Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • RZUCIŁ ROWEREM W RADIOWÓZ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który 10 kwietnia 2018 r. podczas interwencji policyjnej rzucił rowerem w bok radiowozu powodując jego uszkodzenie w postaci wgnieceń w karoserii oraz zarysowania.  Straty wyceniono na kwotę ponad 6 tysięcy złotych na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

  Dodano dnia: 2018-10-01 [ID : 12435]

  » Read more

 • PODRZUCIŁ ZATRUTY PRODUKT - DZIAŁAŁ Z ZAMIAREM UŚMIERCENIA PSÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie zarzucając mu, że 5 września 2017 r. w jednej z miejscowości koło Żar działając w zamiarze uśmiercenia zwierząt wrzucił na teren ogrodzenia na którym przebywały dwa psy rasy York i Chitsu produkt spożywczy z zawartością preparatu zawierającego bromatiolon. Swojego zamiaru oskarżony nie zrealizował z uwagi na reakcję pokrzywdzonej - właścicielki psów. która zauważyła leżący na posesji produkt i nie dopuściła do jego spożycia przez zwierzęta.

  Dodano dnia: 2018-09-26 [ID : 12434]

  » Read more

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 27- 28 września br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej na stronie www.prokuratura , w zakładce rzecznik prasowy.

  Dodano dnia: 2018-09-25 [ID : 12433]

  » Read more

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY – DOCELOWO NA STANOWISKO MŁODSZEGO REFERENTA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.5.2018

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Żagań

  Dodano dnia: 2018-09-24 [ID : 12432]

  » Read more

 • SĄD ZASTOSOWAŁ ARESZT WOBEC 45-LETNIEGO NOŻOWNIKA PODEJRZANEGO O ZNĘCANIE SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 45 - letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że  19 września 2018 roku w Nowej Soli, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia uderzył nożem 44 letnia kobietę w okolice szyi powodując przecięcie powłok skórnych okolicy szyi, a następnie kilkakrotnie uderzył głową pokrzywdzonej o betonowy murek. Sprawca swojego celu nie osiągnął z uwagi na pomoc sąsiadów  kobiety i następnie jej ucieczkę.

  Dodano dnia: 2018-09-24 [ID : 12431]

  » Read more

 • UKRADLI 83-LATKOWI Z SAMOCHODU PONAD 204 TYS. ZŁ - TRAFILI DO ARESZTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 3 sprawców podejrzanych o to, że 22.08.2018 r. w Nowej Soli, działając wspólnie i w porozumieniu z pojazdu 83 letniego pokrzywdzonego dokonali zaboru skórzanej teczki z zawartością pieniędzy w kwocie 204.816, 63 zł.

  Dodano dnia: 2018-09-20 [ID : 12430]

  » Read more

 • KOMUNIKAT DLA KANDYDATÓW NA WOLNE STANOWISKO PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ

  Wytyczne dot. wymaganych dokumentów i informacji składanych przez kandydatów na wolne stanowisko prokuratora w prokuraturze rejonowej na podstawie obwieszczenia Prokuratora Generalnego w Dzienniku "Monitor Polski". Wytyczne dla kandydatów na wolne stanowisko prokuratora w prokuraturze rejonowej

  Dodano dnia: 2018-09-18 [ID : 12425]

  » Read more

 • RZUCIŁ BUTELKĄ PODCZAS MECZU ŻUŻLOWEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  27 maja 2018 r. w Zielonej Górze przy ul. Wrocławskiej, na terenie Stadionu ZKŻ Falubaz Zielona Góra, podczas odbywającej  się tam imprezy masowej  w postaci meczu żużlowego pomiędzy drużynami Falubaz Zielona Góra a Stal Gorzów , działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku publicznego rzucił w kierunku sektora w którym przebywali kibice Stali przedmiot mogący stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia znajdujących się tam osób w postaci butelki plastikowej wypełnionej wodą, która uderzyła w plecy znajdującego się tam członka służby porządkowej pracownika firmy, naruszając jego nietykalność cielesną.

  Dodano dnia: 2018-09-18 [ID : 12424]

  » Read more

 • TELEFON KOMÓRKOWY URATOWAŁ .... ŻYCIE ?

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  20 stycznia 2018 r. w Zielonej Górze ugodził pokrzywdzonego nożem w lewą część ciała na wysokości śledziony i trzustki, a także usiłował kilkakrotnie ugodzić go nożem w inne części ciała powodując u niego ciężkie uszkodzenie ciała , a nadto usiłując spowodowanie u niego  ciężkiego kalectwa lub ciężkiej choroby realnie zagrażającej życiu. Mężczyzna zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie się ostrza na telefonie komórkowym znajdującym się w lewej kieszeni kurtki pokrzywdzonego, unikanie kolejnych ciosów przez pokrzywdzonego oraz interwencję innego mężczyzny. Jak ustalono, sprawca zarzucanego mu czynu dopuścił się go mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem.

  Dodano dnia: 2018-09-17 [ID : 12423]

  » Read more

 • POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO I ŚMIERĆ 53-LETNIEGO MĘŻCZYZNY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  01.09.2018 r. w m. Stary Zagór tj. spalenia budynku - pomieszczenia gospodarczego, w którym śmierć na skutek zatrucia tlenkiem węgla poniósł mężczyzna  w wieku  53 lat.
  Do zdarzenia doszło prawdopodobnie z powodu  zaprószenia ognia.

  Dodano dnia: 2018-09-12 [ID : 12420]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa