMACJA DOT. KONKURSU NA ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Żarach po przeprowadzeniu procedury konkursowej zakwalifikowano następującego kandydata:
  Andrzej Chytryk

  Dodano dnia: 2019-06-06 [ID : 12579]

  » Read more

 • KRZYCZAŁ, BIŁ, DUSIŁ I SZARPAŁ ŻONĘ - ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 2013 r. do września 2016 r. a następnie od marca do grudnia 2017 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, krzyczał, bił, dusił i szarpał, oraz wielokrotnie  przemocą i groźbą doprowadzał żonę do obcowania płciowego.
  Ustalono nadto, że oskarżony będąc niejednokrotnie pod wpływem alkoholu znęcał się nad małoletnim synem, przy czym według biegłych psychiatrów zdolność do pokierowania swoim postępowaniem w czasie popełniania czynów oskarżony miał ograniczoną w stopniu znacznym.

  Dodano dnia: 2019-06-05 [ID : 12578]

  » Read more

 • KOMUNIKAT PROKURATURY REJONOWEJ WE WSCHOWIE W SPRAWIE PR DS 998.2018

  Prokuratura Rejonowa we Wschowie zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych, że 31 maja 2019 r. w sprawie oznaczonej sygnaturą PR Ds. 998.2018 przeciwko Andrzejowi Serafin i innym podejrzanym o czyn z artykułu 18 § 3 kk w zw. z art. 286 § 1 kk i inne, został przesłany do Sądu Rejonowego we Wschowie akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Serafin, Dorocie Andrys i Halinie Andrzejewskiej.

  Dodano dnia: 2019-06-05 [ID : 12577]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD CÓRKĄ I 90 LETNIM OJCEM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2016 r. do 26 października 2018 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad córką oraz ojcem, nieporadnym ze względu na wiek. Oskarżony mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał bez powodu awantury podczas których używał wobec pokrzywdzonych słów wulgarnych i obraźliwych, wyganiał ich z domu, a nadto groził pozbawieniem życia, wynosił z domu i sprzedawał żywność. Mężczyzna czynu dopuścił się w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2019-06-05 [ID : 12576]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa