Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ZESPÓŁ DS. UPROWADZEŃ PRZEDSTAWIŁ PROKURATOROWI GENERALNEMU EFEKTY SWOICH PRAC

  Warszawa. W dniu 13 maja 2011r. w siedzibie Prokuratury Generalnej w Warszawie, Prokurator Generalny - Andrzej Seremet, ówczesny Komendant Główny Policji - gen. insp. Andrzej Matejuk, Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - gen. bryg. Krzysztof Bondaryk, podpisali porozumienie w przedmiocie utworzenia Zespołu do Sprawy Opracowania Metodyki Zapobiegania i Działania w Przypadkach Uprowadzeń Osób.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8024]

  » Read more

 • DRAMAT NA DRODZE. 36-LATEK ZGINĄŁ POTRĄCONY PRZEZ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym, tj. 15 lutego 2012 roku na drodze nr 276. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi między miejscowościami Przetocznica - Sycowice gm. Czerwieńsk, doszło potrącenia 36-letniego pieszego przez samochód ciężarowy marki Man. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć.  

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8023]

  » Read more

 • POPROSIŁ W DYSKOTECE O POMOC W ZNALEZIENIU KOLEGI, PO CZYM POBIŁ I OKRADŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 8 na 9 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną , uderzając pokrzywdzonego w twarz i nogę, wyginając mu ręce do tyłu, przygniatając go swoim ciałem, doprowadził go do stanu bezbronności a następnie zabrał mu 50 zł, markowy telefon komórkowy, buty oraz 2 łańcuszki.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8022]

  » Read more

 • ZACZEPIŁ NA ULICY POKRZYWDZONEGO I ZADAŁ MU CIOS NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 29 września 2011 r. w Żaganiu, poprzez zadanie ciosu nożem kuchennym w klatkę piersiową pokrzywdzonego, spowodował obrażenia ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej penetrującej do jamy otrzewnej i długości około 3 cm, drążącej do jamy brzusznej z następczym uszkodzeniem śledziony i innych uszkodzeń narządów ciała, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8021]

  » Read more

 • NIECODZIENNY ŁUP BRACI – UKRADLI SKLEPOWY WÓZEK

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom w wieku 49 i 44 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 10 sierpnia 2011 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu przywłaszczyli wózek sklepowy o łącznej wartości strat 348 złotych na szkodę PSS Społem w Gubinie przy czym zachowanie to należy uznać jako wypadek mniejszej wagi.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8020]

  » Read more

 • „SILNI” ZŁOMIARZE W KILKA MIESIĘCY UKRADLI PONAD 58 TON STALI Z TABORU KOLEJOWEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 5 mężczyznom w wieku od 29 do 38 lat. Oskarżeni w okresie od lutego do września 2011 r. działając w różnych konfiguracjach osobowych, dokonywali kradzieży stali staroużytecznej na szkodę PKP Cargo w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego. Prokurator każdemu z nich przedstawił od 5 do 64 zarzutów. Na "uwagę" zasługuje fakt, że minimalna waga kradzionej stali wynosiła od około 400 kg do nawet 4300 kg. Łącznie wynieśli nawet 58 411 kg stali. Ciekawostką jest także to, że miesięczna pensja jednego z oskarżonych - z zawodu spawacza - to ponad 5000 zł .

  Dodano dnia: 2012-02-15 [ID : 8019]

  » Read more

 • GŁODNY ZŁODZIEJ RECYDYWISTA WŁAMAŁ SIĘ DO RESTAURACJI I WYNIÓSŁ... PIEROGI, MIĘSO, RYBY I ALKOHOL

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy na 29 listopada 2011 roku w Gubinie, po uprzednim wybiciu szyby w oknie tarasu dostał się do wnętrza pomieszczenia restauracji, skąd dokonał zaboru alkoholu w postaci wódek, piwa, wina oraz artykułów spożywczych w postaci mięs, ryb ,sałatek warzywnych ,pierogów o łącznej wartości 986 złotych czym działał na szkodę właścicielki restauracji.

  Dodano dnia: 2012-02-15 [ID : 8018]

  » Read more

 • POSZUKIWANY PRZEZ POLICJĘ 19-LATEK PODCZAS LEGITYMOWANIA POSŁUŻYŁ SIĘ DOWODEM OSOBISTYM INNEGO MĘŻCZYZNY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 grudnia 2011 roku, w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, podczas czynności legitymowania przez funkcjonariusza KPP Żary posłużył się dowodem osobistym wydanym na inne nazwisko.  

  Dodano dnia: 2012-02-15 [ID : 8016]

  » Read more

 • WSKAZYWAŁA PARTNEROWI PRODUKTY, KTÓRE MA WRZUCAĆ DO JEJ WÓZKA INWALIDZKIEGO – PARA ODPOWIE ZA KRADZIEŻ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie w wieku 31 lat i 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżeni w dniu 04 listopada 2011 roku w jednym z żarskich marketów, dokonali kradzieży m.in. zestawu lamp, alkoholu w postaci wódki o poj. 0,5 litra, terminarza, 2 gąbek, żelu pod prysznic, pochłaniacza wilgoci, produktów spożywczych, okładki na dowód osobisty, koszuli nocnej, 2 desek kuchennych, 2 kufli do piwa oraz mydła w płynie o łącznej wartości 301,23 zł.  

  Dodano dnia: 2012-02-15 [ID : 8014]

  » Read more

 • DODATKOWE DYŻURY PROKURATORÓW W DNIACH 20-24 LUTEGO

  Zielona Góra. W związku z organizowanym, jak co roku, w dniach od 20 do 24 lutego 2012 roku, Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw pragniemy poinformować naszych Czytelników, że w każdej z prokuratur okręgu zielonogórskiego zostaną wprowadzone dyżury wyznaczonych prokuratorów w siedzibach prokuratur, którzy telefonicznie i osobiście będą udzielali porad zainteresowanym w zakresie praw pokrzywdzonych. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej.

  Dodano dnia: 2012-02-14 [ID : 8013]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa