Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • KUPIŁ OD NIEZNANEJ MU OSOBY TELEFON POCHODZĄCY Z KRADZIEŻY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w nieustalonym dniu, w okresie czasu od 22 kwietnia 2011 roku do sierpnia 2011 roku w Nowej Soli, nabył od nieustalonego mężczyzny telefon komórkowy marki Samsung Monte o wartości 299 złotych, za kwotę 50 złotych, co do którego powinien i mógł przypuszczać, że został uzyskany za pomocą czynu zabronionego.  

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7969]

  » Read more

 • JAKO WŁAŚCICIEL BUDYNKU NIE SPEŁNIŁ OBOWIĄZKU UTRZYMANIA GO W NALEŻYTYM STANIE TECHNICZNYM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie, pełniącemu funkcję prezesa Kółka Rolniczego w podżagańskiej miejscowości, który jako właściciel budynku mieszkalnego w/w miejscowości, naraził mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nie wykonanie i zaniechanie zlecenia prac remontowych i zabezpieczających budynku oraz zezwolenie na dalsze jego zamieszkiwanie, pomimo posiadanej wiedzy o złym stanie technicznym oraz obowiązku wyłączenia nieruchomości z użytkowania. Mężczyzna nadto nie spełnił obowiązku utrzymania budynku w należytym stanie technicznym i zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania obiektu.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7968]

  » Read more

 • PROKURATOR ZŁOŻYŁ DO SĄDU POZEW O USTALENIE NIEWAŻNOŚCI UMOWY KREDYTOWEJ DOT. KUPNA KUCHENKI GAZOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, działający na rzecz jednej z mieszkanek Zielonej Góry, złożył do sądu pozew o ustalenie nieważności umowy kupna sprzedaży kuchenki gazowej, zawartej między nią, a ustaloną firmą we wrześniu 2011r. i związanej z nią umowy kredytu udzielonego na podstawie porozumienia kredytodawcy z przedsiębiorcą, tj. umowy kredytowej. Prokurator uznał, iż umowa jest nieważna z powodu wady oświadczenia woli złożonego przez kobietę, polegającej na złożeniu go pod wpływem błędu i podstępu oraz w wyniku uchylenia się od skutków prawnych.  

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7967]

  » Read more

 • NIETRZEŹWY KIEROWCA, BEZ UPRAWNIEŃ Z POWODU WADY WZROKU POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ. POKRZYWDZONEMU AMPUTOWANO ZMIAŻDŻONĄ STOPĘ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 01 października 2011 r. na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Chlebowo - Chojna, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna ten, nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, z przeciwwskazaniami zdrowotnymi do prowadzenia pojazdów z uwagi na wadę wzroku, znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,92 mg/1 alkoholu w wydychanym powietrzu, /tj. 1,93 promila we krwi/jadąc z nadmierną prędkością samochodem osobowym marki Opel Vectra, doprowadził do wypadku.

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7966]

  » Read more

 • PIES OSKARŻONEJ ZAATAKOWAŁ I POGRYZŁ TRZY OSOBY

  Świebodzin - Sulechów. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko kobiecie, podejrzanej o to, że w dniu 05 grudnia 2011 r. w Sulechowie nieumyślnie naraziła pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez brak należytego nadzoru nad posiadanym przez siebie psem razy mieszanej, doprowadzając w ten sposób do pogryzienia pokrzywdzonego przez psa i spowodowania u niego obrażeń ciała w postaci licznych ran kąsanych szyi, barku lewego, kończyny górnej lewej, tułowia, obu pośladków i ud, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7965]

  » Read more

 • KIEROWANA PRZEZ OSKARŻONEGO CIĘŻARÓWKA UDERZYŁA W KOSZ WYSIĘGNIKA DŹWIGU. DWÓCH MONTUJĄCYCH OŚWIETLENIE PRACOWNIKÓW Z NIEGO WYPADŁO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 sierpnia 2011 r. w Żarach, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą, nie zachował należytej ostrożności podczas przejazdu w miejscu prowadzenia robót drogowych i przejeżdżania pod wysięgnikiem urządzenia dźwigowego oraz poruszając się z prędkością niebezpieczną na odcinku drogi, gdzie prowadzone były roboty drogowe przez co nie miał możliwości precyzyjnie ocenić czy naczepa pojazdu przejedzie bezpiecznie pod wysięgnikiem dźwigu, w wyniku czego naczepa kierowanego przez niego pojazdu uderzyła w kosz wysięgnika dźwigowego, w którym przebywali pokrzywdzeni. Na skutek tego uderzenia pracownicy wypadli z kosza podnośnika.

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7964]

  » Read more

 • UCIEKALI SKRADZIONYM SAMOCHODEM - DOSZŁO DO WYPADKU - KIEROWCA ZGINĄŁ, A JEGO PASAŻER TRAFIŁ DO SZPITALA

  Świebodzin - Mostki. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o zdarzeniu, do którego dosżło w dniu dzisiejszym w miejscowości Mostki (droga E-30 w kierunku Świecka). Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot mężczyzna uderzył w budynek mieszkalny, w następstwie czego poniósł śmierć na miejscu, zaś pasażer został przewieziony z ciężkimi obrażeniami ciała do szpitala. Wstępnie ustalono, iż wcześniej mężczyźni dokonali kradzieży tego samochodu w miejscowości Jordanowo, a następnie podjęli ucieczkę przed policją, która została skierowana na miejsce kradzieży.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7962]

  » Read more

 • 3 OSOBY ODPOWIEDZĄ ZA POBICIE. JEDNA Z NICH UDERZYŁA KOBIETĘ REKLAMÓWKĄ ZE SZKLANYMI BUTELKAMI .. W GŁOWĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 osobom: 20-letniej kobiecie i dwóm mężczyznom w wieku 27 i 25 lat.  Oskarżeni w dniu 11 listopada 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali pobicia 2 pokrzywdzonych poprzez uderzanie ich pięściami w głowę i plecy oraz kopanie po plecach, rękach, głowie, w wyniku czego zostali narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7960]

  » Read more

 • DOPROWADZILI MAŁOLETNIĄ KOLEŻANKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 20 i 21 lat. Oskarżeni w dniu 18 listopada 2011 r. w Nowym Miasteczku, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym nieletnim, doprowadzili małoletnią pokrzywdzoną do obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7957]

  » Read more

 • KRADZIONE RADIOODBIORNIKI SAMOCHODOWE SPRZEDAWAŁ NA ALLEGRO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko 18 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego, któremu zarzucono dokonanie 26 przestępstw przeciwko mieniu - kradzieży z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, a także zniszczenia mienia.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7956]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa