Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Panu Ireneuszowi i Pani Halinie Michałowskim
pracownikom Prokuratury Rejonowej i Okręgowej
w Zielonej Górze
wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca i Teścia
składa 
Prokurator Okręgowy i Rejonowy w Zielonej Górze
wraz z Pracownikami

News

 • NIELEGALNA PRODUKCJA TYTONIU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od połowy września 2011 r. do 21 października 2011 r. w Zielonej Górze, bez przeprowadzenia urzędowego sprawdzenia podjął i prowadził czynności bezpośrednio związane z produkcją wyrobów tytoniowych.

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7753]

  » Read more

 • OSTRZEGŁ, ŻE POPEŁNI SAMOBÓJSTWO, A NASTĘPNIE GROZIŁ PRZYBYŁYM PRACOWNIKOM OPIEKI SPOŁECZNEJ UŻYCIEM BRONI PNEUMATYCZNEJ

  Żary - Lubsko. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu w dniu 16 sierpnia 2011 r. w Lubsku, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem, w swoim mieszkaniu groził pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pozbawieniem życia w ten sposób, że skierował w ich stronę broń pneumatyczną, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonych uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona,

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7752]

  » Read more

 • INFORMACJA

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 12.12.2011 r. do 13.12.2011 r. Rzecznik Prasowy przebywać będzie na urlopie. W tym czasie zastępować go będzie prok. Jacek Buśko tel. 68 32 91 717, tel. kom. 502700808

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7751]

  » Read more

 • REFLEKSJE Z OKAZJI DZIEWIĘCIOMILIONOWEJ ODSŁONY INTERNETOWEJ STRONY ZIELONOGÓRSKIEJ PROKURATURY

  Zielona Góra.  Oficjalnie za dzień uruchomienia strony Internetowej zielonogórskich prokuratur uznajemy 1 sierpnia 2004 roku. Tego dnia bowiem inaugurowała strona w zbliżonej do obecnej szacie graficznej. Pierwsze, bardzo krótkie, komunikaty dotyczące bulwersujących wówczas spraw mają jednak daty kilka dni wcześniejsze, co związane było z prowadzonymi testami.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7750]

  » Read more

 • PORWANIA DLA OKUPU – NAGRODA PTK DLA PROKURATORA OKRĘGOWEGO DR ALFREDA STASZAKA

  Warszawa. W dniu dzisiejszym w siedzibie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie im. prof. Tadeusza Hanauska Na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki. Nagrody PTK, przyznawane są od 12 lat, za najlepsze prace o tematyce kryminalistycznej napisane przez polskich autorów. Wśród laureatów znalazł się również Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze. Jury XII Edycji Konkursu, nagrodziło dr Alfreda Staszaka za książkę pt. "Porwanie w celu wymuszenia okupu. Studium kryminalistyczne" - tytułując ją monografią roku z dziedziny kryminalistyki.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7749]

  » Read more

 • ZAPRZĘG KONNY BEZ OŚWIETLENIA POWODEM WYPADKU DROGOWEGO

    Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 sierpnia 2011 r. na drodze krajowej w Żarach, powożąc zaprzęgiem konnym naruszył zasady bezpieczeństwa. Oskarżony w warunkach ograniczonej widoczności, bez wymaganego oświetlenia, doprowadził do sytuacji, że jadący za nim kierowca Nissana, nie mogąc zauważyć jadącej przed nim bryczki doprowadził do zderzenia z nim.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7744]

  » Read more

 • WŁAŚCICIEL KOMISU WPROWADZIŁ W BŁĄD NABYWCĘ AUTA CO DO FAKTYCZNEGO STANU LICZNIKA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko jednemu z właścicieli autokomisu w Zielonej Górze. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 2 czerwca 2009 r. w Zielonej Górze, na terenie autokomisu samochodowego, celem osiągnięcia korzyści majątkowej przy sprzedaży samochodu osobowego m-ki Ford wprowadził w błąd kupującego co do faktycznego stanu licznika.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7742]

  » Read more

 • ZAPROSIŁA ZNAJOMEGO NA STUDNIÓWKĘ - JAK SIĘ PÓŹNIEJ OKAZAŁO CENĄ ZA TO BYŁ MARKOWY APARAT I TELEFON

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 30 stycznia 2011r. w Gubinie, przywłaszczył powierzone mu przez znajomą przedmioty w postaci markowego telefonu komórkowego o wartości 600 zł oraz cyfrowego aparatu fotograficznego o wartości 400 zł, czym działał  na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7741]

  » Read more

 • ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY GROZIŁ ŻONIE SIEKIERĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowanie wobec mężczyzny, który znęcał się nad żoną i jej groził trzymając w ręku siekierę.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7740]

  » Read more

 • KOLEJNA NOWOŚĆ NA NASZEJ STRONIE - CZYTANIE ARTYKUŁÓW PRZEZ LEKTORA

   Uprzejmie informujemy, że uruchomiliśmy dla naszych Czytelników kolejną nowość - udźwiękowienie serwisu - czytanie artykułów oraz znajdujących się na naszej stronie informacji przez Lektora. Jest to nowsza wersja posiadanego przez nas dotychczas Programu Intelligent Web Reader, który należało zainstalować na swoim komputerze. Obecnie możliwość odsłuchania tekstu widnieje przy każdym artykule - bez konieczności instalowania czegokolwiek. W tym celu nad każdym artykułem należy zaznaczyć kursorem ikonę "odsłuchaj".

  Dodano dnia: 2011-12-08 [ID : 7739]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa