Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • WNIOSEK O ARESZT WOBEC SPRAWCÓW BRUTALNEGO POBICIA - POKRZYWDZONY DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE ODZYSKAŁ PRZYTOMNOŚCI

  Żary-Lubsko. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 3 października b.r. w Lubsku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tamtego dnia trzy osoby: 2 mężczyzn w wieku 29 i 49 lat oraz 43-letnia kobieta - publicznie i bez powodu pobiły 55-letniego pokrzywdzonego. Sprawcy zadawali mu uderzenia pięściami oraz kopali go po całym ciele. Do dnia dzisiejszego mężczyzna nie odzyskał przytomnoścI.

  Dodano dnia: 2011-10-05 [ID : 7466]

  » Read more

 • 3 MIESIACE ARESZTU I DOZÓR POLICJI WOBEC ZATRZYMANYCH W CZASIE MECZU ŻUŻLOWEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 1 z dwóch mężczyzn zatrzymanych w czasie meczu żużlowego w dniu 02 października 2011r. w Zielonej Górze. Prokurator zarzucił 19-latkowi, że owego dnia w trakcie trwania meczu, w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem jego osoby, groził mu pozbawieniem życia i pobiciem oraz stosował przemoc w postaci szarpania za mundur, a także naruszył jego nietykalność cielesną poprzez uderzanie pięściami i kopanie po całym ciele oraz używając slow uznanych powszechnie za obelżywe znieważył funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

  Dodano dnia: 2011-10-05 [ID : 7465]

  » Read more

 • ŻONA UDERZYŁA MĘŻA TELEFONEM W UCHO

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 07.06.2011 r. w Gubinie uderzając telefonem w głowę swojego męża spowodowała u niego obrażenia ciała w postaci urazu ucha, czym naruszyła prawidłową czynność narządu ciała na okres poniżej dni siedmiu.

  Dodano dnia: 2011-10-05 [ID : 7464]

  » Read more

 • ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY UGODZIŁ NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ POKRZYWDZONEGO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 64 letniego mężczyzny, który w dniu 29 września 2011 r. w podżagańskiej miejscowości poprzez zadanie ciosu nożem kuchennym w okolice klatki piersiowej pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci: rany kłutej klatki piersiowej uszkadzającej przeponę, śledzionę oraz krwawieniem do jamy otrzewnej, tj. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2011-10-05 [ID : 7463]

  » Read more

 • SIEDEM PSÓW POZOSTAWIONYCH BEZ OPIEKI W NIEWŁAŚCIWYCH WARUNKACH BYTOWANIA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniej kobiecie, która w okresie od 01 czerwca do 15 września 2011r. w miejscowości koło Świebodzina, znęcała się nad siedmioma psami rasy mieszanej poprzez ich porzucenie i pozostawienie bez opieki w niewłaściwych warunkach bytowania, bez pożywienia i wody pitnej, przez co świadomie dopuściła do zaniedbania, wychudzenia, odwodnienia oraz inwazji pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych u tych zwierząt.

  Dodano dnia: 2011-10-05 [ID : 7462]

  » Read more

 • WDARŁ SIĘ DO MIESZKANIA I RZUCIŁ SIĘ NA POKRZYWDZONĄ Z NOŻEM KUCHENNYM W RĘKU - SĄD ZASTOSOWAŁ ARESZT

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny w wieku 22 lat, który w dniu 27 września 2011 r. w podżagańskiej miejscowości wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej i dusząc rękoma w okolicy szyi oraz używając noża kuchennego, kierował pod adresem pokrzywdzonej groźby pozbawienia życia wzbudzając w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-10-05 [ID : 7461]

  » Read more

 • NIEDZIELNE ZAMIESZKI. ŚLEDZTWO PROKURATURY – NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

  Zielona Góra. Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze kontynuowali w dniu dzisiejszym, czynności w śledztwie związanym z zamieszkami, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zielonej Górze, a które miały związek z tragicznym wypadkiem, w wyniku którego śmierć poniósł 23-letni kibic miejscowej drużyny.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7460]

  » Read more

 • NIEDZIELNE ZAMIESZKI. ŚLEDZTWO PROKURATURY

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze kontynuuje śledztwa związane z zamieszkami, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, a które miały związek z tragicznym wypadkiem, w wyniku, którego śmierć poniósł 23 letni kibic miejscowej drużyny żużlowej.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7459]

  » Read more

 • UDERZYŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI I ZNISZCZYŁ JEDNEMU Z NICH OKULARY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie oskarżonemu o to, że w dniu 18 czerwca 2011r. w Szprotawie, dokonał zniszczenia okularów korekcyjnych o wartości 300 zł, oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Policji poprzez szarpanie jego za mundur i uderzenie pięścią w twarz, powodując u niego obrażenia w postaci urazu głowy, karku, szyi i skręcenia barku.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7458]

  » Read more

 • 66-LATEK DOKONAŁ NIELEGALNEGO PODŁĄCZENIA GAZOWEGO I SPOWODOWAŁ NIEBEZPIECZEŃSTWO EKSPLOZJI GAZU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66- letniej kobiecie i mężczyźnie w tym samym wieku- małżeństwu. Oskarżeni w okresie od 2010 r. do 2011 r. w Zielonej Górze, dokonali nielegalnego poboru gazu ziemnego na szkodę Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7457]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa