Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • KIEROWNIK SAMODZIELNEGO DZIAŁU DS. INFORMATYZACJI I ANALIZ - PROKURATOR JAN PARDEJ PRZESZEDŁ W STAN SPOCZYNKU

  Prokuratura Okręgowa. Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 19 sierpnia 2011 roku w pan prokurator Jan Pardej - Kierownik Samodzielnego Działu do Spraw Informatyzacji i Analiz Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze - przeszedł w stan spoczynku. Pracował w organach prokuratury ponad 40 lat, a od 2000 roku związany był z Prokuraturą Okręgową w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-08-19 [ID : 7280]

  » Read more

 • PODPALIŁ SĄSIADOWI SAMOCHÓD

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który w dniu 14 lipca 2011 roku w podżagańskiej miejscowości, dokonał uszkodzenia mienia poprzez podpalenie wnętrza samochodu marki Fiat Cinquecento, powodując tym straty w wysokości 500 zł na szkodę pokrzywdzonych oraz tego samego dnia groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, zaś groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonym obawę, że może zostać spełniona.

  Dodano dnia: 2011-08-19 [ID : 7278]

  » Read more

 • WYPADEK W PŁAWIU – 33-LATEK NIE ZACHOWAŁ OSTROŻNOŚCI I JECHAŁ ZA SZYBKO

  Krosno Odrzańskie - Pław. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 17.08.2011 w Pławiu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem typu Bus m-ki Renault Trafic 33-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności, przekroczył dopuszczalną prędkości i nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu w wyniku czego nie zdążył skutecznie zahamować i zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając w jadący prawidłowo Fiata Fiorino.

  Dodano dnia: 2011-08-19 [ID : 7277]

  » Read more

 • NIE ODPROWADZAŁA SKŁADEK – GROZI JEJ DO 5 LAT WIĘZIENIA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letnie kobiecie, której zarzucił, że w okresie od 1 czerwca 2010r. do 31 października 2010r. będąc osobą zobowiązaną do odprowadzania składek finansowych wpłacanych jej w ramach grupowego ubezpieczenia, dokonała przywłaszczenia powierzonych jej pieniędzy pochodzących z wpłat dokonywanych przez osoby ubezpieczone na poczet zawartej umowy ubezpieczeniowej, w kwocie łącznej 2.494 złotych, czym działała na szkodę 18 osób.  

  Dodano dnia: 2011-08-19 [ID : 7276]

  » Read more

 • FAŁSZYWIE OSKARŻYŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który wielokrotnie w okresie od 19 grudnia 2010 r. do 7 kwietnia 2011 r. w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, złożył zeznania mające służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Żaganiu, zeznał nieprawdę oraz fałszywie oskarżył przed Prokuraturą funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Żarach, podając, że w dniach 10.12.2010 r. i 12.12.2010 r. przekroczyli oni swoje uprawnienia poprzez pobicie jego osoby, a także spowodowali u niego lekkiego uszczerbku na zdrowiu, nadto podał, iż został przez funkcjonariuszy Policji zmuszony do złożenia zeznań i wyjaśnień będących przyznaniem się do popełnienia przestępstwa.

  Dodano dnia: 2011-08-18 [ID : 7275]

  » Read more

 • WRACAMY DO SPRAWY - AKT OSKARŻENIA WOBEC SPRAWCY ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, który w dniu 7 lipca 2011 r. na skrzyżowaniu dróg w okolicy wyjazdu na wiadukt w Świebodzinie, kierując samochodem osobowym marki Volvo umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, a także nie zachował należytej ostrożności jadąc z kierunku Poznania w kierunku Świecka, wykonując manewr skrętu w lewo, w kierunku Zielonej Góry, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego w kierunku Poznania samochodu ciężarowego, w wyniku czego samochód ciężarowy uderzył w prawy bok samochodu osobowego, którym kierował oskarżony, a następnie ten samochód wpadł siłą uderzenia na drogę E-64 uderzając w stojące na skrzyżowaniu pojazdy. Śmierć na miejscu poniósł pasażer samochodu Volvo obywatel Litwy.

  Dodano dnia: 2011-08-18 [ID : 7274]

  » Read more

 • POSIADAŁ ZNACZNĄ ILOŚĆ MARIHUANY, UPRAWIAŁ KONOPIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 26-letniego mężczyzny. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 2 sierpnia 2011 r. w Lubsku, wbrew przepisom ustawy posiadał środki odurzające w postaci marihuany w ilości 176,39 grama netto, co stanowi znaczną ilość środka odurzającego. W toku śledztwa nadto ustalono, w okresie od marca 2011 r. do lipca 2011 r. w Lubsku, wbrew przepisom ustawy mężczyzna uprawiał trzy rośliny konopi innych niż włókniste, A w lipcu b.r. zebrał z trzech krzaków ziele konopi innych niż włókniste.  

  Dodano dnia: 2011-08-18 [ID : 7273]

  » Read more

 • ZA KRADZIEŻ ROWERU BMX GROZI MU KARA DO 5 LAT WIĘZIENIA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 maja 2011 roku w Gubinie, z posesji położonej przy ul. Wyspiańskiego, zabrał w celu przywłaszczenia rower typu BMX marki CROSSWIND o wartości 800,00zł.

  Dodano dnia: 2011-08-18 [ID : 7272]

  » Read more

 • RAZEM Z KOLEGĄ BIŁA KOŁKIEM PO GŁOWIE BYŁEGO CHŁOPAKA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49 letniemu mężczyźnie i 31 letniej kobiecie, którzy w kwietniu 2011 r. w Świebodzinie działając wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego drewnianym kołkiem nakręconymi śrubami po głowie i ciele, czym spowodowali u niego obrażenia ciała, w postaci złamania ręki i nogi oraz licznych krwiaków i obrzęków. Następnie napastnicy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 110 zł., telefon komórkowy, zapalniczkę, parę skarpetek, obuwie sportowe i inne o łącznej wartości 363 zł. Przy czym oskarżony czynu tego dopuścił się w ramach recydywy, czyli w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

  Dodano dnia: 2011-08-17 [ID : 7271]

  » Read more

 • WYCIĄGNĘLI MĘŻCZYZNĘ SIŁĄ Z SAMOCHODU I ODJECHALI JEGO BMW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 5 mężczyznom w wieku od 25 do 32 lat. Oskarżeni w dniu 19 lutego 2011 roku dopuścili się zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu marki BMW 525, przy użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy w postaci wyciągnięcia go siłą z pojazdu, a także pobili ochroniarzy jednej z dyskotek- kopiąc i bijąc ich pięściami, rzucając w nich krzesłami oraz sztucznymi kwiatami.

  Dodano dnia: 2011-08-17 [ID : 7270]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa