Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ZAATAKOWAŁ POKRZYWDZONEGO W CENTRUM MIASTA UDERZAJĄC GO BUTELKĄ W GŁOWĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30- letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 24.09.2011 r. w Zielonej Górze na głównej ulicy w centrum miasta zaatakował pokrzywdzonego i dokonał uszkodzenia jego ciała uderzając go butelką w głowę.

  Dodano dnia: 2012-01-27 [ID : 7939]

  » Read more

 • ZOSTAŁ POBITY NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM PRZEZ GRUPĘ NAPASTNIKÓW

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, podejrzanym o to, że w dniu 05 października 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą oraz innymi, ustalonymi osobami nieletnimi, uderzając pięściami i kopiąc po całym ciele dokonali pobicia pokrzywdzonego, czym narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo naruszenia czynności narządów ciała.

  Dodano dnia: 2012-01-27 [ID : 7938]

  » Read more

 • ZATRZYMANY NA PODSTAWIE ENA ZA NAPAD Z BRONIĄ NA HURTOWNIĘ ALKOHOLI Z 2005 R.

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 63-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 10 grudnia 2005 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami dokonał kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego, a następnie samochodem tym udali się do hurtowni alkoholi w Żarach, gdzie posługując się bronią palną, którą mierzyli w kierunku sprzedawczyni hurtowni, po skrępowaniu pokrzywdzonej rąk i zaklejeniu ust taśmą, doprowadzili ją do stanu bezbronności, a następnie zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie ok 55 tys. zł.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7937]

  » Read more

 • GIMNAZJALISTA KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE ŻEBY UKRAŚĆ MU TELEFON I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu uczniowi jednego z gimnazjów. Oskarżony w dniu 30 października 2001 r. w Zielonej Górze, poprzez bicie pięścią po twarzy oraz kopanie po całym ciele doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu markowy telefon komórkowy wartości 250 zł oraz złoty łańcuszek o takiej samej wartości.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7936]

  » Read more

 • RZUCIŁ SIĘ NA POLICJANTÓW Z TASAKIEM W RĘKU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  62 letniego mieszkańca podżagańskiej miejscowości, podejrzanego o czynną napaść na funkcjonariuszy Policji, znieważenie policjantów i kierowanie gróźb  bezprawnych.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7935]

  » Read more

 • PRZEWRÓCIŁ KLIENTA BO TEN NIE ZAPŁACIŁ ZA ZAMÓWIONY I NIEODEBRANY TORT URODZINOWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 kwietnia 2010 r. w Żarach działając w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności w kwocie 45 zł zastosował przemoc wobec pokrzywdzonego przewracając go na ziemię czym spowodował u niego złamanie ręki z przemieszczeniem odłamów, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7934]

  » Read more

 • AKT OSKARŻENIA ZA STALKINKG. NACHODZIŁ POKRZYWDZONĄ W PRACY, W DOMU, NĘKAŁ SMSAMI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2011 roku do 03 sierpnia 2011 roku w Zielonej Górze, poprzez wielokrotne dzwonienie domofonem do mieszkania, wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS, pukanie do drzwi mieszkania oraz nachodzenia w pracy, uporczywie nękał pokrzywdzoną przez co wzbudził u pokrzywdzonej poczucie zagrożenia.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7933]

  » Read more

 • ZŁAMAŁ NOS PASAŻEROWI POCIĄGU - POPRACUJE ZA TO SPOŁECZNIE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 września 2011 roku pomiędzy miejscowościami Pliszka - Bytnica, w pociągu osobowym, dwukrotnie uderzył z pięści w twarz pokrzywdzonego , w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci złamania, nosa z przemieszczeniem, przy czym obrażenia te spowodowały naruszanie czynności narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7932]

  » Read more

 • NAPASTNICY POBILI POKRZYWDZONYCH I OKRADLI JEDNEGO Z NICH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 22 i 20 lat. Oskarżeni  w dniu 17 września 2011 roku  w Świebodzinie, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali kradzieży po uprzednim doprowadzeniu przemocą do stanu bezbronności pokrzywdzonego poprzez chwycenie go za szyję i przewrócenie na ziemię, uderzanie pięścią w twarz, kopanie po głowie - telefonu komórkowego marki Nokia N73 o wartości 180 złotych  i portfela skórzanego o wartości 40 złotych,wraz z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 360 złotych.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7931]

  » Read more

 • HODOWAŁ KONOPIE INDYJSKIE W SPECJALNIE PRZYSTOSOWANEJ DO TEGO SZAFIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 19 letniego mieszkańca Żagania, który trudnił się handlem środkami odurzającymi oraz uprawą konopi indyjskich.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7930]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa