Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Agnieszce Korbeckiej - Rygiel
kierownikowi sekretariatu Prokuratury Rejonowej    w Nowej Soli
wyrazy głębokiego żalu i współczucia

z powodu śmierci Ojca

składa kierownictwo
oraz koleżanki i koledzy
z prokuratur okręgu zielonogórskiego  

News

 • INFORMACJA O POSIEDZENIU KOLEGIUM PROKURATURY OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. W nawiązaniu do poprzedniej informacji, Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że zarządzeniem nr 59/16 zwołuje posiedzenie Kolegium Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze na dzień 9 grudnia 2016 r. godzina 10.00 w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, do omówienia opinii o kandydatach do objęcia wolnych stanowisk asesorów w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2016-12-01 [ID : 11897]

  » Read more

 • PREZES SPÓŁKI OSKARŻONY O NARUSZANIE PRAW KILKUDZIESIĘCIU PRACOWNIKÓW I PRZYWŁASZCZENIE MIENIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od września 2012 r. do września 2013 r. w Zielonej Górze , będąc Prezesem Zarządu jednej ze spółek, nie złożył wniosku o upadłość spółki, pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów prawa upadłościowego i naprawczego upadłość tej spółki. Nadto oskarżonemu zarzucono, że  w okresie od września 2012 r. do listopada 2013 r. w Zielonej Górze  będąc pracodawcą zobowiązanym do wykonywania czynności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru , uporczywie naruszał prawa pracowników, poprzez nieodprowadzanie składek na ubezpieczenia zdrowotne pracowników w łącznej kwocie 48 553,92 zł, czym działał na szkodę kilkudziesięciu pracowników.

  Dodano dnia: 2016-12-01 [ID : 11896]

  » Read more

 • SPOWODOWAŁ U POKRZYWDZONEGO POWAŻNE OBRAŻENIA TWARZOCZASZKI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 59 letniego mężczyzny, który 8 września 2016 r. uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci urazu twarzoczaszki ze złamaniem nosa, pęknięciem ściany przedniej zatoki szczękowej oraz zasinienie okolicy oka, które to obrażenia ciała naruszyły czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2016-12-01 [ID : 11895]

  » Read more

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY Z 3 RANAMI KŁUTYMI UJAWNIONE W JEDNYM Z MIESZKAŃ WE WSCHOWIE

  Wschowa.  Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował, że w dniu 29 listopada 2016 roku około  godz. 14.00 we Wschowie, w jednym z mieszkań  ujawniono zwłoki samotnie mieszkającego mężczyzny -   lat 70.
  W wyniku przeprowadzonych na miejscu oględzin ujawniono w ciele zmarłego 3 rany kłute, a w jednej z nich nóż.
  Ustalono, że mężczyzna mieszkał samotnie, utrzymywał systematyczny kontakt z rodziną. Mieszkanie nie nosiło śladów włamania i penetracji. Panował w nim ład i porządek. Z relacji rodziny wynika, iż z mieszkania nic nie zginęło.

  Dodano dnia: 2016-11-30 [ID : 11894]

  » Read more

 • POBIŁ I ZNIEWAŻYŁ POKRZYWDZONEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który  29 lipca 2016 r. w Żarach działając publicznie i bez powodu, okazując lekceważenie porządku prawnego działając wspólnie z inną osobą pobił, a następnie kopał po całym ciele pokrzywdzonego a jednocześnie znieważył go z powodu jego przynależności etnicznej.

  Dodano dnia: 2016-11-30 [ID : 11893]

  » Read more

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA TRASIE SZPROTAWA - BOBRZANY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 27.11.2016 r.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze nr 12 tj. 66,9 km na trasie Szprotawa- Bobrzany miał miejsce wypadek drogowy, w którym śmierć poniósł 33-letni pasażer pojazdu Opel  Vectra. Pojazdem kierował 33-letni mężczyzna.

  Dodano dnia: 2016-11-29 [ID : 11892]

  » Read more

 • KOLEJNE SPOTKANIE SŁUŻB W SPRAWIE POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DK-27

  Zielona Góra. W ostatnich dniach w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się  kolejne spotkanie służb w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 27 z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego. Dotychczas wykonano pierwsze inwestycje poprawiające bezpieczeństwo podróżujących tą trasą kierowców. Ponadto do końca tego roku pojawią się pierwsze korekty organizacji ruchu na tej drodze.

  Dodano dnia: 2016-11-29 [ID : 11891]

  » Read more

 • ZA POSIADANIE AMUNICJI BEZ ZEZWOLENIA GROZI KARA DO 8 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który posiadał bez wymaganego zezwolenia 50 sztuk amunicji - typ: ELEY RIFLE CLUB, kal. 5,6 mm.

  Dodano dnia: 2016-11-28 [ID : 11890]

  » Read more

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TRASIE IŁOWA – BOROWE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 21.11.2016 roku na trasie Iłowa - Borowe, w którym śmierć poniósł pieszy na skutek potrącenia przez samochód ciężarowy.

  Dodano dnia: 2016-11-25 [ID : 11889]

  » Read more

 • KATASTROFA TAKSÓWKI POWIETRZNEJ NA LOTNISKU W ZIELONOGÓRSKIM PRZYLEPIE

  Zielona Góra. Wczoraj (czwartek 24.11.br) około godz. 12.10 na lotnisku w zielonogórskim Przylepie rozbił się podczas startu dwusilnikowy sześcioosobowy samolot typu Piper.
  Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu katastrofy wynika, że samolot pilotowany przez 66 letniego doświadczonego pilota - mieszkańca Przylepu - miał odbyć lot do Niemiec. Pilot tego samolotu był właścicielem prowadzonej na terenie Niemiec firmy wykonującej odpłatne przeloty samolotowe - tzw. air taxi.

  Dodano dnia: 2016-11-25 [ID : 11888]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa