Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • WIEDZĄC, ŻE JEST DOTKNIĘTA CHOROBĄ ZAKAŹNĄ W POSTACI WIRUSOWEGO ZAPALENIA WĄTROBY TYPU C UGRYZŁA MĘŻCZYZNĘ W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 34-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że w czerwcu 2018 r. w Zielonej Górze, wiedząc że jest dotknięta  chorobą zakaźną w postaci wirusowego  zapalenia wątroby typu C (WZW C), naraziła bezpośrednio pokrzywdzonego na zakażenie tą chorobą poprzez ugryzienie go.

  Dodano dnia: 2020-06-12 [ID : 12733]

  » Read more

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY - DOCELOWO NA STANOWISKO MŁODSZEGO REFERENTA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.4.2020

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2020-06-04 [ID : 12732]

  » Read more

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY – DOCELOWO NA STANOWISKO INSPEKTORA DS. OBRONNYCH W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty docelowo inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.3.2020

  wymiar etatu: 0,5
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2020-06-04 [ID : 12731]

  » Read more

 • DRUGIE UDERZENIE W NARKOBIZNES…

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej. Efektem działań funkcjonariuszy zielonogórskiego wydziału CBŚP, które kontynuowane są w formie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, było ujawnienie w dniu 29 maja 2020 roku nielegalnego laboratorium, w którym wytwarzano hurtowe ilości substancji psychotropowych w postaci 4-metylometkatynonu, popularnie zwanego mefedronem. To silny, uzależniający narkotyk o działaniu pobudzająco - euforycznym.

  Dodano dnia: 2020-06-04 [ID : 12730]

  » Read more

 • SKUTECZNY CIOS W NARKOBIZNES

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej.  W rezultacie czynności śledczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze, a nadzorowanych przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, pod koniec maja br. dokonano na terenie Zielonej Góry symultanicznego zatrzymania 5 osób związanych z narkobiznesem.

  Dodano dnia: 2020-06-03 [ID : 12729]

  » Read more

 • KIERUJĄCY CIĘŻARÓWKĄ PODCZAS WJEŻDŻANIA NA POSESJĘ PRYWATNĄ ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ PIESZEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło 1.06.2020 r. na trasie Żary - Kunice.
  Ustalono, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki VOLVO 49-letni mężczyzna, podczas wjeżdżania z drogi publicznej na teren prywatnej posesji niewłaściwie obserwował pobocze i w następstwie tego najechał na znajdującego się w rejonie pojazdu 59-letniego pieszego, który na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2020-06-03 [ID : 12728]

  » Read more

 • UGODZIŁ NOŻEM UCZESTNIKA RODZINNEJ UROCZYSTOŚCI ...

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 31 sierpnia na 1 września 2019 roku w okolicach Zielonej Góry, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego dwukrotne ugodził go nożem w  brzuch oraz lewe przedramię powodując ranę kłutą, ale zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na podjętą przez pokrzywdzonego obronę i interwencję innej osoby, jak również udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej.

  Dodano dnia: 2020-05-29 [ID : 12727]

  » Read more

 • WYBIŁ SZYBĘ WYSTAWOWĄ WARTOŚCI 5000 ZŁ - CHCIAŁ UKRAŚĆ ŁAŃCUSZEK ZA ... 64 ZŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego na podstawie artykułu 335 par. 1 kk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 39 letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że 7 marca 2020 roku w Żarach przez rozbicie szyby w drzwiach wejściowych sklepu obuwniczo-odzieżowego włamał się do pomieszczeń sklepowych, a następnie z jednego ze stoisk dokonał zaboru w celu przywłaszczenia łańcuszka koloru żółtego wraz z zawieszką o wartości 64 zł.

  Dodano dnia: 2020-05-21 [ID : 12726]

  » Read more

 • LISTONOSZ OSKARŻONY O PODROBIENIE KART DORĘCZEŃ PRZESYŁEK POLECONYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego na podstawie artykułu 335 par. 1 kk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 45 letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 23 kwietnia do 11 czerwca 2019 roku w Żarach, będąc zatrudnionym na stanowisku listonosza, działając w krótkich odstępach czasu oraz w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu użycia za autentyczne, podrobił karty doręczeń przesyłek poleconych i pokwitowania ich odbioru, poprzez własnoręczne nakreślenie na nich podpisów 11 osób w miejscach przeznaczonych na podpisy faktycznych odbiorców przesyłek.

  Dodano dnia: 2020-05-21 [ID : 12725]

  » Read more

 • PONAD 2 TONY TYTONIU, 3,5 kg NARKOTYKÓW - ZATRZYMANO TRZECH PODEJRZANYCH

  Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w ramach którego  w ostatnich dniach funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z zielonogórskimi policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w wyniku realizacji sprawy związanej z nielegalnym handlem tytoniem zatrzymali 3 osoby, zabezpieczyli ponad tonę krajanki tytoniowej do palenia oraz prawie 3,5 kilograma narkotyków.

  Dodano dnia: 2020-05-15 [ID : 12724]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa