Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Alicji Płotale,
pracownikowi Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
szczere wyrazy żalu i współczucia
z powodu śmierci Teścia
składa Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze wraz z Pracownikami

News

 • ZNĘCAŁA SIĘ NAD 88-LETNIĄ MATKĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniej kobiecie. Oskarżona W okresie od 3 sierpnia 2011 roku do 25 sierpnia 2011 roku w Nowej Soli, będąc uprzednio skazaną za podobne przestępstwo umyślne i w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej sześciu miesięcy kary pozbawienia wolności, znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoją 88-letnią matką. Kobieta będąc pod wpływem działania alkoholu wszczynała awantury domowe, podczas których wyzywała pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, wyganiała ją z mieszkania, przy użyciu noża groziła jej pozbawieniem życia, szarpała ją i popychała.

  Dodano dnia: 2011-11-14 [ID : 7615]

  » Read more

 • GROZIŁ BYŁEJ DZIEWCZYNIE I JEJ MATCE A W NOCY ŚMIERTELNIE SKATOWAŁ PSA POKRZYWDZONYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 20 letniemu mężczyźnie podejrzanemu o to, że wielokrotnie groził pozbawieniem życia swojej byłej dziewczynie, jej matce i jej obecnemu chłopakowi, oraz, że skatował ich psa doprowadzając do jego śmierci.

  Dodano dnia: 2011-11-14 [ID : 7614]

  » Read more

 • ALARM NA LUBUSKICH DROGACH - KOLEJNY WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. APEL PROKURATORÓW DO POLICJI

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o tragicznym w skutkach zdarzeniu, do którego doszło w dniu dzisiejszym ok. godziny 9:30 na drodze krajowej nr 2 pomiędzy miejscowościami Świebodzin - Wityń. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca samochodem Audi TT wyjechała z podporządkowanej drogi na drogę główną, na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżającego Tira. Na skutek zdarzenia śmierć poniosła kierująca samochodem osobowym - jej ciało było zmasakrowane.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7612]

  » Read more

 • JESIEŃ W OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIM W CIENIU ZAMACHÓW SAMOBÓJCZYCH

  W okresie od 01 września - 08 listopada b.r. na terenie kognicji prokuratur okręgu zielonogórskiego 38 osób odebrało sobie życie. W tym czasie zarejestrowano 65 spraw, które związane są z zagadnieniem zamachu samobójczego. 27 spraw, to te, które dotyczyły nieudanych prób samobójczych, bądź też te, w których podejrzany namawiał inną osobę do targnięcia się na własne życie, lub udzielał jej w tym pomocy.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7611]

  » Read more

 • BULWERSUJĄCY WYROK - SĄD II INSTANCJI ODRZUCIŁ APELACJE PROKURATORA, OSKARŻYCIELA POSIŁKOWEGO I OBROŃCY NIETRZEŹWEGO SPRAWCY WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Wschowa. W dniu 28 czerwca Sąd II Instancji utrzymał w mocy zaskarżony przez prokuratora, oskarżycielkę posiłkową i obrońcę oskarżonego wyrok Sądu Rejonowego we Wschowie, z dnia 3 marca 2011 roku wobec 27-letniego mężczyzny w sprawie spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, uznając wszystkie apelacje za oczywiście bezzasadne. W zdarzeniu zginęły dwie osoby, a jedna doznała obrażeń stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sąd uznał kierującego za winnego zarzucanego mu czynu i orzekł karę w wymiarze 5 i pół roku pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7609]

  » Read more

 • SPRAWNE DZIAŁANIE PROKURATORA WOBEC SPRAWCÓW GWAŁTU

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o bulwersującym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 24 października b.r w Żarach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że owego dnia 30-letni mężczyzna oraz trzech nieletnich - dwóch w wieku 14 lat oraz 15-latek, przy użyciu przemocy oraz gróźb karalnych, doprowadzili 30-letnią kobietę do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7608]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, PASIERBICĄ I SYNEM, ZABRANIAŁ KORZYSTANIA Z ŁAZIENKI, PONIŻAŁ I WYZYWAŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 09 lutego 2011 roku do 11 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie nad żoną, pasierbicą i synem.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7607]

  » Read more

 • MATKA PUBLICZNIE UDERZYŁA SWOJE 3-LETNIE DZIECKO W GALERII HANDLOWEJ, A OJCIEC ZAGROZIŁ MU POBICIEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie oraz 32-letniej kobiecie - małżeństwu. Oskarżony w dniu 28 maja 2011 r. w jednej z zielonogórskich galerii handlowych publicznie groził swojemu 3-letniemu synowi pobiciem, przy czym groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonym obawę spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7606]

  » Read more

 • BIŁ POKRZYWDZONEGO KIJEM BASEBALLOWYM PO GŁOWIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 21 i 26 lat. Pierwszy z mężczyzn oskarżony został o to, że w dniu w dniu 20 lutego 2011 roku w Żaganiu, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, trzykrotne uderzył drewnianą pałka imitującą kij baseballowy w głowę pokrzywdzonego, lecz swojego zamiaru nie zrealizował z uwagi na postawę pokrzywdzonego. Oskarżony swoim działaniem spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci: złamania kości czaszki w okolicy czołowo-skroniowej-ciemieniowej po stronie prawej, ostrego rozległego krwiaka nad prawą półkulą mózgu i dwóch ran tłuczonych głowy w okolicy ciemieniowo-skroniowej to jest ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7603]

  » Read more

 • 34-LETNIA KOBIETA POTRĄCIŁA NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH 70-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ – BYŁEGO PROKURATORA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 08.11.2011 r. w Nowej Soli. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym Renault Laguna, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła pieszego 70 - letniego mężczyznę/prokuratora w stanie spoczynku/, który doznał ciężkich obrażeń ciała, zwłaszcza w obrębie głowy, stwarzających bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7602]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa