Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY W OSIECZNICY

  Krosno Odrzańskie. Wczoraj (29.06.br) ok. godz.  20.00 bezpośrednio po intensywnych opadach deszczu, na mokrej nawierzchni drogi, 24 letni mężczyzna kierujący samochodem typu bus jadąc z Krosna Odrzańskiego w kierunku Słubic, na wysokości tzw. wysepki rozdzielającej pasy ruchu w m. Osiecznica, prawdopodobnie z uwagi na nadmierną prędkość pojazdu doprowadził do zjechania na przeciwległy pas ruchu i w ten sposób doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym typu Tir.
  W wyniku wypadku bus został całkowicie zniszczony (z pojazdu wypadł silnik). Kierujący tym samochodem 24 letni kierowca pomimo prowadzonej przez godzinę na miejscu wypadku reanimacji zmarł.

  Dodano dnia: 2020-06-30 [ID : 12744]

  » Read more

 • KOMUNIKAT O NIEOBECNOŚCI RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 1 lipca - 10 lipca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny (urlop). Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności w zakładce "rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2020-06-30 [ID : 12743]

  » Read more

 • TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY, 11 - LATKA PONIOSŁA ŚMIERĆ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w ostatnia niedzielę,  28.06.2020 r. na drodze powiatowej  Toporów -Poźrzadło.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia, około godziny 20   na jednym z łuków, wskutek najprawdopodobniej niezachowania bezpiecznej prędkości na mokrej nawierzchni drogi wypadły z niego dwa pojazdy jadące jeden za drugim. W samochodzie m-ki Opel Vectra podróżowało 5 osób, natomiast w drugim - m-ki Mazda, podróżowały 4 osoby. Wszystkie osoby - obywatele Ukrainy. Oba pojazdy po wypadnięciu z drogi uległy znacznemu uszkodzeniu.

  Dodano dnia: 2020-06-30 [ID : 12742]

  » Read more

 • KOMUNIKAT O WYNIKACH KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu po przeprowadzeniu procedury konkursowej zakwalifikowano następującego kandydata: Dominika Nowik - Kozdęba

  Dodano dnia: 2020-06-29 [ID : 12741]

  » Read more

 • ARESZT ZA UPRAWĘ 381 SZTUK KRZEWÓW KONOPI INNYCH NIŻ WŁÓKNISTE ORAZ POSIADANIE SUSZU MARIHUANY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 35-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że do 09.06.2020 r. w jednej w miejscowości powiatu wschowskiego  zajmował się nielegalną  uprawą konopi oraz posiadał wbrew ustawie znacznych ilości suszu konopi tzw. marihuany.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  od bliżej nieustalonej daty do 9 czerwca 2020 roku, wbrew przepisom ustawy, prowadził uprawę 381 sztuk krzewów konopi innych niż włókniste, mogącą dostarczyć znaczne ilości ziela tych konopi, tj. o przestępstwo z art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

  Dodano dnia: 2020-06-25 [ID : 12740]

  » Read more

 • INFORMACJA DOT. II ETAPU NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY DOCELOWO MŁODSZEGO REFERENTA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  PO IV WOS 1111.4.2020 Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2020-06-24 [ID : 12739]

  » Read more

 • ARESZT ZA NAPAD NA STACJĘ PALIW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 22 letniego mężczyzny.  Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 08.06.2020 w Lubsku wszedł około godziny 03:30 na stację paliw, a następnie z wyciągniętym nożem typu maczeta podszedł do 54-letniej kasjerki i zażądał wydania od niej wszystkich pieniędzy, grożąc jej pozbawieniem życia. Pokrzywdzona, obawiając się zachowania sprawcy wydała mu pieniądze. Następnie sprawca zabierając reklamówkę z pieniędzmi, opuścił budynek stacji paliw.

  Dodano dnia: 2020-06-19 [ID : 12737]

  » Read more

 • INFORMACJA DOT. II i III ETAPU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:    1. Dominika Nowik - Kozdęba  2. Gracjan Wilczyński 3. Kamila Skibicka 4. Żaneta Ciastko 5. Filip Zając 6. Maria Uniejewska

  Dodano dnia: 2020-06-19 [ID : 12736]

  » Read more

 • KOLEJNE USTALENIA W ŚLEDZTWIE DOT. KRADZIEŻY DROGICH POJAZDÓW I WŁAMAŃ DO BANKOMATÓW

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli prowadzi śledztwo wobec 5 mężczyzn w wieku od 22 do 62 lat, podejrzanych o szereg kradzieży pojazdów oraz włamania do bankomatów ( wysadzanie gazem ) w okresie od 20 stycznia 2020 roku do 7 kwietnia 2020 roku.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzanym zarzucono 3 usiłowania włamań do bankomatów w Żaganiu, Lesznie Górnym i Niegosławicach przy użyciu gazu. (w Niegosławicach nastąpił wybuch, lecz z uwagi na zbyt małe uszkodzenie urządzenia płatniczego sprawcy nie dokonali zaboru znajdujących się tam  pieniędzy. W pozostałych przypadkach w ogóle nie doszło do wybuchu).

  Dodano dnia: 2020-06-17 [ID : 12735]

  » Read more

 • W KOMPLEKSIE LEŚNYM ZNĘCAŁ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że w nieustalonym okresie do 28 sierpnia 2019 roku w jednej z zielonogórskich miejscowości, na terenie kompleksu leśnego świadomie dopuszczał do zadawania 2 psom rasy mieszanej 57 gołębiom, kurom i innym zwierzętom bólu oraz cierpienia utrzymując je w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, a także nie dokarmiając je oraz utrzymując jednego z psów w stanie nieleczonej choroby skutkującej między innymi jego wychudzeniem, co należy rozumieć jako znęcanie się nad zwierzętami, tak jak czyn z artykułu 35 ust. 1 a ustawy o ochronie zwierząt.

  Dodano dnia: 2020-06-15 [ID : 12734]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa