Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Panu Ireneuszowi i Pani Halinie Michałowskim
pracownikom Prokuratury Rejonowej i Okręgowej
w Zielonej Górze
wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca i Teścia
składa 
Prokurator Okręgowy i Rejonowy w Zielonej Górze
wraz z Pracownikami

News

 • PO KRADZIEŻY 6 OPAKOWAŃ KAWY I NAPOI ENERGETYCZNYCH UDERZYŁ PRACOWNICĘ SKLEPU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie i 37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżeni  25 sierpnia  2017 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu  zabrali w celu przywłaszczenia  z jednego z supermarketów w Żarach 6 opakowań kawy,  2 puszki napoju energetycznego i wędliny o łącznej wartości 217 zł, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego towaru 37-latek uderzył  w klatkę piersiową i przytrzymał  za ubranie pracownicę sklepu.

  Dodano dnia: 2018-02-22 [ID : 12280]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD PSEM POPRZEZ POZOSTAWIENIE GO W ROZGRZANYM SAMOCHODZIE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 36-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 1 sierpnia 2017 r. w Zielonej Górze, znęcał się nad psem w ten sposób, że pozostawił go w samochodzie osobowym wystawiając go na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych w postaci wysokiej temperatury, które zagrażały jego życiu lub zdrowiu.

  Dodano dnia: 2018-02-22 [ID : 12279]

  » Read more

 • ŚMIERTELNY WYPADEK KOMUNIKACYJNY NA "STAREJ" TRÓJCE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym do którego doszło  19.02.2018 r. na drodze łączącej  Świebodzin z Sulechowem (stara droga krajowa nr 3).
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w nieustalonym dokładnie czasie, w nocy z niedzieli na poniedziałek pojazd marki Mercedes jadąc z kierunku Sulechowa z niewyjaśnionych  przyczyn zjechał na prawe pobocze i następnie uderzył w drzewo. Samochód po uderzeniu rozpadł się na dwie części.   

  Dodano dnia: 2018-02-21 [ID : 12278]

  » Read more

 • PRYSNĄŁ W TWARZ DRAŻNIĄCĄ SUBSTANCJĄ, UDERZYŁ W GŁOWĘ I UKRADŁ SKUTER

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia p- ko 41 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w nocy z 18 na 19 sierpnia 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu  żarskiego, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonym mężczyzną, używając przemocy wobec pokrzywdzonego , poprzez użycie substancji drażniącej  w postaci aereozolu , przytrzymywanie  za szyję i uderzanie w głowę i popchnięcie na łóżko zabrał mu skuter Romet wraz z dowodem rejestracyjnym, telefon komórkowy.

  Dodano dnia: 2018-02-20 [ID : 12277]

  » Read more

 • 48-LETNIA KOBIETA OSKARŻONA O ROZPIJANIE MAŁOLETNICH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniej kobiecie. Oskarżona w bliżej nieustalonym okresie czasu od roku 2014 do czerwca 2017 w Zielonej Górze, rozpijała osoby małoletnie poniżej 18 roku życia, tj. co najmniej 5 ustalonych osób ułatwiając im spożycie napojów alkoholowych w ten sposób, że zezwalała im na spożywanie alkoholu w swoim mieszkaniu w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2018-02-19 [ID : 12276]

  » Read more

 • TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W dniach  19 - 25 lutego 2018 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM.

  Organizowana po raz 15 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

  Dodano dnia: 2018-02-16 [ID : 12275]

  » Read more

 • OSKARŻONY O WYTWARZANIE, UDZIELANIE I POSIADANIE ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który we wrześniu 2017 r. działając w krótkich odstępach czasu zebrał, na terenie pola uprawnego ziele konopi innej niż włókniste, z jednego krzewu, z którego wytworzył, poprzez wysuszenie a także poporcjowanie znaczną ilość gotowego, zdatnego do użycia środka odurzającego w postaci ziela konopi innej niż włókniste w ilości 204,55 grama netto.

  Dodano dnia: 2018-02-15 [ID : 12274]

  » Read more

 • INFORMACJA O WOLNYM STANOWISKU ASESORSKIM W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH (sygn. PO IV WOS 1110.3.2018)

  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Żarach dysponuje jednym wolnym stanowiskiem asesorskim.
   
  Osoby zainteresowane, spełniające warunki do mianowania na stanowisko asesora określone w Ustawie z dnia 28 stycznia 2016 roku Prawo o prokuraturze (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1767 z późn. zm.) proszone są o składanie wymaganych dokumentów, tj. w szczególności:

  Dodano dnia: 2018-02-12 [ID : 12273]

  » Read more

 • NAPAD ROZBÓJNICZY. BRACIA OSKARŻENI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 37 i 29 lat. Pierwszy z oskarżonych w dniu 30 sierpnia 2017 r. w Świebodzinie usiłując doprowadzić pokrzywdzonego do rozporządzenia mieniem groził mu uszkodzeniem jego ciała, a następnie go uderzył pokrzywdzonego butelką w głowę.

  Dodano dnia: 2018-02-12 [ID : 12272]

  » Read more

 • WIEDZĄC, ŻE JEST ZARAŻONY WIRUSEM HPV OPLUŁ ŚLINĄ I KRWIĄ OCZY LEKARZA PODCZAS UDZIELANIA MU POMOCY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 34-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w sierpniu 2017 r. na terenie zielonogórskiego szpitala, na oddziale SOR  wiedząc, że jest dotknięty chorobą zakaźną , wirusem HCV bezpośrednio tj. poprzez plucie krwią i śliną w oczy naraził na zakażenie taką chorobą lekarza korzystającego z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z podjęciem przez niego  medycznych czynności ratunkowych w sytuacji, gdzie wszelka zwłoka mogłaby spowodować niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego rozstroju zdrowia dla pacjenta.

  Dodano dnia: 2018-02-09 [ID : 12271]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa