Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • WŁĄCZAJĄC SIĘ DO RUCHU ZATRZYMAŁ POJAZD NA ŚRODKU JEZDNI – JADĄCY PRAWIDŁOWO MOTOCYKLISTA MUSIAŁ RATOWAĆ SIĘ UPADKIEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem m-ki Opel Astra, włączając się do ruchu z zamiarem skrętu w lewo, wyjechał na jezdnię zatrzymując pojazd, w wyniku czego kierujący motocyklem m-ki Suzuki, jadący lewym pasem ruchu, zmuszony był gwałtownie hamować, w następstwie czego przewrócił się wraz z motocyklem na jezdnię.

  Dodano dnia: 2011-11-22 [ID : 7658]

  » Read more

 • BYŁA KSIĘGOWA PRZYWŁASZCZYŁA SOBIE PONAD 6 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniej kobiecie, która w okresie od 17 listopada 2010 r. do 31 maja 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości działając z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i przekraczając swoje uprawnienia jako funkcjonariusz publiczny będąc zatrudnioną w Urzędzie Gminy jako zastępca Skarbnika i Główny Księgowy Ośrodka Pomocy Społecznej dokonując manipulacji w komputerowym systemie dotyczącym przelewów bankowych poprzez zawyżanie kwot przysługującego jej wynagrodzenia, poprzez pobierania rzekomych zwrotów kosztów szkolenia oraz wyłudzenie pieniędzy pochodzących z rzekomych zaliczek z różnych tytułów wyłudziła, co najmniej kwotę 6148 zł.

  Dodano dnia: 2011-11-22 [ID : 7657]

  » Read more

 • ZAWIADOMIENIE O II ETAPIE KONKURSU NA STANOWISKO REFERENTA PRAWNEGO W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra - Prokuratura Okręgowa.  Komisja konkursowa informuje, że do II etapu konkursu na stanowisko referenta prawnego w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby :

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7656]

  » Read more

 • BYŁA KSIĘGOWA ZIELONOGÓRSKIEGO ODDZ. POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PONAD 2 MLN 788 TYS. ZŁ

  Zielona Góra - Wydział VI . Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 13 lutego 2003 r. do listopada 2010 r. w Zielonej Górze, jako główna księgowa Polskiego Związku Wędkarskiego, przywłaszczyła powierzonej jej pieniądze o znacznej wartości -2 788 338,22 zł .

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7655]

  » Read more

 • PIJANI KIEROWCY RZĄDZĄ NA LUBUSKICH DROGACH - PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU NA DROGACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Od środy do piątku (16-18.11.2011) trwała zorganizowana przez lubuską Policję akcja "Bezpieczna krajówka". Te trzy dni wzmożonych kontroli drogowych oraz dwa kolejne dni weekendu obaliły tezę, że drogi okręgu zielonogórskiego są bardziej bezpieczne, co więcej po raz kolejny wskazały na istnienie poważnego problemu, z jakim nie tylko garnizon województwa lubuskiego, ale także Prokuratura muszą sobie poradzić, aby zapewnić społeczności lokalnej komfort i poczucie bezpieczeństwa na drogach.

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7654]

  » Read more

 • BÓJKA NA POPRAWINACH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował akt oskarżenia przeciwko trzem osobom w wieku 24, 23 i 18 lat, którzy w dniu w dniu 19 czerwca 2011 roku w miejscowości w gminie Żagań, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia pokrzywdzonego poprzez szarpanie, bicie rękoma i nogami po całym ciele, narażając tym ww. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy, stłuczenia klatki piersiowej, stłuczenia stawu łokciowego lewego i stłuczenia z otarciem naskórka dłoni.

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7652]

  » Read more

 • NARUSZYŁ NIETYLALNOSĆ CIELESNĄ POLICJANTÓW I DOKONAŁ SAMOUWOLNIENIA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek zastosowanie wobec 34-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 11 października 2011 r. w Nowej Soli woj. lubuskiego na ul. Staszica w celu uniemożliwienia wykonania czynności służbowych podjętych w związku ze zgłoszoną awanturą, naruszył nietykalność cielesną 3 funkcjonariuszy, a następnie w Szpitalu w Nowej Soli w trakcie konwoju dokonał samouwolnienia się wyskakując z pierwszego piętra budynku.

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7651]

  » Read more

 • POSŁUŻYŁ SIĘ DOWODEM OSOBISTYM SWOJEGO BRATA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który w dniu 12 lutego 2007 r. na terenie autostrady federalnej w okolicach Forst w Niemczech w trakcie kontroli granicznej posłużył się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby w postaci dowodu osobistego swojego brata.

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7650]

  » Read more

 • KOKAINOWY SZLAK

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze  od marca br. prowadzi śledztwo w sprawie przemytu z krajów Ameryki Południowej do Europy znacznych ilości kokainy. W pierwszych dniach listopada br., na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, zostało zatrzymanych sześciu mieszkańców województwa lubuskiego, w wielu 22-49 lat, którym prokurator zarzucił udział w grupie przestępczej i przemyt znacznej ilości narkotyków - kokainy.

  Dodano dnia: 2011-11-18 [ID : 7649]

  » Read more

 • DEALER UJĘTY – PRZEDSTAWIONO MU 29 ZARZUTÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie, któremu przedstawił 29 zarzutów, m.in. zarzut posiadania znacznych ilości środka odurzającego, czy uprawę konopii innej niż włóknistej.

  Dodano dnia: 2011-11-18 [ID : 7648]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa