Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ARESZT TYMCZASOWY WOBEC 3 SPRAWCÓW NAPADU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec trzech mężczyzn w wieku od 42 do 48 lat,. Prokurator zarzuca im, ze w dniu w dniu 24 sierpnia 2011 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu, użyli przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez przewrócenie go na plecy i przytrzymywanie, a następnie ukradli mu portfel wraz z zawartością w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 290 zł, dowodu osobistego pokrzywdzonego oraz papierośnicy o wartości 10 zł.

  Dodano dnia: 2011-08-29 [ID : 7307]

  » Read more

 • BEZDOMNY GROZIŁ POKRZYWDZONEMU POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który w dniu 31 maja 2011r. w Żaganiu, groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonym uzasadnioną obawę, iż zostanie spełniona.

  Dodano dnia: 2011-08-29 [ID : 7306]

  » Read more

 • WYKROK ZA ZNĘCANIE SIĘ NIE PRZESTRASZYŁ 42-LATKA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w okresie od 01 listopada 2009r.r. do maja 2011r., znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz trzema córkami poprzez wszczynanie awantur domowych pod wpływem alkoholu, w trakcie, których wyzywał pokrzywdzone słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał, zakłócał spoczynek, szarpał, popychał i uderzał rękami po głowie, natomiast w dniu 09 stycznia 2011r. uderzając jedno ze swoich dzieci ręką w głowę spowodował u niego obrażenia w postaci dolegliwości bólowych głowy z towarzyszącymi nudnościami, które to obrażenia naruszały prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-08-29 [ID : 7305]

  » Read more

 • UKRADŁ Z MOSTU KOLEJOWEGO 16 SZTUK METALOWEJ KRATOWNICY

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 7 do 11 kwietnia 2011 roku w Gubinie, z mostu kolejowego, dokonał kradzieży 16 sztuk metalowej kratownicy chodnikowej o łącznej wartości strat 1610 złotych na szkodę PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-08-29 [ID : 7304]

  » Read more

 • ARESZT TYMCZASOWY WOBEC SPRAWCÓW NAPADU ROZBÓJNICZEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec dwóch mężczyzn w wieku 24 i 30 lat, podejrzanych o to, że w dniu 8 sierpnia 2011r. w Zielonej Górze działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim użyciu przemocy w postaci szarpania i uderzenia nieokreślonym przedmiotem w głowę doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrali w celu przywłaszczenia saszetkę wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 21 500zl, telefonu komórkowego marki Nokia C6, dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i kartami bankomatowymi.

  Dodano dnia: 2011-08-26 [ID : 7303]

  » Read more

 • PRACOWNIK ZASTĘPUJACY POZBAWIONEGO WOLNOŚCI WŁAŚCICIELA HOTELU ODPOWIE ZA PODROBIENIE JEGO PODPISU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu Obywatelowi Bułgarii, któremu zarzucił, że w dniu 1 czerwca 2011 r. w Trzebielu, w celu użycia za autentyczny podrobił podpis właściciela hotelu na wniosku o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, a następnie użył tego dokumentu jako autentycznego przedkładając go w Urzędzie Gminy w Trzebielu celem rozpatrzenia.

  Dodano dnia: 2011-08-26 [ID : 7302]

  » Read more

 • BĘDĄC POD WPŁYWEM ALKOHOLU ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 67 letniemu mężczyźnie, który w okresie od czerwca 2008r. do 29 marca 2011 r. w podżagańskiej miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu prowokował awantury domowe, wyzywał słowami powszechnie uznawanymi na wulgarne i obraźliwe, szturchał i popychał, niszczył przedmioty domowego użytku, działając na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2011-08-26 [ID : 7301]

  » Read more

 • ARESZT TYMCZAOWY WOBEC SPRAWCY POBICIA NIEBEZPIECZNYM NARZĘDZIEM

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w nocy 21 sierpnia b.r. na drodze Mozów - Sulechów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do grupy wracających z zabawy osób (dwóch mężczyzn i dwóch kobiet) podjechało kilka samochodów. Z jednego z nich wysiadł 23-letni podejrzany wraz z innymi nieustalonymi osobami, którzy następnie pobili pokrzywdzonych.  

  Dodano dnia: 2011-08-25 [ID : 7299]

  » Read more

 • GROZIŁ ŚWIADKOWI, ABY ZMUSIĆ GO DO ZMIANY ZEZNAŃ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżeni przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 18.03.2011 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą, zagroził pokrzywdzonemu popełnieniem przestępstwa na jego szkodę w celu wywarcia na niego wpływu jako na świadku i zmuszenia go do zmiany zeznań złożonych przez w/w w toku postępowania przygotowawczego Prokuratury Rejonowej w Żarach prowadzonego przeciwko innym ustalonym osobom.

  Dodano dnia: 2011-08-25 [ID : 7298]

  » Read more

 • UGODZIŁ ŻONĘ NOŻEM KUCHENNYM, BO NA NIEGO KRZYCZAŁA

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 19 sierpnia 2011r. w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, ze owego dnia 62-letni mężczyzna ugodził nożem kuchennym 54-letnią kobietę - swoją żonę.  

  Dodano dnia: 2011-08-25 [ID : 7297]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa