Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • MEDAL DLA ZIELONOGÓRSKIEGO PROKURATORA

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym Pan Marek Jabłeka, prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, został uhonorowany Brązowym medalem "Za Zasługi dla Policji". Medal został przyznany decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a wręczał go, w imieniu Ministra, mł. insp. Robert Sieradzki, naczelnik Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7378]

  » Read more

 • „MOCNE” MATERIAŁY REKLAMOWE.1,5 KG KOKAINY W REKLAMÓWKACH

  Zielona Góra. Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie przywozu z Ameryki Południowej 1,5 kilograma kokainy. W sierpniu 2011 roku, w jednym z krajów Ameryki Południowej nadano przesyłkę zawierającą materiały reklamowe. Przesyłka ta trafiła do jednego z portów lotniczych na terenie Polski. Odbiorcą przesyłki miała być osoba zamieszkała w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7377]

  » Read more

 • SKAZANY PRZEZ SĄD REJONOWY ZA PROPAGOWANIE TREŚCI FASZYSTOWSKICH, UNIEWINNIONY PRZEZ SĄD DRUGIEJ INSTANCJI

  Nowa Sól. W dniu 23 grudnia 2010 roku zapadł wyrok skazujący wobec 23-letniego mężczyzny, który w dniu 25 kwietnia 2009 r. w Nowej Soli woj. Lubuskiego, publicznie propagował faszystowski ustrój państwa, poprzez wywieszenie na ogrodzeniu klubu kibica na terenie stadionu piłkarskiego, w trakcie trwania meczu pomiędzy drużynami "ARKI" Nowa Sól i "PROMIENIA" Żary, symbolu w postaci "krzyża celtyckiego" uznawanego za symbol ugrupowań faszystowskich. Sąd wymierzył oskarżonemu karę trzech miesięcy pozbawienia wolności, warunkowo zawieszając jej wykonanie na okres czterech lat próby, oraz oddał mężczyznę w okresie próby pod dozór kuratora.  

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7376]

  » Read more

 • 13 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ. W KOŃCU ZABIŁ JĄ NOŻEM MYŚLIWSKIM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 maja 2011 roku w Łęknicy, działając w bezpośrednim zamiarze zabójstwa żony, ugodził ją nożem myśliwskim uszkadzając aortę piersiową i powodując masywny krwotok do prawej jamy opłucnowej oraz tkanek miękkich śródpiersia i worka osierdziowego, na skutek czego kobieta zmarła.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7375]

  » Read more

 • 84-LETNIA KOBIETA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA CIĘŻARÓWCE JADĄCEJ PO DRODZE S-3 - ZGINĘŁA NA MIEJSCU

  Świebodzin - Sulechów. W nawiązaniu do wczorajszej informacji pt:"ŚMIERĆ POD KOŁAMI SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO" informujemy, że ofiarą wypadku komunikacyjnego była 84-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym m-ki Renault Twingo.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7374]

  » Read more

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Informujemy, że w dniu wczorajszym tj. 13.09.2011 r. w ogólnopolskich mediach pojawił się komunikat prokuratury o nastepującej treści: Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze na podstawie art. 334 § 2 kpk w zw. z art. 131 § 2 kpk zawiadamia pokrzywdzonych, że w dniu 9 września 2011 roku został skierowany do Sądu Rejonowego Wydział VII Karny w Zielonej Górze w sprawie 2 Ds 440/10 akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi Smugowskiemu oskarżonemu o przestępstwa z art. 286 § 1 kk i art. 286 § 1 kk w zw. z art. 65 § 1 kk polegające na dokonaniu oszustwa posługując się personaliami Michał Millea oraz 190 oszustw przy użyciu aukcji internetowej Allegro (login: "doladowania_2010").

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7373]

  » Read more

 • ŚMIERĆ POD KOŁAMI SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO

  Świebodzin-Sulechów. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o zdarzeniu do którego doszło w dniu dzisiejszym na drodze S3 na wysokości Sulechowa przy zjeździe na Skąpe. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym - prawdopodobnie Renault Clio, nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający samochód ciężarowy.

  Dodano dnia: 2011-09-13 [ID : 7372]

  » Read more

 • ZAWIADOMIENIE DOT. KONKURSU NA STAŻ URZĘDNICZY DLA INFORMATYKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

  Zielona Góra - Krosno Odrzańskie.  Komisja konkursowa informuję, że do II etapu konkursu na staż urzędniczy - informatyk w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zakwalifikowały się niżej wymienione osoby :

  Dodano dnia: 2011-09-13 [ID : 7371]

  » Read more

 • 23-LATKA POKONAŁA OGRODZENIE OCHRONNE I UCIEKŁA Z ZAKŁADU KARNEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 28 maja 2011 r. w Krzywańcu, pokonując linię wewnętrzną, pas ochronny oraz linię zewnętrzną ogrodzenia ochronnego samowolnie uwolniła się będąc pozbawioną wolności.

  Dodano dnia: 2011-09-13 [ID : 7370]

  » Read more

 • GROZIŁ ŻONIE I CÓRCE, ŻE JE POZABIJA I SPALI MIESZKANIE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie lipca 2009 roku do dnia 06 czerwca 2011 roku oraz po rozwodzie w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się fizycznie nad żoną w ten sposób, że uderzał ją po głowie, szarpał za ubranie, popychał. Mężczyzna znęcał się także nad swoją córką.

  Dodano dnia: 2011-09-13 [ID : 7369]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa