Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • NISZCZYŁ MIENIE A NASTĘPNIE DOPUŚCIŁ SIĘ CZYNNEJ NAPAŚCI NA FUNKCJONARIUSZA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 stycznia 2012 roku na ul. Witosa w Żarach, działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonał uszkodzenia 4 przęseł drewnianego ogrodzenia poprzez ich połamanie przy użyciu siekiery, powodując łączne straty w kwocie 900 złotych, a następnie dopuścił się czynnej napaści przy pomocy noża kuchennego na funkcjonariusza Policji , wykonującego prawne czynności służbowe związane z przeprowadzaną interwencją na terenie posesji.  

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8098]

  » Read more

 • WYRODNY SYN KOPAŁ OJCA PO CAŁYM CIELE – MATKĄ RZUCIŁ O ŚCIANĘ..

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od września 2011 roku do 21 listopada 2011 roku w Krośnie Odrzańskim, znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem. Sprawca wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, poniżał, kopał, bił z otwartej ręki albo z pięści po twarzy.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8097]

  » Read more

 • OSKARŻONY ZA STALKING, CZYLI UPORCZYWE NĘKANIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mieszkańcowi podżagańskiej miejscowości. Mężczyzna oskarżony został o to, że w okresie od 29 grudnia 2011 r. do 18 stycznia 2012 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wysyłanie wiadomości SMS oraz telefonowanie, wzbudzając u niej uzasadnione poczucie zagrożenia i naruszając jej prywatność.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8094]

  » Read more

 • ZNISZCZYLI PRĘTY ZBROJENIOWE I WESZLI DO BUNKRA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, którzy w okresie od 15 listopada 2011 do 15 grudnia 2011 r. w Boryszynie, pow. Świebodzin, działając wspólnie i w porozumieniu, na terenie Fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień po uprzednim przecięciu prętów zbrojeniowych zabezpieczających wejście ewakuacyjne do bunkra, które stanowią zabytek, weszli do jego wnętrza skąd dokonali kradzieży pompy zanurzeniowej z pływakiem wartości 100 zł. oraz 11 sztuk krzeseł wartości łącznej 253 zł. czym działali na szkodę Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Lubrzy.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8093]

  » Read more

 • PONIŻAŁ KONKUBINĘ , WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, ZNĘCAŁ SIĘ – SPĘDZI ZA TO 8 MIESIĘCY W ZAKŁADZIE KARNYM

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 23-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu w listopadzie zeszłego roku akcie oskarżenia prokurator oskarżył go o to, ze w okresie od 21 czerwca do 19 października 2011 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8091]

  » Read more

 • ZAWAŁ KIEROWCY PRZYCZYNĄ TRAGICZNEGO WYPADKU

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do poprzedniej informacji z dnia 02 marca 2012 r. dot. wypadku drogowego, który miał miejsce dzień wcześniej, a w którym zginął 65-letni obywatel Niemiec informujemy, że po wykonaniu sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną spowodowania wypadku - zjazdu mężczyzny na pas zieleni i uderzenia w ścianę budynku  był zawał mięśnia sercowego.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8090]

  » Read more

 • GWAŁTOWNY MANEWR NA DRODZE I UTRATA PANOWANIA NAD SAMOCHODEM WYNIKIEM ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 05 grudnia 2011 r. na drodze pomiędzy miejscowościami Pałck-Kije kierując samochodem osobowym marki Renault, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że poprzez gwałtowną zmianę kierunku jazdy w lewo rozpoczął manewr wyprzedzania prawidłowo jadącego przed nim, w tym samym kierunku, samochodu osobowego marki BMW. Manewr ten wykonany został w sposób niebezpieczny w następstwie, czego oskarżony utracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał na lewe pobocze drogi, po czym uderzył w przydrożne drzewo. W następstwie tego wypadku drogowego pasażer tego auta poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8089]

  » Read more

 • KOPAŁ FUNKCJONARIUSZA STRAŻY MIEJSKIEJ ORAZ ZNIEWAŻYŁ GO SŁOWAMI WULGARNYMI I OBELŻYWYMI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Straży Miejskiej.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8088]

  » Read more

 • KIERUJĄCY MERCEDESEM WYMIJAJĄC 17-LETNIĄ PIESZĄ POTRĄCIŁ JĄ LUSTERKIEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 grudnia 2011r na drodze pomiędzy miejscowością Wierzbnica-Popowo, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc jako kierujący samochodem osobowym marki Mercedes Benz nie zachował bezpiecznej odległości i należytej ostrożności przy wymijaniu prawidłowo idącej lewym poboczem małoletniej pieszej i uderzył ją prawym zewnętrznym lusterkiem w skutek czego doznała ona obrażeń ciała w postaci m. in. stłuczenia głowy, rany tłuczonej łuku brwiowego prawego, krwiaka powieki górnej oka prawego, stłuczenia stawu barkowego prawego oraz złamania nasady dalszej przedramienia prawego bez przemieszczenia odłamów, naruszających czynność narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8087]

  » Read more

 • GROZIŁA POKRZYWDZONEJ PRZEZ SMSY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie, która w dniu 27 września 2011 r. w miejscowości Łęknica poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych za pomocą telefonu komórkowego, groziła pokrzywdzonej zniszczeniem mienia przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8086]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa