Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • MIMO SĄDOWEGO ZAKAZU ZBYWANIA NIERUCHOMOŚCI SPRZEDAŁ JĄ UDAREMNIAJĄC ZASPOKOJENIE ROSZCZEŃ WIERZYCIELI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mieszkańcowi Nowej Soli. Oskarżony w dniu 28 kwietnia 2011 roku w Nowej Soli, działając w celu udaremnienia wykonania postanowienia Sądu Okręgowego w Zielonej Górze o zakazie zbywania i obciążania nieruchomości poprzez sprzedaż tej nieruchomości udaremnił zaspokojenie roszczeń swych wierzycieli dochodzących stwierdzenia nieważności umowy darowizny w/w nieruchomości.  

  Dodano dnia: 2012-02-29 [ID : 8072]

  » Read more

 • NIELEGALNIE WYTWORZYŁ 5,8 KG WYROBÓW TYTONIOWYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźni, któremu zarzucił, że w dniu 9 grudnia 2011 roku bez wymaganego wpisu do rejestru działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania wyrobów tytoniowych, wytworzył wyroby tytoniowe w postaci tytoniu krojonego w paski w ilości 5,8 kilograma netto o szacunkowej wartości rynkowej 3070,5 złotych.  

  Dodano dnia: 2012-02-29 [ID : 8071]

  » Read more

 • POBILI POKRZYWDZONEGO NA DYSKOTECE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 października 2008 r. we Wschowie na terenie dyskoteki, wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą uderzając pięściami w okolice twarzy pokrzywdzonego oraz kopiąc po głowie i całym ciele dokonali pobicia pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2012-02-29 [ID : 8070]

  » Read more

 • 76 OSÓB SKORZYSTAŁO Z PORAD PRAWNYCH PROKURATORÓW W TYGODNIU POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  W związku z obchodami Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w dniach 20-24 lutego 2012 roku, na terenie całego kraju instytucje pożytku publicznego, prokuratura, policja, Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, organizowały punkty konsultacyjne, dyżury funkcjonariuszy, prokuratorów, psychologów, których celem było przybliżenie osobom pokrzywdzonym przestępstwem możliwości poradzenia sobie z sytuacją, w której się znalazły.  

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8067]

  » Read more

 • DECYZJA SĄDU W SPRAWIE SZALIKA – DO ZBADANIA

  Zielona Góra. W związku z licznymi publikacjami prasowymi na temat szalika zabezpieczonego w sprawie uszkodzenia mienia w Świebodzinie, dr Alfred Staszak Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze polecił Wydziałowi III Nadzoru Nad Postępowaniem Przygotowawczym Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze zbadanie prawidłowości procedowania Sądu Rejonowego w Świebodzinie tej sprawie.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8065]

  » Read more

 • 20-LETNIA KOBIETA URODZIŁA W BARZE MARTWEGO NOWORODKA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu do którego doszło w dniu w dniu wczorajszym tj.  27.02.b.r. około godziny 15.30. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że KPP w Krośnie Odrzańskim została poinformowana o narodzinach martwego noworodka w jednym z miejscowych barów w Krośnie Odrzańskim.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8064]

  » Read more

 • POKRZYWDZONY UGRYZŁ W RĘKĘ NAPASTNIKA POZOSTAWIAJĄC NA NIEJ ŚLADY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 27 i 28 lat. Oskarżeni w dniu 13 września 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu bijąc pokrzywdzonego po twarzy, kopiąc go po całym ciele i wpychając palce dłoni do ust, nosa, i oka, narazili pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8063]

  » Read more

 • ZAATAKOWAŁ POLICJANTÓW TASAKIEM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna oskarżony został o czynną napaść na Policjantów, znieważenie oraz użycie przemocy w celu zmuszenia ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8061]

  » Read more

 • WYKONAŁ W KIERUNKU FUNKCJONARIUSZY WULGARNY GEST, A W CZASIE LEGITYMOWANIA UBLIŻAŁ IM I GROZIŁ ZABÓJSTWEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 stycznia 2012 roku, znieważył funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, w ten sposób, że użył w stosunku do nich słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz groził im zabójstwem, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonych uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.  

  Dodano dnia: 2012-02-27 [ID : 8060]

  » Read more

 • Z BUDYNKU DAWNEJ FARBIARNI WYNIEŚLI 20 RAM OKIENNYCH ZE STALI O WARTOŚCI 4400 ZŁ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom  w wieku 22 i 24 lata. Oskarżeni działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w krótkich odstępach czasu od dnia 28 listopada 2011 roku do dnia 6 grudnia 2011 roku, z budynku byłej farbiarni, dziesięciokrotnie dokonali kradzieży po wcześniejszym zdemontowaniu ram okiennych wykonanych ze stali o łącznej wartości 4400 zł.  

  Dodano dnia: 2012-02-27 [ID : 8059]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa