Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • W DOMU NIE MIAŁ NIC DO JEDZENIA, WIĘC PRÓBOWAŁ WŁAMAĆ SIĘ DO SĄSIADA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 29/30 listopada 2011 roku w Żarach, poprzez kilkukrotne podważanie metalowym prętem zamkniętych drzwi wejściowych mieszkania usiłował dokonać włamania do lokalu mieszkalnego, a następnie kradzieży artykułów żywnościowych o łącznej wartości 400 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ujęcie go przez funkcjonariuszy policji.  

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7890]

  » Read more

 • UKRADŁ KARTĘ BANKOMATOWĄ I WYPŁACIŁ Z NIEJ PIENIĄDZE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o osiem przestępstw przeciwko mieniu, dotyczących kradzieży narzędzi, telefonu komórkowego, odzieży, laptopa oraz oszustw, polegających na wyłudzeniu dwóch kredytów bankowych i usiłowaniu wyłudzenia dwóch telefonów komórkowych.

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7889]

  » Read more

 • NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI I POTRĄCIŁ PIESZEGO NA PRZEJŚCIU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie w dniu 10.01.2012r. skierował akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to że, w dniu 01 listopada 2011r. na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Piłsudskiego w Świebodzinie, kierując samochodem osobowym marki Fiat Siena, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że jadąc ul. Kolejową, a następnie wykonując manewr skrętu w prawo, w ul. Piłsudskiego, gdzie na sygnalizatorze świetlnym był sygnał warunkowego skrętu w prawo oraz zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jego potrącenia i upadku na jezdnię, w wyniku czego pieszy doznał obrażeń ciała w postaci złamania lewej kości udowej, przy czym obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała oraz spowodowały rozstrój zdrowia na okres trwający dłużej niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7888]

  » Read more

 • POBILI POKRZYWDZONEGO MACZETĄ - AKT OSKARŻENIA W 4 DNI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwom mężczyznom w wieku 25 i 26 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 27 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, brali udział w pobiciu pokrzywdzonego uderzając go maczetą.

  Dodano dnia: 2012-01-11 [ID : 7887]

  » Read more

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych pracowników ESSER Polska z siedzibą w Nowej Soli, że postanowieniem z dnia 28 lutego 2011 roku prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie 3 Ds. 30/11 dot. naruszania praw pracowniczych poprzez nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych za okres od 01 maja 2010 roku do 17 stycznia 2011 roku tj. o czyn z art. 218 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k. wobec stwierdzenia, iż czyn nie wyczerpał znamion przestępstwa.

  Dodano dnia: 2012-01-11 [ID : 7885]

  » Read more

 • ZMUSIŁ MĘŻCZYZNĘ DO SPRZEDAŻY SAMOCHODU BIJĄC GO ŻELAZNĄ RURKĄ I GROŻĄC WYWIEZIENIEM DO LASU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 września 2011 roku w miejscowości Sieniawa Żarska, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grożąc wywiezieniem do lasu przez nieokreślone osoby i stosując przemoc polegająca na biciu metalową rurką o długości około 2 metrów po całym ciele pokrzywdzonego, doprowadził go do rozporządzenia własnym mieniem poprzez podpisanie umowy sprzedaży jego samochodu osobowego marki Ford Escort wartości 1.800 zł oraz wydania kluczyków i dowodu rejestracyjnego wymienionego pojazdu.

  Dodano dnia: 2012-01-11 [ID : 7884]

  » Read more

 • POBILI MAŁOLETNIEGO I ZAMKNĘLI GO W BAGAŻNIKU SAMOCHODU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 34 i 26 lat. Pierwszy z oskarżonych w dniu 09 lipca 2011 r. w podżagańskiej miejscowości działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma nieustalonymi osobami pobił małoletniego uderzając go rękoma i kopiąc po całym ciele powodując w ten sposób stłuczenie głowy oraz twarzy i złamanie kości nosowej a następnie wspólnie z drugim z oskarżonych zamknął pokrzywdzonego wbrew jego woli w bagażniku samochodu osobowego marki Ford Modeno.

  Dodano dnia: 2012-01-11 [ID : 7883]

  » Read more

 • OGŁOSZENIE DOT. UMORZENIA POSTĘPOWANIA W SPRAWIE PRODWODROLU S.A.

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie postanowieniem z dnia 30.12.2011r umorzył  na podstawie art. 17§1 pkt.2 kodeksu postępowania karnego dochodzenie w sprawie uporczywego uchylania się w okresie od stycznia 2008r do czerwca 2011r w Sulechowie przez osobę wykonującą w Przedsiębiorstwie "Prodwodrol SA" z siedzibą w Sulechowie, czynności z zakresu ubezpieczeń społecznych, mającą status płatnika składek ubezpieczeniowych od zapłaty składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, to jest o czyn z art.218§1kk.

  Dodano dnia: 2012-01-11 [ID : 7882]

  » Read more

 • UDERZYŁ W TWARZ WĘDKARZA Z TAKĄ SIŁĄ, ŻE WPADŁ ON DO WODY I STRACIŁ NA CHWILĘ PRZYTOMNOŚĆ

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzorowała postępowanie przeciwko mężczyźnie, który w dniu 07 października 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości podczas wędkowania uderzył w twarz pokrzywdzonego, czym spowodował u niego obrażenia w postaci złamania szczęki z przemieszczeniem odłamów kości, wieloodłamowe złamanie kości jarzmowej, wieloodłamowe złamanie kości nosa, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i powodowały rozstrój zdrowia na czas powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-01-10 [ID : 7881]

  » Read more

 • WYRODNY SYN PRZEZ 10 LAT ZNECAŁ SIĘ NAD RODZICAMI – WYZYWAŁ ICH I PONIŻAŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od czerwca 2001 roku do dnia 06 sierpnia 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego , znęcał się psychicznie nad matką i ojcem w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe w czasie, których wyzywał słowami wulgarnymi i poniżał ich.

  Dodano dnia: 2012-01-10 [ID : 7880]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa