Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ODPOWIE ZA HANDEL NIELEGALNIE SKOPIOWANYMI PŁYTAMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 lipca 2011r. na targowisku miejskim w Łęknicy wprowadził do sprzedaży płyty CD-R z cudzymi utworami muzycznymi, oraz płyty DVD-R z cudzymi utworami filmowymi w ilości 180 sztuk o łącznej wartości nie mniejszej niż 784,57 zł, które nabył od nieustalonej osoby, a były one zwielokrotnione bez uprawnień i uzyskane bez zgody osoby uprawnionej.  

  Dodano dnia: 2011-11-02 [ID : 7571]

  » Read more

 • USZKODZIŁ MERCEDESA I GROZIŁ JEGO WŁAŚCICIELOWI SPALENIEM MIESZKANIA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 22 czerwca 2011 roku w Nowej Soli na parkingu przy bloku mieszkalnym, dokonał uszkodzenia samochodu marki Mercedes Benz 200, poprzez rozbicie szyby przedniej pojazdu oraz przebicie czterech opon powodując powstanie strat o wysokości 762,60 złotych, a także wypowiadał pod adresem pokrzywdzonego słowa groźby spalenia mieszkania i uszkodzenia ciała.

  Dodano dnia: 2011-11-02 [ID : 7570]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ. POBIŁ JĄ GDY SPAŁA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, który w okresie od połowy września 2007r. do do 22 lipca 2011r. w podświebodzińskiej miejscowości znęcał się psychicznie nad swoją żoną wszczynając pod wpływem alkoholu awantury domowe podczas, których wyzywał wymienioną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe groził pozbawieniem życia, wyganiał z mieszkania, a nadto w dniu 22 lipca 2011 r. uderzył żonę trzykrotnie w głowę czym spowodował u niej obrażenia ciała pod postacią obrzęku i zasinienia policzka prawego, licznych zadrapań i otarć naskórka na szyi i kończynach górnych.

  Dodano dnia: 2011-11-02 [ID : 7569]

  » Read more

 • ZADAŁ KONKUBINIE KILKA CIOSÓW NOŻEM. KOBIETA CUDEM UNIKNĘŁA ŚMIERCI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, który w dniu 12 lipca 2011 r. w Żaganiu, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonej wielokrotnie zadał wymienionej ciosy nożem, powodując u niej, obrażenia ciała w postaci rany kłutej przedniej powierzchni klatki piersiowej w okolicy mostka o długości 1,5 cm, rany przedniej powierzchni jamy brzusznej o długości 1,5cm, trzech ran ciętych prawego przedramienia o długości od 3 do 5cm, rany ciętej lewego przedramienia długości około 4cm z uszkodzeniem mięśnia przedramienia lewego, lecz zamiaru swojego nie zrealizował z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej oraz interwencję świadków zdarzenia, powodując przy tym w/w obrażenia ciała, które naruszały czynność narządu ciała i rozstrój zdrowia na czas powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-11-02 [ID : 7568]

  » Read more

 • KIEROWAŁ SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM NA PODWÓJNYM GAZIE – WRĘCZYŁ ŁAPÓWKĘ FUNKCJONARIUSZOM

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 42-letniego Obywatela Ukrainy. Prokurator zarzuca mężczyźnie, że w dniu 28.10.2011 r. na drodze krajowej K 32 na trasie Zielona Góra-Gubinek, kierował samochodem ciężarowym marki Iveco będąc w stanie nietrzeźwości (0,82 mg/l) oraz wręczył funkcjonariuszom Policji korzyść majątkową w postaci 100 USD.

  Dodano dnia: 2011-10-31 [ID : 7567]

  » Read more

 • BRAWURA NA DRODZE – PO KILKU GODZINACH ŚMIERĆ NA SKUTEK ODNIESIONYCH W WYPADKU OBRAŻEŃ

  Krosno Odrzańskie. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim poinformowała o tragicznym w skutkach zdarzeniu, do którego doszło w dniu 28.10.2011r. około godziny 18.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej K 32 relacji Zielona Góra - Gubinek z drogą wyjazdową z Krosna Odrzańskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w tym miejscu doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Toyota Yaris z samochodem osobowym marki BMW. Na skutek obrażeń odniesionych w czasie zdarzenia śmierć poniosła 51-letnia kobieta.

  Dodano dnia: 2011-10-31 [ID : 7566]

  » Read more

 • NA WNIOSEK PROKURATORA 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCÓW NAPADU NA STACJĘ PALIW

  Świebodzin - Bojadła. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat. Prokurator podejrzewa ich o to, że w dniu 08.09.2011 dokonali napadu na stację paliw w Bojadłach.  

  Dodano dnia: 2011-10-31 [ID : 7565]

  » Read more

 • WYSZEDŁ Z PSEM NA SPACER I DOSTAŁ KOŁKIEM W TWARZ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 21 sierpnia około godz. 20.30, w Sulechowie, uderzył drewnianym kołkiem w twarz pokrzywdzonego, czym spowodował u niego złamanie kości nosowych, obrzęk nosa znacznego stopnia, ranę tłuczoną grzbietu nosa po stronie prawej o wymiarach 1,5 cm x 0,1 cm, deformację pourazową nosa zewnętrznego, które to obrażenia naruszały czynności narządów ciała i powodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej dni siedmiu.

  Dodano dnia: 2011-10-31 [ID : 7564]

  » Read more

 • SPRZEDAWAŁA SPIRYTUS I NAPOJE ALKOHOLOWE BEZ ZEZWOLENIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 letniej kobiecie, która w okresie od września 2010r. do 19 maja 2011r. w podżagańskiej miejscowości, działając w krótkich odstępach czasu w miejscu swojego zamieszkania bez wymaganego zezwolenia wielokrotnie dokonywała sprzedaży napojów alkoholowych.

  Dodano dnia: 2011-10-31 [ID : 7563]

  » Read more

 • CZYNNA NAPAŚĆ NA FUNKCJONARIUSZA POLICJI ZA POMOCĄ TZW. TULIPANA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 września 2011 roku w Kożuchowie, przy użyciu stłuczonej butelki - tzw. "tulipana" dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, znieważając ich jednocześnie słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe oraz grożąc jednemu z nich pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2011-10-31 [ID : 7562]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa