Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • GIMNAZJALISTA KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE ŻEBY UKRAŚĆ MU TELEFON I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu uczniowi jednego z gimnazjów. Oskarżony w dniu 30 października 2001 r. w Zielonej Górze, poprzez bicie pięścią po twarzy oraz kopanie po całym ciele doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu markowy telefon komórkowy wartości 250 zł oraz złoty łańcuszek o takiej samej wartości.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7936]

  » Read more

 • RZUCIŁ SIĘ NA POLICJANTÓW Z TASAKIEM W RĘKU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  62 letniego mieszkańca podżagańskiej miejscowości, podejrzanego o czynną napaść na funkcjonariuszy Policji, znieważenie policjantów i kierowanie gróźb  bezprawnych.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7935]

  » Read more

 • PRZEWRÓCIŁ KLIENTA BO TEN NIE ZAPŁACIŁ ZA ZAMÓWIONY I NIEODEBRANY TORT URODZINOWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 kwietnia 2010 r. w Żarach działając w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności w kwocie 45 zł zastosował przemoc wobec pokrzywdzonego przewracając go na ziemię czym spowodował u niego złamanie ręki z przemieszczeniem odłamów, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7934]

  » Read more

 • AKT OSKARŻENIA ZA STALKINKG. NACHODZIŁ POKRZYWDZONĄ W PRACY, W DOMU, NĘKAŁ SMSAMI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2011 roku do 03 sierpnia 2011 roku w Zielonej Górze, poprzez wielokrotne dzwonienie domofonem do mieszkania, wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS, pukanie do drzwi mieszkania oraz nachodzenia w pracy, uporczywie nękał pokrzywdzoną przez co wzbudził u pokrzywdzonej poczucie zagrożenia.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7933]

  » Read more

 • ZŁAMAŁ NOS PASAŻEROWI POCIĄGU - POPRACUJE ZA TO SPOŁECZNIE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 września 2011 roku pomiędzy miejscowościami Pliszka - Bytnica, w pociągu osobowym, dwukrotnie uderzył z pięści w twarz pokrzywdzonego , w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci złamania, nosa z przemieszczeniem, przy czym obrażenia te spowodowały naruszanie czynności narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7932]

  » Read more

 • NAPASTNICY POBILI POKRZYWDZONYCH I OKRADLI JEDNEGO Z NICH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 22 i 20 lat. Oskarżeni  w dniu 17 września 2011 roku  w Świebodzinie, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali kradzieży po uprzednim doprowadzeniu przemocą do stanu bezbronności pokrzywdzonego poprzez chwycenie go za szyję i przewrócenie na ziemię, uderzanie pięścią w twarz, kopanie po głowie - telefonu komórkowego marki Nokia N73 o wartości 180 złotych  i portfela skórzanego o wartości 40 złotych,wraz z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 360 złotych.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7931]

  » Read more

 • HODOWAŁ KONOPIE INDYJSKIE W SPECJALNIE PRZYSTOSOWANEJ DO TEGO SZAFIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 19 letniego mieszkańca Żagania, który trudnił się handlem środkami odurzającymi oraz uprawą konopi indyjskich.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7930]

  » Read more

 • SPRZEDAWAŁ W INTERNECIE SPORTOWĄ ODZIEŻ Z PODROBIONYMI ZNAKAMI FIRMOWYMI

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Gubina. Oskarżony w dniu 25 lipca 2011roku w Gubinie, za pośrednictwem znanego portalu aukcyjnego dokonał obrotu wyrobami odzieżowymi, oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym, zastrzeżonym na rzecz firmy NIKE, którego to znaku nie miał prawa używać.

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7929]

  » Read more

 • NIE ZAPŁACIŁ ZA TOWARY, KTÓRE NABYŁ NA PODSTAWIE FAKTUR Z ODROCZONYM TERMINEM PŁATNOŚCI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 29 stycznia 2010 roku do 24 lutego 2010 roku w Nowej Soli, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd pracowników nowosolskiej firmy co do zamiaru i możliwości zapłaty za towary nabywane na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności oraz co do swojej kondycji finansowej. W wyniku tego działania  sprawca doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci produktów do bezchemicznego utrzymania czystości o łącznej wartości 4845,60, które pobrał od tej firmy na podstawie faktur VAT.

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7928]

  » Read more

 • BĘDĄC JUŻ WCZEŚNIEJ KARANY ZA UDZIELANIE NARKOTYKÓW, KOLEJNY RAZ POPENIŁ TO PRZESTĘPSTWO – GROZI MU KARA DO 15 LAT WIĘZIENIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w okresie od lipca 2010 roku do 24 listopada 2011 roku w Żarach, działając wielokrotnie, w tym również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił ustalonemu mężczyźnie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w łącznej ilości co najmniej 23 gramów, osiągając za sprzedaż co najmniej 16 gramów tej substancji łączną korzyść w wysokości co najmniej 660 zł, a także środek odurzający w postaci konopi innych niż włókniste (tzw. marihuany) w łącznej ilości co najmniej 19 gramów, osiągając za sprzedaż co najmniej 16 gramów tego środka łączną korzyść w wysokości co najmniej 460 zł.  

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7927]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa