Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • WYKORZYSTUJĄC ZAUFANIE I PRZYJAŹŃ UKRADŁ POKRZYWDZONEJ KARTĘ BANKOMATOWĄ I WYPŁACIŁ PIENIĄDZE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 13 do 14 marca 2011 r. w miejscowości Mlada Boleslav (Republika Czeska) z mieszkania pokrzywdzonej ukradł karty bankomatowej Banku Ceska Sporitelna, a następnie przy jej pomocy wypłacił pieniądze w kwocie łącznej 7.200 koron czeskich, tj. około 1190,16 zł. działając na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2012-04-12 [ID : 8246]

  » Read more

 • PRZEROBIŁA DOWÓD WPŁATY ZALEGŁEGO PODATKU ABY RATOWAĆ FIRMĘ MĘŻA - WNIOSEK O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko 41-letniej kobiecie. Podejrzanej zarzucono, że w dniu 20 lipca 2011 roku w Zielonej Górze po uprzednim przedłożeniu podrobionego wydruku przelewu z firmowego bankowego rachunku na rachunek Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze, wprowadziła w błąd funkcjonariusza w\w urzędu co do wysokości rzeczywiście przelanej kwoty, w ten sposób wyłudziła poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniu o nie zaleganiu w podatkach przez jej męża przyjmując, że czyn stanowi wypadek mniejszej wagi.

  Dodano dnia: 2012-04-12 [ID : 8245]

  » Read more

 • WŁAMAŁ SIĘ DO DOMKU LETNISKOWEGO I UKRADŁ ...NALEWKĘ Z PĘDÓW SOSNY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 4 grudnia 2011 r. do 10 grudnia 2011 r. w miejscowości Radzyń dokonał włamania do domku letniskowego, skąd ukradł artykuły spożywcze w postaci pięciu zupek w paczkach, cukru trzcinowego, kawy rozpuszczalnej oraz butelkę Martini i butelkę nalewki z pędów sosny, czym spowodował straty w wysokości 150 zł na szkodę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2012-04-11 [ID : 8244]

  » Read more

 • SKŁADAŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA PRZEZ SĄDEM

  Żagań. Prokuratur Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniach 15 stycznia 2010 r. oraz 9 września 2011 r. będąc przesłuchiwanym w charakterze świadka przed Sądem Rejonowym w Żaganiu, po uprzednim pouczeniu o odpowiedzialności karnej za zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy, złożył fałszywe zeznania mające służyć jako dowód w sprawie.

  Dodano dnia: 2012-04-11 [ID : 8243]

  » Read more

 • GROZIŁ POKRZYWDZONEJ, A NASTĘPNIE USZKODZIŁ JEJ SAMOCHÓD

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który w dniu 24 grudnia 2012 r. w Nowym Miasteczku kierował pod adresem pokrzywdzonej groźby zniszczenia jej samochodu, które wzbudziły z zagrożonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, a następnie umyślnie uszkodził jej samochód osobowy marki Volvo w ten sposób, że jadąc jako kierujący samochodem marki Mitsubishi dwukrotnie uderzył i porysował prawy bok tego pojazdu powodując straty w wysokości 4 200 zł.  

  Dodano dnia: 2012-04-11 [ID : 8242]

  » Read more

 • BIŁ ŻONĘ PASEM PO GŁOWIE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31.12.2011r. w Krośnie Odrzańskim będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę w trakcie, której wykręcał ręce pokrzywdzonej szarpał ją po całym ciele i uderzył w żebra, w wyniku czego pokrzywdzona odniosła obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-04-11 [ID : 8241]

  » Read more

 • PIJANI I NIEBEZPIECZNI - BILANS ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU

  Tegoroczny długi weekend związany z obchodami Świąt Wielkanocnych, na drogach okręgu zielonogórskiego minął wyjątkowo spokojnie. Na terenie działania prokuratur okręgu zielonogórskiego, który, co warto zaznaczyć stanowi 2/3 województwa lubuskiego, miały miejsce tylko 3 wypadki drogowe, tym jeden - w dniu sobotę, tj. 7 kwietnia - spowodowany przez nietrzeźwego kierowcę. Ok. godziny 22:20 na drodze nr 350 pomiędzy miejscowościami Łęknica - Nowe Czaple, kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra 28-letni mężczyzna, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał także 28-letni pasażer w postaci złamania zatoki szczękowej prawej oraz złamania kości nosa. Jak ustaliła na miejscu Policja kierujący był pod wpływem alkoholu.

  Dodano dnia: 2012-04-10 [ID : 8240]

  » Read more

 • 20- LATEK STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W JADĄCE Z PRZECIWKA 2 SAMOCHODY OSOBOWE

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 sierpnia 2011 r. na drodze krajowej nr 27 Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, kierując samochodem marki Chevrolet od strony Nowogrodu w kierunku Zielonej Góry, podczas pokonywania łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i w niekontrolowany sposób zjechał na lewą część jezdni przeznaczoną do ruchu pojazdów jadących  z przeciwka i uderzył w lewy bok nadjeżdżającego z kierunku przeciwnego samochodu marki Ford Escort. 

  Dodano dnia: 2012-04-10 [ID : 8239]

  » Read more

 • POMIMO ZAKAZU SĄDU NADAL KONTAKTOWAŁ SIĘ Z MAŁOLETNIMI DZIEĆMI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja 2010r. do czerwca 2011 r. działając ze z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu nie stosował się do orzeczonego przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wyrokiem z czerwca 2009r. zakazu kontaktowania się z dwójką swoich małoletnich dzieci.

  Dodano dnia: 2012-04-06 [ID : 8237]

  » Read more

 • ZDENERWOWAŁ SIĘ NA POKRZYWDZONEGO, WIĘC ZABIŁ GO WBIJAJĄC MU NÓŻ KUCHENNY W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie i 28-letniej kobiecie. Oskarżonemu prokurator zarzucił, że w dniu 28 grudnia 2011 r. w Żarach, działając w bezpośrednim zamiarze zabójstwa ugodził mężczyznę nożem w klatkę piersiową uszkadzając ścianę przednią i tylną prawej komory serca i powodując masywny krwotok do worka osierdziowego serca oraz odmę opłucnową prawostronną, na skutek czego pokrzywdzony zmarł, przy czym czynu dokonał w ramach recydywy.

  Dodano dnia: 2012-04-06 [ID : 8236]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa