Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ZNISZCZYLI PRĘTY ZBROJENIOWE I WESZLI DO BUNKRA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, którzy w okresie od 15 listopada 2011 do 15 grudnia 2011 r. w Boryszynie, pow. Świebodzin, działając wspólnie i w porozumieniu, na terenie Fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień po uprzednim przecięciu prętów zbrojeniowych zabezpieczających wejście ewakuacyjne do bunkra, które stanowią zabytek, weszli do jego wnętrza skąd dokonali kradzieży pompy zanurzeniowej z pływakiem wartości 100 zł. oraz 11 sztuk krzeseł wartości łącznej 253 zł. czym działali na szkodę Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Lubrzy.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8093]

  » Read more

 • PONIŻAŁ KONKUBINĘ , WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, ZNĘCAŁ SIĘ – SPĘDZI ZA TO 8 MIESIĘCY W ZAKŁADZIE KARNYM

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 23-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu w listopadzie zeszłego roku akcie oskarżenia prokurator oskarżył go o to, ze w okresie od 21 czerwca do 19 października 2011 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8091]

  » Read more

 • ZAWAŁ KIEROWCY PRZYCZYNĄ TRAGICZNEGO WYPADKU

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do poprzedniej informacji z dnia 02 marca 2012 r. dot. wypadku drogowego, który miał miejsce dzień wcześniej, a w którym zginął 65-letni obywatel Niemiec informujemy, że po wykonaniu sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną spowodowania wypadku - zjazdu mężczyzny na pas zieleni i uderzenia w ścianę budynku  był zawał mięśnia sercowego.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8090]

  » Read more

 • GWAŁTOWNY MANEWR NA DRODZE I UTRATA PANOWANIA NAD SAMOCHODEM WYNIKIEM ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 05 grudnia 2011 r. na drodze pomiędzy miejscowościami Pałck-Kije kierując samochodem osobowym marki Renault, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że poprzez gwałtowną zmianę kierunku jazdy w lewo rozpoczął manewr wyprzedzania prawidłowo jadącego przed nim, w tym samym kierunku, samochodu osobowego marki BMW. Manewr ten wykonany został w sposób niebezpieczny w następstwie, czego oskarżony utracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał na lewe pobocze drogi, po czym uderzył w przydrożne drzewo. W następstwie tego wypadku drogowego pasażer tego auta poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8089]

  » Read more

 • KOPAŁ FUNKCJONARIUSZA STRAŻY MIEJSKIEJ ORAZ ZNIEWAŻYŁ GO SŁOWAMI WULGARNYMI I OBELŻYWYMI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Straży Miejskiej.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8088]

  » Read more

 • KIERUJĄCY MERCEDESEM WYMIJAJĄC 17-LETNIĄ PIESZĄ POTRĄCIŁ JĄ LUSTERKIEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 grudnia 2011r na drodze pomiędzy miejscowością Wierzbnica-Popowo, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc jako kierujący samochodem osobowym marki Mercedes Benz nie zachował bezpiecznej odległości i należytej ostrożności przy wymijaniu prawidłowo idącej lewym poboczem małoletniej pieszej i uderzył ją prawym zewnętrznym lusterkiem w skutek czego doznała ona obrażeń ciała w postaci m. in. stłuczenia głowy, rany tłuczonej łuku brwiowego prawego, krwiaka powieki górnej oka prawego, stłuczenia stawu barkowego prawego oraz złamania nasady dalszej przedramienia prawego bez przemieszczenia odłamów, naruszających czynność narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8087]

  » Read more

 • GROZIŁA POKRZYWDZONEJ PRZEZ SMSY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie, która w dniu 27 września 2011 r. w miejscowości Łęknica poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych za pomocą telefonu komórkowego, groziła pokrzywdzonej zniszczeniem mienia przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8086]

  » Read more

 • DWAJ KOLEDZY UKRADLI Z DROGERII KOSMETYKI DO MAKIJAŻU WARTE PONAD 800 ZŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 29 lat. Oskarżeni w dniu 21 listopada 2011 r. w drogerii w Żarach działając wspólnie i w porozumieniu ukradli cienie do powiek Loreal, 15 sztuk podkładów do makijażu Loreal, pudru sypkiego Loreal, 7 sztuk tuszy do rzęs Loreal oraz róży do policzków Loreal o łącznej wartości 862,72 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-02 [ID : 8083]

  » Read more

 • OBYWATEL NIEMIEC ZJECHAŁ Z DROGI, PRZEJECHAŁ PAS ZIELENI I UDERZYŁ W ŚCIANĘ BUDYNKU – ZGINĄŁ NA MIEJSCU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 01.03.2012 w Krosno Odrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 65-letni kierowca Volkswagena Transportera - obywatel Niemiec zjechał z drogi , przejechał przez pas zieleni, chodnik a następnie uderzył samochodem w ścianę budynku. Mężczyzna zginął na miejscu.

  Dodano dnia: 2012-03-02 [ID : 8082]

  » Read more

 • UKRYŁ W MIESZKANIU SWOJEJ DZIEWCZYNY KIELISZEK Z AMFETAMINĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 lipca 2011 r. w Zielonej Górze , wbrew przepisom ustawy posiadał substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o wadze 52,61 gram brutto.

  Dodano dnia: 2012-03-02 [ID : 8081]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa