Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • "Z ZAKURZONYCH REGAŁÓW" - NOWA ZAKŁADKA W ANTYKWARIACIE PIŁATA

  Antykwariat Piłata. Na końcu piwnicznego korytarza, w niewielkim pomieszczeniu drobiny kurzu walczą z przeszywającym go światłem okrutnej lampy. Stoi tu stare biurko, którego szuflady kryją w sobie wiele nieodkrytych tajemnic oraz szafa - niemogąca konkurować z potęgą starej wysłużonej prokuratorskiej ławy. Nikt tu dawno nie zaglądał. W smugach wszędobylskiego pyłu, w stęchłym pokoju, odczuwa się przeszywającą atmosferę powagi. Jej źródło jest nieodgadnione. 

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8173]

  » Read more

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. W nawiązaniu do poprzednich informacji Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zawiadamia, że Komisja konkursowa w dniu 22 marca 2012r. zakwalifikowała do przyjęcia na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Pana Piotra Lewickiego.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8172]

  » Read more

 • RANNY W STYCZNIOWYM WYPADKU 60-LETNI MĘŻCZYZNA ZMARŁ DZISIEJSZEJ NOCY W SZPITALU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował, że  dzisiejszej nocy tj. 21/22.03.2012 r. w Wojskowym Szpitalu w Żarach zmarł 60-letni mężczyzna, który został ranny w wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 25.01.2012 r. w Chrobowie.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8171]

  » Read more

 • 20-LATEK KUPIŁ W HOLANDII NARKOTYKI I WWIÓZŁ JE NA TEREN RP- ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 27grudnia 2011 r. do 2 stycznia 2012 r. dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia na terenie Holandii środków odurzających w postaci marihuany, a następnie część z tych narkotyków wwiózł na terytorium RP.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8169]

  » Read more

 • ZAŁOŻYŁ NA SIEBIE KONTO , KTÓRE POSŁUŻYŁO DO FIKCYJNEJ SPRZEDAŻY SAMOCHODU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 marca 2011 roku w miejscowości Gubin - Guben, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innej nieustalonej osoby, po uprzednim założeniu na swoje dane osobowe konta i przekazaniu jej dokumentacji bankowej wraz z kartą bankomatową, na które to konto na poczet sprzedaży fikcyjnego samochodu marki Volkswagen Passat B7, dokonano wpłaty 7500 zł, pomógł we wprowadzeniu sprzedającego w błąd co faktycznego właściciela konta bankowego, zamiaru i możliwości wywiązania się z zawarcia umowy kupna-sprzedaży w/w pojazdu, działając tym samym na szkodę potencjalnego nabywcy fikcyjnego samochodu.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8168]

  » Read more

 • WYSKOCZYŁA PRZEZ OKNO UCIEKAJĄC PRZED KONKUBENTEM-NAPASTNIKIEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który w dniu 31 grudnia 2011 roku, będąc w stanie nietrzeźwości wypowiadał pod adresem swej konkubiny groźby pozbawienia życia, które wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnione obawy, że mogą zostać spełnione oraz poprzez bicie kobiety drewnianym kołkiem, kopanie i uderzanie pięścią po głowie spowodował u niej obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie jej organizmu na czas poniżej siedmiu dni.  

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8167]

  » Read more

 • SZPITAL ODMÓWIŁ 31-LATKOWI UDZIELENIA INFORMACJI O STANIE ZDROWIA JEGO ZNAJOMEJ WIĘC WYBIŁ SZYBĘ W OKNIE REJESTRACJI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który w dniu 14 grudnia 2011 roku w Żarach, w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne, poprzez uderzanie ręką dokonał zniszczenia szyby w oknie rejestracji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Żarach wartości 300 zł.  

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8166]

  » Read more

 • SKŁADAŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA W TOKU PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o składanie fałszywych zeznań w toku postępowania przygotowawczego.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8165]

  » Read more

 • TRZYMAŁ SUKĘ I 8 SZCZENIĄT W NIEWŁAŚCIWYCH WARUNKACH - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia wobec 60-letniego mężczyzny, który w okresie od 02 grudnia 2011 roku do 12 grudnia 2011 roku w Żarach znęcał się nad 8 szczeniętami rasy mieszanej oraz dorosłą suką rasy mieszanej poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania tj. w zamkniętym na kłódkę zimnym, zawilgoconym i zaśmieconym pomieszczeniu piwnicznym bez dostępu światła dziennego oraz świeżego powietrza.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8164]

  » Read more

 • OJCIEC GROZIŁ SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA, RANIŁ GO NOŻYCZKAMI A KILKA DNI PÓŹNIEJ UGODZIŁ GO NOŻEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 grudnia 2011r. w jednym z zielonogórskich mieszkań, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia syna, zadał mu pchnięcie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem tętnicy piersiowej wewnętrznej prawej i tamponadą worka osierdziowego, które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu. Tym samym oskarżony naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8163]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa