Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK NA DRODZE - ZGINĄŁ 64-LETNI MĘŻCZYZNA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zdarzeniu - wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 16.02.2012 na drodze krajowej nr 3 między miejscowościami Nowa Sól - Nowe Miasteczko. Ustalono, że w tym miejscu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochód: Audi A6 i VW Passat. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną zderzenia było wjechanie samochodu Audi A6 na przeciwny pas ruchu. Kierowca Audi, 26 - letni mężczyzna, przyznał, że przed wypadkiem spożywał alkohol. Odpowiedź na pytanie, czy alkohol przekroczył dopuszczalne stężenie da jednak dopiero specjalistyczne badanie krwi tego mężczyzny.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8029]

  » Read more

 • KOPAŁ W DRZWI WEJŚCIOWE DWORCA PKS USZKADZAJĄC JE NA PRAWIE 4000 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze poprzez kopanie dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku administracyjnego PKS. Oskarżony swoim zachowaniem spowodował na szkodę PKS Zielona Góra straty w kwocie 3 976,20 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8028]

  » Read more

 • NA WNIOSEK PROKURATORA 3 SPRAWCÓW ROZBOJU TRAFIŁO DO ARESZTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 3 mężczyzn w wieku 26,44 i 24lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 12 lutego 2012 r. dokonali rozboju przy użyciu przemocy i przedmiotu przypominającego broń palną na szkodę ustalonej kobiety i mężczyzny.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8027]

  » Read more

 • PROWADZIŁ POJAZD MIMO ORZECZONYCH ZAKAZÓW. PRZEJECHAŁ 800 METRÓW DROGĄ PUBLICZNĄ I ZOSTAŁ ZATRZYMANY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 stycznia 2012 roku w Nowym Żabnie, jechał droga publiczną jako kierujący samochodem marki VW Golf, nie stosując się do zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi orzeczonymi dwoma wyrokami Sądu Rejonowego w Nowej Soli.

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8026]

  » Read more

 • NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który w dniu 20 lipca 2011 roku na drodze krajowej nr 287 w miejscowości Drożków, kierując samochodem marki Opel Astra, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że włączając się do ruchu na drogę z pierwszeństwem przejazdu, nienależycie obserwował przedpole jazdy i nie upewnił się czy może wykonać manewr skrętu w lewo. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Lubska kierującemu samochodem Citroen XM doprowadzając do zderzenia pojazdów, w wyniku czego obrażenia w postaci złamania prawej kości udowej doznała pasażerka Citroena.  

  Dodano dnia: 2012-02-17 [ID : 8025]

  » Read more

 • ZESPÓŁ DS. UPROWADZEŃ PRZEDSTAWIŁ PROKURATOROWI GENERALNEMU EFEKTY SWOICH PRAC

  Warszawa. W dniu 13 maja 2011r. w siedzibie Prokuratury Generalnej w Warszawie, Prokurator Generalny - Andrzej Seremet, ówczesny Komendant Główny Policji - gen. insp. Andrzej Matejuk, Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - gen. bryg. Krzysztof Bondaryk, podpisali porozumienie w przedmiocie utworzenia Zespołu do Sprawy Opracowania Metodyki Zapobiegania i Działania w Przypadkach Uprowadzeń Osób.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8024]

  » Read more

 • DRAMAT NA DRODZE. 36-LATEK ZGINĄŁ POTRĄCONY PRZEZ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym, tj. 15 lutego 2012 roku na drodze nr 276. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi między miejscowościami Przetocznica - Sycowice gm. Czerwieńsk, doszło potrącenia 36-letniego pieszego przez samochód ciężarowy marki Man. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć.  

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8023]

  » Read more

 • POPROSIŁ W DYSKOTECE O POMOC W ZNALEZIENIU KOLEGI, PO CZYM POBIŁ I OKRADŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 8 na 9 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną , uderzając pokrzywdzonego w twarz i nogę, wyginając mu ręce do tyłu, przygniatając go swoim ciałem, doprowadził go do stanu bezbronności a następnie zabrał mu 50 zł, markowy telefon komórkowy, buty oraz 2 łańcuszki.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8022]

  » Read more

 • ZACZEPIŁ NA ULICY POKRZYWDZONEGO I ZADAŁ MU CIOS NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 29 września 2011 r. w Żaganiu, poprzez zadanie ciosu nożem kuchennym w klatkę piersiową pokrzywdzonego, spowodował obrażenia ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej penetrującej do jamy otrzewnej i długości około 3 cm, drążącej do jamy brzusznej z następczym uszkodzeniem śledziony i innych uszkodzeń narządów ciała, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8021]

  » Read more

 • NIECODZIENNY ŁUP BRACI – UKRADLI SKLEPOWY WÓZEK

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom w wieku 49 i 44 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 10 sierpnia 2011 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu przywłaszczyli wózek sklepowy o łącznej wartości strat 348 złotych na szkodę PSS Społem w Gubinie przy czym zachowanie to należy uznać jako wypadek mniejszej wagi.

  Dodano dnia: 2012-02-16 [ID : 8020]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa