Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • 24-LETNIA KOBIETA ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁA 68-LETNIEGO ROWERZYSTĘ

  Świebodzin- Sulechów. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o śmiertelnym potraceniu 68-letniego rowerzysty, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 16.11.2011 na drodze Sulechów - Okunin. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Skoda Fabia 24-letnia kobieta, w trakcie wyprzedzania, potrąciła jadącego przed nią tym samym pasem ruchu rowerzystę.

  Dodano dnia: 2011-11-17 [ID : 7635]

  » Read more

 • UKRADŁ PIENIĄDZE I LAPTOP A NASTĘPNIE WYJECHAŁ DO FRANCJI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w dniu 06 maja na terytorium Austrii przywłaszczył powierzone pieniądze w kwocie 3000 zł, 800 euro o równowartości 3200 zł oraz laptop o wartości 1000 zł. tj. mienie o łącznej wartości 7200 zł na szkodę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2011-11-17 [ID : 7634]

  » Read more

 • WANDAL RZUCAŁ KAMIENIAMI W DACH – ZNISZCZYŁ KILKANAŚCIE DACHÓWEK

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze na ul. Kożuchowskiej dokonał uszkodzenia dachu poprzez rzucenie kamieniem i połamanie kilkunastu dachówek spowodował straty w kwocie 648 zł na szkodę ZGKiM Zarząd Wspólnot Mieszkaniowych.

  Dodano dnia: 2011-11-17 [ID : 7633]

  » Read more

 • KOMUNIKAT O WOLNYM STANOWISKU PROKURATORSKIM W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Uprzejmie informujemy, iż w Monitorze Polskim nr 99 poz. 1004 z dnia 14 listopada 2011 roku zostało opublikowane obwieszczenie Prokuratora Generalnego z dnia 17 października 2011 roku o wolnym stanowisku prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Żarach.

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7632]

  » Read more

 • UKRADŁ WŁAZ KANALIZACYJNY I WPUSTY DESZCZOWE POZOSTAWIAJĄC 3 METROWE NIEZABEZPIECZONE OTWORY W JEZDNI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie.  Oskarżony w grudniu 2006 r. w Zielonej Górze, na osiedlu Zacisze, dokonał kradzieży okrągłego włazu kanalizacyjnego o wartości 400 zł na szkodę Enea Zielona Góra, pozostawiając niezabezpieczony otwór kanalizacyjny o głębokości 3 metrów, czym naraził przechodniów i kierowców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7631]

  » Read more

 • DOKONAŁ CZYNNEJ NAPAŚCI NA POLICJANTÓW RZUCAJĄC W ICH RADIOWÓZ KOSTKĄ BRUKOWĄ – SĄSIADOWI ZAGROZIŁ SPALENIEM

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 czerwca 2011r. w Krośnie Odrzańskim, przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, dopuścił się czynnej napaści na jadących oznakowanym radiowozem funkcjonariuszy Policji poprzez rzucenie z odległości około l metra w ich kierunku kostką granitową, wskutek czego dokonał uszkodzeń radiowozu marki Fiat Ducato w postaci wybicia szyby w prawych drzwiach przednich, połamania plastikowej obudowy licznika oraz zadrapań obudowy tapicerki na kokpicie, powodując straty o łącznej wartości 2000 zł na szkodę KWP Gorzów Wlkp.

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7630]

  » Read more

 • KIEROWCA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO POTRĄCIŁ PIESZEGO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w dniu 31 lipca 2011 r. w Lesznie Górnym, jadąc jako kierowca samochodu ciężarowego marki Man naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jechał z nadmierną prędkością na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i doprowadził do potrącenia pieszego, w następstwie czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia mózgu, krwiaka płata czołowego, rany tłuczonej głowy, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7628]

  » Read more

 • KOLEJNY WYROK WOBEC SPRAWCY ŚMIERTELNEGO WYPADKU I PONOWNA ZAPOWIEDŹ APELACJI PROKURATORA

  Krosno Odrzańskie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 25 października wydał wyrok skazujący wobec 19-letniego sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 15 kwietnia 2011 roku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Brzeźnica - Połupin. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc jako kierujący samochodem osobowym marki Fiat Brava, znajdował się w stanie nietrzeźwości 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, nie zachował należytej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu jadąc z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, tj. z prędkością ok. 125 km/h, nadto nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na lewe pobocze jezdni doprowadzając do kilkakrotnego koziołkowania samochodu Fiata Brava, na skutek czego śmierć poniosła pasażerka pojazdu.  

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7627]

  » Read more

 • KRADZIEŻ NA SZKODĘ BOHATERA LOTNICTWA Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze powiadomiła o prowadzonym wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze postępowaniu dotyczącym przywłaszczenia książki lotów: PILOT'S FLYING LOG BOOK oraz kradzieży w dniu 15 lipca 2008 roku w Zielonej Górze odznaczenia DISTINDUISHED FLYING CROSS o łącznej wartości 2250 złotych. Przestępstwo to zostało popełnione na szkodę mieszkańca Zielonej Góry - Edwarda Jaworskiego (imię i nazwisko pokrzywdzonego podajemy za jego zgodą), w czasie II wojny światowej walczącego, w stopniu kapitana ,w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, uczestnika bitwy o Anglię, służącego początkowo w 315 Dywizjonie Myśliwskim tzw. "Dęblińskim", a następnie w 317 Dywizjonie "Wileńskim" oraz 302 Dywizjonie "Poznańskim". Podczas wojny wykonał on 200 lotów bojowych i 43 loty operacyjne. (Więcej informacji o Panu Edwardzie Jaworskim dostępnych jest na stronie internetowej http://www.polishairforce.pl/jaworski.html) Za swoje chwalebne dokonania z tego okresu Pan Edward Jaworski został odznaczony m.in. Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (nr 11056), trzykrotnie Krzyżem Walecznych oraz angielskim Distinguished Flying Cross).

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7625]

  » Read more

 • NACZEPA OSKARŻONEGO ZJECHAŁA NA PRZECIWLEGŁY PAS RUCHU I UDERZYŁA W PRAWIDŁOWO JADĄCĄ CIĘŻARÓWKĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie - obywatelowi Litwy. Oskarżony w  dniu 27 lipca 2011 r. na drodze krajowej nr 27 Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, kierując ciągnikiem samochodowym  m-ki Scania z naczepą ciężarową, nie zachował szczególnej ostrożności i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wypadku.

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7623]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa