Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • PRZEDSTAWICIELKA FIRMY UDZIELAJĄCEJ POŻYCZEK PODROBIŁA ZAŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU I SPORZĄDZIŁA FIKCYJNĄ UMOWĘ

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował  w ostatnim czasie  do sądu akt oskarżenia przeciwko dwom kobietom wieku 31 i 32 lat. Młodszej z oskarżonych zarzucił, że w dniu 24 kwietnia 2008 roku, w Gubinie, będąc zatrudnioną na stanowisku przedstawiciela spółki finansowej, jako osoba uprawniona do sporządzania w imieniu tej spółki umów pożyczek pieniężnych, poświadczyła nieprawdę co do faktycznego zamiaru zaciągnięcia zobowiązania i okoliczności sporządzenia umowy jednej z pożyczek.

  Dodano dnia: 2011-09-08 [ID : 7350]

  » Read more

 • WŁAMALI SIĘ I WYNIEŚLI Z HALI PRODUKCYJNEJ NARZĘDZIA O WARTOŚCI PRAWIE 9 000 ZŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm 17 letnim mężczyznom, którzy w okresie od 8 do 16 sierpnia 2011 r. w Jasieniu działając wspólnie po uprzednim wyważeniu drzwi warsztatu oraz zerwaniu kłódki na drzwiach hali produkcyjnej dostali się do wnętrza tych pomieszczeń skąd ukradli narzędzia, maszyny i przewody elektryczne o łącznej wartości 8 990 zł na szkodę Przedsiębiorstwa Budowlanego w Jasieniu.

  Dodano dnia: 2011-09-08 [ID : 7349]

  » Read more

 • BEZPIECZNY SIERPIEŃ - TRAGICZNY POCZATEK WRZEŚNIA NA DROGACH WOJ. LUBUSKIEGO – 4 KOLEJNE OFIARY NA DRODZE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o kolejnym wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęły 4 osoby. Do zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym tj. 07.09.2011 r.  nad ranem, na trasie E-30 między miejscowościami Wilkowo oraz Mostki w powiecie świebodzińskim.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7347]

  » Read more

 • UDERZAŁ POKRZYWDZONEGO NOGĄ PO GŁOWIE, ŻEBY UKRAŚĆ …PĘTO KASZANKI, BUŁKĘ I ALKOHOL – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 27-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 03 września 2011r w Zielonej Górze, w okolicach dworca PKP, po uprzednim zastosowaniu przemocy, poprzez uderzanie pięścią i nogą po głowie, doprowadził do stanu bezbronności pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pęto kaszanki, bułkę, napoczętą butelkę alkoholu w postaci nalewki.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7346]

  » Read more

 • ZŁOŻYŁA FAŁSZYWE POŚWIADCZENIE I WYŁUDZIŁA POLSKĄ WIZĘ POBYTOWĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniej kobiecie obywatelce Ukrainy, która w dniu 28 lipca 2011 r. wprowadziła w błąd funkcjonariusza Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w ten sposób, że przedstawiła oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy obywatelowi Ukrainy wydanego przez spółkę z Wrocławia i wyłudziła w ten sposób poświadczenie nieprawdy w postaci polskiej wizy, wiedząc, że tej pracy nie podejmie.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7344]

  » Read more

 • STRACIŁ PANOWANIE NAD AUTEM I UDERZYŁ W DRZEWO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w dniu 26 maja 2011 r. w Szprotawie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodował wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Passat nie zachował należytej ostrożności, przekroczył dozwoloną prędkość i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku tego zderzenia pasażer doznał poważnych urazów, min. wstrząśnienia mózgu, złamania i deformacji nosa, obustronnego złamania dolnych ścian oczodołów, złamania szczęki i innych, które to obrażenia naraziły pokrzywdzonego na utratę życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7343]

  » Read more

 • 30-LATEK TRAFIŁ DO ARESZTU ZA MOLESTOWANIE 6 LETNIEJ DZIEWCZYNKI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 30-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lipca do 3 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, kilkakrotnie, w krótkich odstępach czasu, doprowadził małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym w ten sposób, że dotykał jej narządów płciowych.

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7342]

  » Read more

 • CO WIECZÓR KRADŁ JEDNO DRZEWKO ZE STOISKA NA PARKINGU HIPERMARKETU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 21 do 29 grudnia 2010 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z drugim, nieustalonym mężczyzną, w okresie około świątecznym kilkukrotnie dokonał kradzieży drzewek ze stoiska z choinkami na parkingu jednego z zielonogórskich hipermarketów.

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7340]

  » Read more

 • BÓJKA NA WESELU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 sierpnia 2007 r. w Żarach w trakcie przyjęcia weselnego uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz łamiąc mu szczękę, nos, oraz powodując wstrząśnienie mózgu.

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7339]

  » Read more

 • RADNICA – W PRZYDROŻNYM ROWIE UJAWNIONO ZWŁOKI NN KOBIETY

  Krosno Odrzańskie - Radnica. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o ujawnieniu w dniu wczorajszym tj. 05.09.2011 r. w Radnicy, w przydrożnym rowie, zwłok nn kobiety. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zgon kobiety nastąpił z przyczyn naturalnych ( zawał mięśnia sercowego).

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7338]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa