Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • KONKURS NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zarządził przeprowadzenie konkursu na jedno stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze. W związku z powyższym informujemy ,że wymogi formalne określone w §4 ust.1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzenia konkursów na stanowisko asystenta prokuratury spełnił:  

  1.Piotr Lewicki zamieszkały w Nowej Soli

  Dodano dnia: 2012-03-07 [ID : 8107]

  » Read more

 • PRACOWNICA PRZEDSZKOLA OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PONAD 88 TYS. ZŁ POCHODZĄCYCH Z WPŁAT RODZICÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od stycznia 2007 r. do 31 lipca 2009 r. w Zielonej Górze, wielokrotnie przywłaszczyła powierzone jej mienie w kwocie łącznej 88 520,51 zł, działając na szkodę Urzędu Miasta. Oskarżonej zarzucono nadto, że w tym samym okresie usunęła z dokumentacji księgowej dokumenty w postaci kilkudziesięciu pokwitowań wpłat rodziców, część z nich podrobiła lub też przerobiła widniejące na nich kwoty.

  Dodano dnia: 2012-03-07 [ID : 8105]

  » Read more

 • PODROBIŁ PODPISY I POSŁUŻYŁ SIĘ TYMI DOKUMENTAMI PRZY UBEZPIECZENIU POJAZDU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna podejrzany jest o podrobienie podpisów na dokumencie umowy kupna-sprzedaży samochodu, wypowiedzeniu nabywcy ubezpieczenia OC, wniosku o ubezpieczenie pojazdu oraz posłużenie się sfałszowanym dokumentem.

  Dodano dnia: 2012-03-07 [ID : 8103]

  » Read more

 • TRZY KOBIETY POBIŁY POKRZYWDZONĄ, ZADAJĄC JEJ UDERZENIA BUTELKĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem młodym kobietom, w wieku 22, 21 i 19 lat podejrzanych o pobicie innej kobiety.

  Dodano dnia: 2012-03-07 [ID : 8101]

  » Read more

 • OŚWIADCZENIE PROKURATORA REJONOWEGO W ŚWIEBODZINIE W SPRAWIE WYPADKU DROGOWEGO W DNIU 03.10.2011 ROKU, W KTÓRYM ŚMIERĆ PONIÓSŁ KIBIC FALUBAZU

  Świebodzin. W związku z licznymi publikacjami prasowymi dotyczącymi deklaracji ujawnienia opinii zespołu biegłych przez tutejszą Prokuraturę w sprawie wypadku drogowego w dniu 3.10.2011r. w Zielonej Górze, informuję, że Prokuratura nie ujawnia do publicznej wiadomości materiałów dowodowych zebranych w sprawie, w tym wskazanej wyżej opinii. W związku z żywym zainteresowaniem tym postępowaniem informujemy natomiast, że w śledztwie, po przeprowadzeniu kompleksowej analizy opinii biegłych z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych, wykonano dodatkowe czynności w postaci przesłuchań świadków i uzupełniające przesłuchanie biegłych. Tezy zawarte w opinii biegłych i przeprowadzone następnie czynności dowodowe wskazują na konieczność kontynuowania śledztwa.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8100]

  » Read more

 • PROKURATOR ZŁOŻYŁ DO SĄDU KOLEJNY POZEW O USTALENIE NIEWAŻNOŚCI UMOWY KREDYTOWEJ DOT. KUPNA KUCHENKI GAZOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, działający na rzecz jednej z mieszkanek Zielonej Góry, złożył do sądu pozew o ustalenie nieważności umowy kupna sprzedaży kuchenki gazowej, zawartej między nią, a ustaloną firmą we wrześniu 2011r. i związanej z nią umowy kredytu udzielonego na podstawie porozumienia kredytodawcy z przedsiębiorcą, tj. umowy kredytowej. Prokurator uznał, iż umowa jest nieważna z powodu wady oświadczenia woli złożonego przez kobietę, polegającej na złożeniu go pod wpływem błędu i podstępu oraz w wyniku uchylenia się od skutków prawnych.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8099]

  » Read more

 • NISZCZYŁ MIENIE A NASTĘPNIE DOPUŚCIŁ SIĘ CZYNNEJ NAPAŚCI NA FUNKCJONARIUSZA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 stycznia 2012 roku na ul. Witosa w Żarach, działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonał uszkodzenia 4 przęseł drewnianego ogrodzenia poprzez ich połamanie przy użyciu siekiery, powodując łączne straty w kwocie 900 złotych, a następnie dopuścił się czynnej napaści przy pomocy noża kuchennego na funkcjonariusza Policji , wykonującego prawne czynności służbowe związane z przeprowadzaną interwencją na terenie posesji.  

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8098]

  » Read more

 • WYRODNY SYN KOPAŁ OJCA PO CAŁYM CIELE – MATKĄ RZUCIŁ O ŚCIANĘ..

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od września 2011 roku do 21 listopada 2011 roku w Krośnie Odrzańskim, znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem. Sprawca wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, poniżał, kopał, bił z otwartej ręki albo z pięści po twarzy.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8097]

  » Read more

 • OSKARŻONY ZA STALKING, CZYLI UPORCZYWE NĘKANIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mieszkańcowi podżagańskiej miejscowości. Mężczyzna oskarżony został o to, że w okresie od 29 grudnia 2011 r. do 18 stycznia 2012 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wysyłanie wiadomości SMS oraz telefonowanie, wzbudzając u niej uzasadnione poczucie zagrożenia i naruszając jej prywatność.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8094]

  » Read more

 • ZNISZCZYLI PRĘTY ZBROJENIOWE I WESZLI DO BUNKRA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, którzy w okresie od 15 listopada 2011 do 15 grudnia 2011 r. w Boryszynie, pow. Świebodzin, działając wspólnie i w porozumieniu, na terenie Fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień po uprzednim przecięciu prętów zbrojeniowych zabezpieczających wejście ewakuacyjne do bunkra, które stanowią zabytek, weszli do jego wnętrza skąd dokonali kradzieży pompy zanurzeniowej z pływakiem wartości 100 zł. oraz 11 sztuk krzeseł wartości łącznej 253 zł. czym działali na szkodę Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Lubrzy.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8093]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa