Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • KOLEJNA GRUPA PRZESTĘPCZA ROZBITA

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. W ostatnich dniach Straż Graniczna zatrzymała, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, czterech mężczyzn - mieszkańców Żar. Zatrzymania te są wynikiem prowadzonego przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze śledztwa przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie całego kraju, a także na terytorium innych państw Unii Europejskiej nabywała, przechowywała i zbywała wyroby tytoniowe nie oznaczone polskimi znakami akcyzowymi. Do dzisiaj zarzuty takiej działalności przedstawiono 14 osobom, z których pięć pozostaje w areszcie.

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8141]

  » Read more

 • WDARŁ SIĘ DO MIESZANIA KOBIETY I USIŁOWAŁ WYMUSIĆ ZWROT WIERZYTELNOŚCI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie, który w trzykrotnie w dniach 26.11.2011 oraz 09.12.2011 mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej i mimo jej żądania go nie opuścił, stosował wobec niej także groźby bezprawne pobicia oraz zniszczenia mienia, które wzbudziły u kobiety uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, mężczyzna także popchnął pokrzywdzoną oraz szarpał.  

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8140]

  » Read more

 • NIE MOGĄC DOSIĘGNĄĆ SWOICH OFIAR OKALECZYŁ SIĘ SAM WBIJAJĄC SOBIE NÓŻ W BRZUCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63 letniemu mężczyźnie. Oskarżony będąc pod wpływem alkoholu nękał swoją rodzinę oraz w dniu 07 marca 2012 r. groził swojej wnuczce oraz żonie pozbawieniem życia mając uniesiony w ich kierunku nad głową nóż.

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8139]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI TERAZ GROZI MU DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami, a czasie zatrzymania pijany znieważył policjanta i groził mu pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8138]

  » Read more

 • TELEFONY Z CAŁEGO KRAJU DO PROKURATORA

  Zielona Góra. W dniu 30 listopada 2010 roku Zielona Góra stała się areną dramatycznych wydarzeń związanych z wybuchami kuchenek gazowych, wywołanych awarią stacji redukcyjnej. Tragiczną sytuację wykorzystały osoby, które głównie osobom starszym oferowały kuchenki gazowe za cenę nierzadko wielokrotnie przewyższającą jej cenę rynkową. O tej sprawie pisaliśmy 21 października 2011 roku w artykule pod tytułem Śledztwo w sprawie wprowadzenia starszych ludzi w błąd co do konieczności wymiany kuchenek gazowych.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8137]

  » Read more

 • ŻONĘ UDERZYŁ PATELNIĄ W GŁOWĘ – SYNA UGODZIŁ NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 października 2011 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, w mieszkaniu, uderzył w głowę swoją żonę patelnią, powodując u niej ranę tłuczoną . Jak ustalono, podczas tego samego zdarzenia oskarżony zaatakował także swojego syna i ugodził go nożem w klatkę piersiową, powodując u niego ranę kłutą.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8135]

  » Read more

 • PRZESYŁAŁ POCZTĄ OZNACZONE PODROBIONYM ZNAKIEM TOWAROWYM WYROBY TYTONIOWE

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 08.10.2010r w Gubinie dokonał obrotu, poprzez przesłanie w paczkach pocztowych za pośrednictwem Poczty towaru w postaci wyrobu tytoniowego, tj: tytoniu do palenia w 19 opakowaniach o gramaturze 1000 g, oznaczonym podrobionym znakiem towarowym, zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej, którego nie miał prawa używać, działając w ten sposób na szkodę właściciela oryginalnej firmy.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8134]

  » Read more

 • ODDAWAŁ MOCZ W MIEJSCU PUBLICZNYM, ZATRZYMANY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY UDERZYŁ JEDNEGO Z NICH W BRZUCH I ZAGROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 stycznia 2012 roku w Żarach, mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozpoznania znaczenia czynu i kierowania postępowaniem, znieważył funkcjonariuszy Policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, a następnie poprzez uderzenie pięścią w brzuch, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8133]

  » Read more

 • ZNĘCAŁA SIĘ NAD MAŁOLETNIM SYNKIEM I PORZUCIŁA GO POZOSTAWIAJĄC BEZ OPIEKI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniej kobiecie. Oskarżona podejrzana jest o to, że w okresie od maja 2010 r. do 17 maja 2011 r. w podżagańskiej miejscowości znęcała się nad małoletnim synem poprzez krzyczenie na niego podejmowanie prób uderzenia go oraz bijąc synka po całym ciele powodując u niego obrażenia w postaci rany tłuczonej długości 2 cm okolic podoczodołowej, wygojonej rany okolicy guza czołowego, oraz licznych sińców na klatce piersiowej, licznych sińców na nogach, co spowodowało u dziecka naruszenie czynności narządu ciała na okres do 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8132]

  » Read more

 • WIELOKROTNIE ZACIĄGNĘŁA POŻYCZKI GOTÓWKOWE ORAZ KREDYTY POSŁUGUJĄC SIĘ DOWODEM OSOBISTYM POKRZYWDZONEJ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniej kobiecie. Oskarżona wielokrotnie podrobiła podpis pokrzywdzonej, a następnie zaciągała pożyczki gotówkowe i kredyty w bankach na łączną kwotę ponad 43 tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2012-03-13 [ID : 8131]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa