Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC KOLEJNYCH 7 UCZESTNIKÓW ZAMIESZEK ZIELONOGÓRSKICH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 7 osobom:6 mężczyznom i 1 kobiecie - kibicom klubu żużlowego. Oskarżeni w dniu 3 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, zakłócając ład i porządek publiczny brali czynny udział w zbiegowisku wielu osób wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na mienie oraz na funkcjonariuszy policji, polegających na zabezpieczeniu miejsca wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie na łamach naszej strony internetowej podczas ustalania przez prokuraturę kolejnych faktów, jakie miały miejsce podczas zielonogórskich zamieszek.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7836]

  » Read more

 • KIBIC ZAATAKOWAŁ FUNKCJONARIUSZA W POBLIŻU STADIONU ŻUŻLOWEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z jego zatrzymaniem, groził mu pozbawieniem życia i pobiciem oraz stosował wobec niego przemoc w postaci szarpania za mundur, uderzania rękoma i kopania po całym ciele. Do zdarzenia doszło w tym samym dniu, w którym doszło do "zamieszek zielonogórskich".

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7835]

  » Read more

 • KONKURS NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zarządził przeprowadzenie w dniu 9 marca 2012 roku konkursu na jedno stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7834]

  » Read more

 • RECYDYWISTA TRAFIŁ DO ARESZTU PO TYM JAK SKOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO TWARZY DLA 45 ZŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 46-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 28.12.2011 w Żarach , działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, stosując przemoc w postaci uderzania pięściami po twarzy i głowie oraz kopania po twarzy doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności a następnie zabrał w mu pieniądze w kwocie 45 zł.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7833]

  » Read more

 • NIE PRZEKAZYWAŁ KOMORNIKOWI KWOT Z TYTUŁU ZOBOWIĄZANIA ALIMENTACYJNEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego 2011 r. do czerwca 2011 r. w Babimoście, jako właściciel firmy, działając w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie w błąd pracownika, co do faktu odprowadzenia kwot potrącanych z wynagrodzenia na poczet zobowiązania alimentacyjnego, doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 3.073,93 zł.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7831]

  » Read more

 • TRAGICZNY FINAŁ ALKOHOLOWEJ IMPREZY - 45 LATEK ZOSTAŁ ŚMIERTELNIE UGODZONY NOŻEM W SERCE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 28.12.2011 w Żarach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w jednym z bloków mieszkalnych, podczas imprezy alkoholowej doszło do ugodzenia nożem w serce 45-letniego mężczyzny.

  Dodano dnia: 2011-12-29 [ID : 7830]

  » Read more

 • WRACAŁ DO DOMU, GDY ZOSTAŁ POBITY DO NIEPRZYTOMNOŚCI PRZEZ 2 MĘŻCZYZN I KOBIETĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 29 i 49 lat oraz 43-letniej kobiecie. Oskarżeni w dniu 3 października 2011 roku w Lubsku, pobili pokrzywdzonego w ten sposób, że uderzali go pięściami oraz kopali po całym ciele, w następstwie czego pokrzywdzony doznał urazu czaszkowo - mózgowego w postaci pęknięcia kości skroniowej lewej oraz krwiaka podpajęczynówkowego, skutkującego utratą przytomności, stanowiącego ciężki uszczerbek na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2011-12-29 [ID : 7829]

  » Read more

 • BYŁA DYREKTORKA SZKOŁY PUBLICZNEJ ODPOWIE ZA PRZEKROCZENIE SWOICH UPRAWNIEŃ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53 letniej kobiecie, która w okresie od stycznia 2003 r. do czerwca 2010 r. w Żaganiu, jako ówczesny Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej a następnie Zespołu Szkół przekroczyła swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez nakazanie podległym pracownikom przekazywania jej, bez odpłatności, posiłków (obiadów) dla męża i syna ze szkolnej stołówki o łącznej wartości 11.063 złotych, przekazywania jej posiłków dla niej oraz męża i syna ze szkolnej stołówki w okresie ferii zimowych 2010 roku o łącznej wartości 108 złotych oraz jednorazowo środków czystości pochodzących z funduszy na półkolonie w okresie zimowym 2005 roku w kwocie 150 złotych, przywłaszczając w ten sposób środki finansowe o łącznej wartości 11.321 złotych, działając na szkodę Szkoły.

  Dodano dnia: 2011-12-29 [ID : 7828]

  » Read more

 • PRZEZ 2 LATA BIŁ SWOICH SYNÓW, TAK ABY NIE POZOSTAWIAĆ PO TYM ŚLADÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie, ojcu czwórki dzieci. Oskarżony od lipca 2009 r. do 16 sierpnia 2011 r. w jednym z zielonogórskich mieszkań, naruszał nietykalność cielesną swoich synów poprzez bicie ich rękoma i paskiem po całym ciele.

  Dodano dnia: 2011-12-29 [ID : 7827]

  » Read more

 • WSZEDŁ NA DACH BUDYNKU, ODERWAŁ Z NIEGO KAMERĘ I ZRZUCIŁ JĄ Z DACHU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 11 października 2011 roku w Krośnie Odrzańskim, dokonał zniszczenia kamery przemysłowej, poprzez odcięcie jej przewodów zasilających ,oderwanie z miejsca mocowania i zrzucenie z dachu budynku, powodując straty w wysokości 380 złotych.

  Dodano dnia: 2011-12-29 [ID : 7826]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa