Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SALONIKU PRASOWEGO W GALERII HANDLOWEJ PRZEZ SUFIT TOALETY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. CHCIAŁ UKRAŚĆ PAPIEROSY..

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  4 października 2019 r. w Żaganiu poprzez zdemontowanie kasetonu sufitowego w toalecie dla osób niepełnosprawnych na terenie jednego z centrów handlowych włamał się przez powstały w ten sposób otwór na zaplecze magazynowe saloniku prasowego, gdzie po zdemontowaniu kolejnego kasetonu usiłował dokonać kradzieży 2 opakowań gilz papierosowych, po 5 paczek każda, o wartości nie mniejszej niż 50 zł, przy czym zarzucanego celu nie osiągnął z uwag

  Dodano dnia: 2019-12-06 [ID : 12642]

  » Read more

 • W STANIE NIETRZEŹWOŚCI SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM ZGINĄŁ JEGO 56-LETNI PASAŻER. ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym , do którego doszło  02.12.2019 r. w m.Lubinicko.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25 letni mężczyzna kierując w stanie nietrzeźwym  samochodem dostawczym m-ki Renault Kangoo utracił panowanie nad pojazdem na drodze wojewódzkiej nr 303 i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w skarpę. Na skutek wypadku 56-letni pasażer tego pojazdu siedzący z tyłu doznał wielonarządowych obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala w Świebodzinie zmarł.

  Dodano dnia: 2019-12-05 [ID : 12641]

  » Read more

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE POŻARU, W KTÓRYM ZGINĘŁA 1 OSOBA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  01.12.2019 w Przewozie. 
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  około godziny 22:40 Prokurator dyżurny został  powiadomiony przez oficera dyżurnego KPP Żary o nagłym zgonie nieustalonej osoby w domu w Przewozie, w którym doszło do pożaru. Pożar został zauważony w przybudówce domu mieszkalnego około godz. 21:45. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna i funkcjonariusze Policji. Po zagaszeniu pożaru, w którym zniszczeniu uległa cała ww. przybudówka, w jej wnętrzu ujawniono ciało ludzkie. Z uwagi na znaczny stopień zwęglenia zwłok niemożliwa była ich identyfikacja. Z poczynionych ustaleń wynika, że zmarłym prawdopodobnie jest jeden  z mieszkańców wymienionego domu - lat 50.

  Dodano dnia: 2019-12-02 [ID : 12640]

  » Read more

 • 22 LATEK KILKUKROTNIE OKRADAŁ TEN SAM SUPERMARKET KAŻDORAZOWO NA KILKASET ZŁOTYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że 14 września 2019 roku w Żarach, w jednym z marketów przywłaszczył  artykuły spożywcze oraz kosmetyczne o łącznej wartości 762,26 zł.
  Nadto ustalono, że kilka dni później, w tym samym sklepie, sprawca dokonał kradzieży artykułów spożywczych o łącznej wartości 872,34 zł.
  Sprawca  obu tych kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2019-11-28 [ID : 12639]

  » Read more

 • KIEROWAŁ ZESTAWEM CIĘŻAROWYM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI, WJECHAŁ NA KOLEJOWY PRZEJAZD NA CZERWONYM ŚWIETLE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu obywatelowi Rosji.
  Oskarżonemu zarzucono, że 26.04.2019 r. w Świebodzinie,  będąc w stanie nietrzeźwości, 1,84 promila alkoholu we krwi, prowadził pojazd mechaniczny w postaci ciągnika m-ki Renault wraz z naczepą w ruchu lądowym.

  Dodano dnia: 2019-11-27 [ID : 12638]

  » Read more

 • W WIADOMOŚCIACH SMS GROZIŁ ŚMIERCIĄ KOBIECIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że 16 grudnia 2018 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, za pośrednictwem wiadomości SMS przesłanej na numer telefonu pokrzywdzonej, groził jej pozbawieniem życia lub uszkodzeniem ciała wzbudzając w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę spełnienia groźby.

  Dodano dnia: 2019-11-26 [ID : 12637]

  » Read more

 • WYPADEK NA A2. ZGINĄŁ 66-LETNI KIEROWCA VW

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło  14.11.2019 r. ma autostradzie A 2.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w nocy 14 listopada 2019 roku na autostradzie A 2 w okolicy miejscowości Zagaje gm.Lubrza samochód VW Tuareg z niewiadomych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przepust nasypu drogi technicznej. Na miejscu zginął kierujący pojazdem 66 letni mieszkaniec Olsztyna ,a z obrażeniami ciała do pobliskiego szpitala w Świebodzinie przewieziono jego 54 letnią żonę.

  Dodano dnia: 2019-11-15 [ID : 12636]

  » Read more

 • 82-LATKA ŚMIERTELNIE POTRACONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym,  do którego doszło  12.11.2019 r. w Kargowej.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  około godziny 16.40 przy padającym deszczu i zapadającym zmroku,  na oznakowanym przejściu dla pieszych,  samochód dostawczy m-ki Dacia Dokker kierowany przez 37 letniego mieszkańca gminy Wolsztyn, jadący od strony Sulechowa w kierunku na Wolszytn, potrącił przechodzącą przejściem dla pieszych (przejście oświetlone) 82 letnią ubraną na ciemno kobietę. Piesza przechodziła z lewej strony na prawą patrząc w kierunku ruchu  pojazdu m-ki Dacia Dokker. Piesza mimo reanimacji podjętej przez obsługę karetki pogotowia zmarła na miejscu wypadku.

  Dodano dnia: 2019-11-14 [ID : 12635]

  » Read more

 • ZGON LEKARZA PODCZAS DYŻURU W SZPITALU W ŻARACH

  Żary. W godzinach wieczornych 1 listopada br. w gabinecie lekarskim, jednego z oddziałów  "Szpitala na Wyspie" w Żarach ujawniono zwłoki 39 letniego lekarza dyżurnego.
  Personel medyczny szpitala zaniepokojony dłuższą nieobecnością lekarza na oddziale wyważył drzwi od gabinetu lekarskiego i ujawnił tam leżące na kanapie zwłoki lekarza.

  Dodano dnia: 2019-11-04 [ID : 12634]

  » Read more

 • ZNIEWAŻYŁ I ZNISZCZYŁ POMNIK UPAMIĘTNIAJĄCY SPOTKANIE BOLESŁAWA CHROBREGO Z OTTONEM III

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który 8 sierpnia 2019 r. w Szprotawie używając farby uszkodził i częściowo zniszczył  tablicę pamiątkową, ściany boczne i przednią pomnika upamiętniającego wydarzenie historyczne związane ze spotkaniem Bolesława Chrobrego z Ottonem III.

  Dodano dnia: 2019-10-31 [ID : 12632]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa