Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Agnieszce Korbeckiej - Rygiel
kierownikowi sekretariatu Prokuratury Rejonowej    w Nowej Soli
wyrazy głębokiego żalu i współczucia

z powodu śmierci Ojca

składa kierownictwo
oraz koleżanki i koledzy
z prokuratur okręgu zielonogórskiego  

News

 • WRACAMY DO SPRAWY - AKT OSKARŻENIA WOBEC SPRAWCY ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, który w dniu 7 lipca 2011 r. na skrzyżowaniu dróg w okolicy wyjazdu na wiadukt w Świebodzinie, kierując samochodem osobowym marki Volvo umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, a także nie zachował należytej ostrożności jadąc z kierunku Poznania w kierunku Świecka, wykonując manewr skrętu w lewo, w kierunku Zielonej Góry, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego w kierunku Poznania samochodu ciężarowego, w wyniku czego samochód ciężarowy uderzył w prawy bok samochodu osobowego, którym kierował oskarżony, a następnie ten samochód wpadł siłą uderzenia na drogę E-64 uderzając w stojące na skrzyżowaniu pojazdy. Śmierć na miejscu poniósł pasażer samochodu Volvo obywatel Litwy.

  Dodano dnia: 2011-08-18 [ID : 7274]

  » Read more

 • POSIADAŁ ZNACZNĄ ILOŚĆ MARIHUANY, UPRAWIAŁ KONOPIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 26-letniego mężczyzny. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 2 sierpnia 2011 r. w Lubsku, wbrew przepisom ustawy posiadał środki odurzające w postaci marihuany w ilości 176,39 grama netto, co stanowi znaczną ilość środka odurzającego. W toku śledztwa nadto ustalono, w okresie od marca 2011 r. do lipca 2011 r. w Lubsku, wbrew przepisom ustawy mężczyzna uprawiał trzy rośliny konopi innych niż włókniste, A w lipcu b.r. zebrał z trzech krzaków ziele konopi innych niż włókniste.  

  Dodano dnia: 2011-08-18 [ID : 7273]

  » Read more

 • ZA KRADZIEŻ ROWERU BMX GROZI MU KARA DO 5 LAT WIĘZIENIA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 maja 2011 roku w Gubinie, z posesji położonej przy ul. Wyspiańskiego, zabrał w celu przywłaszczenia rower typu BMX marki CROSSWIND o wartości 800,00zł.

  Dodano dnia: 2011-08-18 [ID : 7272]

  » Read more

 • RAZEM Z KOLEGĄ BIŁA KOŁKIEM PO GŁOWIE BYŁEGO CHŁOPAKA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49 letniemu mężczyźnie i 31 letniej kobiecie, którzy w kwietniu 2011 r. w Świebodzinie działając wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego drewnianym kołkiem nakręconymi śrubami po głowie i ciele, czym spowodowali u niego obrażenia ciała, w postaci złamania ręki i nogi oraz licznych krwiaków i obrzęków. Następnie napastnicy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 110 zł., telefon komórkowy, zapalniczkę, parę skarpetek, obuwie sportowe i inne o łącznej wartości 363 zł. Przy czym oskarżony czynu tego dopuścił się w ramach recydywy, czyli w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

  Dodano dnia: 2011-08-17 [ID : 7271]

  » Read more

 • WYCIĄGNĘLI MĘŻCZYZNĘ SIŁĄ Z SAMOCHODU I ODJECHALI JEGO BMW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 5 mężczyznom w wieku od 25 do 32 lat. Oskarżeni w dniu 19 lutego 2011 roku dopuścili się zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu marki BMW 525, przy użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy w postaci wyciągnięcia go siłą z pojazdu, a także pobili ochroniarzy jednej z dyskotek- kopiąc i bijąc ich pięściami, rzucając w nich krzesłami oraz sztucznymi kwiatami.

  Dodano dnia: 2011-08-17 [ID : 7270]

  » Read more

 • 35 –LATEK TRAFIŁ DO ARESZTU ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 35-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 14 sierpnia 2011 r. znęcał się psychiczne i fizyczne nad konkubiną oraz spowodował u niej obrażenia ciała na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-08-17 [ID : 7269]

  » Read more

 • NAWET DO 12 LAT WIĘZIENIA GROZI SPRAWCY WYPADKU ZA POTRĄCENIE ROWERZYSTY I UCIECZKĘ Z MIEJSCA WYPADKU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w dniu 01 kwietnia 2011 r. w Żaganiu kierując samochodem typu bus, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, nie zastosował należytej ostrożności i nie zauważył jadącego po prawej stronie rowerzysty uderzając go prawym przednim narożnikiem pojazdu powodując upadek pokrzywdzonego na pobocze a następnie zbiegł z miejsca wypadku. Pokrzywdzony w wyniku tego zdarzenia doznał wielu urazów w postaci złamań żeber, stłuczenia płuca, pęknięcie śledziony i innych co spowodowało realne zagrożenie dla życia i zdrowia pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2011-08-17 [ID : 7267]

  » Read more

 • INFORMATYK PODAWAŁ SIĘ ZA ADWOKATA – WYŁUDZIŁ KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH, GROZIŁ I UDERZYŁ KLIENTKĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie - z zawodu informatykowi. Oskarżony w grudniu 2010 r. oraz w okresie od 9 lutego do 11 kwietnia 2011 r., działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podając się za adwokata oraz obiecując profesjonalną obsługę prawną, doprowadził co najmniej 3 kobiety do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 5710 zł. Prokurator przedstawił mu 10 zarzutów.

  Dodano dnia: 2011-08-16 [ID : 7266]

  » Read more

 • ARESZT ZA KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM DO SAMOCHODÓW W NIEMCZECH

  Krosno Odrzańskie - Niemcy. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do dwóch mężczyzn w wieku 18 i 39 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 10.08.2011 r. w Niemczech, dokonali kradzieży z włamaniem do samochodów m-ki VW Golf i VW Touran na szkodę Obywatela Niemiec.

  Dodano dnia: 2011-08-16 [ID : 7263]

  » Read more

 • ODPOWIE ZA POSIADANIE I KIEROWANIE POD WPŁYWEM MARIHUANY ORAZ KRADZIEŻ OLEJU NAPĘDOWEGO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 4 czerwca 2011 roku w Nowej Soli, jechał ulicą Wyspiańskiego jako kierujący samochodem osobowym marki Volvo, będąc pod wpływem działania środków odurzających w postaci marihuany.

  Dodano dnia: 2011-08-16 [ID : 7262]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa