Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ALKOHOL, BRAWURA I ŚMIERĆ STANDARDEM LUBUSKICH DRÓG?

  Prokurator Okręgowy podejmując na łamach swoich stron internetowych kwestie bezpieczeństwa na drogach kieruje się jedynie troską o życie i zdrowie uczestników ruchu drogowego. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poprzez publikowane apele i politykę karną, przyłącza się do prowadzonej przez Policję, media i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach kampanii, której efektem ma być zmniejszenie liczby wypadków.

  Dodano dnia: 2012-02-20 [ID : 8037]

  » Read more

 • BIŁ PSA PO GŁOWIE ŁOPATĄ DO ODŚNIEŻANIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w jednej z miejscowości gminy Żary w dniu 14 lutego 2012 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwaj mieszkańcy pobliskiej miejscowości przechodzili obok posesji, gdzie przy budzie znajdował się pies rasy haski. Jeden z tych mężczyzn zaczął bez powodu bić tego psa po głowie, a drugi z nich wziął łopatę do odśnieżania i zaczął bić tego psa po głowie i ciele. Obserwujący to zdarzenie świadek podjął interwencję w skutek czego został dotkliwie pobity przez jednego z tych mężczyzn i z powodu odniesionych obrażeń umieszczony w szpitalu.

  Dodano dnia: 2012-02-20 [ID : 8036]

  » Read more

 • WYŁUDZIŁ USŁUGI HOTELOWE PODAJĄC DANE INNEGO MĘŻCZYZNY, USIŁOWAŁ SKIEROWAĆ PRZECIWKO NIEMU POSTĘPOWANIE KARNE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu w okresie od dnia 7 listopada 2011 r. do dnia 11 listopada 2011 r. w Zielonej Górze, w krótkich odstępach czasu, posługując się w celu zameldowania dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby w postaci dowodu osobistego oraz podrabiając jego podpis na karcie meldunkowej, po uprzednim wprowadzeniu w błąd pracowników i właściciela hotelu co do swojej tożsamości i zamiaru uiszczenia zapłaty za pobyt w tym hotelu i korzystanie z usług gastronomicznych, doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o łącznej wartości 1152 złotych, czym działał na szkodę właścicieli hotelu.

  Dodano dnia: 2012-02-20 [ID : 8035]

  » Read more

 • PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO DOT. WYPADKU PRZY PRACY ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o tragicznym wypadku przy pracy, który miał miejsce w dniu wczorajszym tj. 16.02.2012 w Żarach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na terenie należącym do jednej z żarskich firm pracownicy firmy wykonywali prace porządkowe i rozbiórkowe. W trakcie wyburzania ścian budynku doszło do przewrócenia się jednej z nich. Ściana przygniotła 57-letniego pracownika - mieszkańca Żar.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8031]

  » Read more

 • ZADAŁ CIOSY OSTRYM NARZĘDZIEM I ZRANIŁ DWÓCH POKRZYWDZONYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 01 października 2011 r. w Żaganiu, zadając ciosy rękami i ostrym narzędziem spowodował obrażenia u dwóch pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8030]

  » Read more

 • KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK NA DRODZE - ZGINĄŁ 64-LETNI MĘŻCZYZNA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zdarzeniu - wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 16.02.2012 na drodze krajowej nr 3 między miejscowościami Nowa Sól - Nowe Miasteczko. Ustalono, że w tym miejscu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochód: Audi A6 i VW Passat. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną zderzenia było wjechanie samochodu Audi A6 na przeciwny pas ruchu. Kierowca Audi, 26 - letni mężczyzna, przyznał, że przed wypadkiem spożywał alkohol. Odpowiedź na pytanie, czy alkohol przekroczył dopuszczalne stężenie da jednak dopiero specjalistyczne badanie krwi tego mężczyzny.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8029]

  » Read more

 • KOPAŁ W DRZWI WEJŚCIOWE DWORCA PKS USZKADZAJĄC JE NA PRAWIE 4000 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze poprzez kopanie dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku administracyjnego PKS. Oskarżony swoim zachowaniem spowodował na szkodę PKS Zielona Góra straty w kwocie 3 976,20 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8028]

  » Read more

 • NA WNIOSEK PROKURATORA 3 SPRAWCÓW ROZBOJU TRAFIŁO DO ARESZTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 3 mężczyzn w wieku 26,44 i 24lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 12 lutego 2012 r. dokonali rozboju przy użyciu przemocy i przedmiotu przypominającego broń palną na szkodę ustalonej kobiety i mężczyzny.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8027]

  » Read more

 • PROWADZIŁ POJAZD MIMO ORZECZONYCH ZAKAZÓW. PRZEJECHAŁ 800 METRÓW DROGĄ PUBLICZNĄ I ZOSTAŁ ZATRZYMANY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 stycznia 2012 roku w Nowym Żabnie, jechał droga publiczną jako kierujący samochodem marki VW Golf, nie stosując się do zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi orzeczonymi dwoma wyrokami Sądu Rejonowego w Nowej Soli.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8026]

  » Read more

 • NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który w dniu 20 lipca 2011 roku na drodze krajowej nr 287 w miejscowości Drożków, kierując samochodem marki Opel Astra, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że włączając się do ruchu na drogę z pierwszeństwem przejazdu, nienależycie obserwował przedpole jazdy i nie upewnił się czy może wykonać manewr skrętu w lewo. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Lubska kierującemu samochodem Citroen XM doprowadzając do zderzenia pojazdów, w wyniku czego obrażenia w postaci złamania prawej kości udowej doznała pasażerka Citroena.  

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8025]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa