Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ARESZT I DOZÓR POLICJI DLA MĘŻCZYZN ZA WŁAMANIE I KRADZIEŻ SAMOCHODU DAEWOO TICO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec trzech mężczyzn w wieku 30, 25 i 21 lat, którzy działając wspólnie i w porozumieniu w nocy z 4 na 5 października 2011 r. w Żaganiu po wybiciu szyby w drzwiach i zerwaniu blokady kierownicy dokonali kradzieży z włamaniem samochodu marki Daewoo Tico o wartości 2.000 zł., działając na szkodę pokrzywdzonego oraz o to, że w nocy z 5 na 6 października 2011 r. w Żaganiu usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem samochodu maki Fiat 126 P lecz zamierzonego celu nie osiągnęli, ponieważ nie udało im się uruchomić silnika.

  Dodano dnia: 2011-10-12 [ID : 7493]

  » Read more

 • NIEDZIELNE ZAMIESZKI.ŚLEDZTWO PROKURATURY- NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

  Zielona Góra. Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze kontynuują śledztwo w sprawie zamieszek, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zielonej Górze, a które miały związek z tragicznym wypadkiem, w wyniku, którego śmierć poniósł 23- letni kibic miejscowej drużyny żużlowej.

  Dodano dnia: 2011-10-11 [ID : 7492]

  » Read more

 • MASZYNA WCIĄGNĘŁA MĘŻCZYZNĘ. AKT OSKARZENIA WOBEC SPRAWUJĄCEGO NADZÓR NAD BEZPIECZEŃSTWEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 31 maja 2011 r. w Żarach, jako brygadzista w dziale mechanicznym w jednej ze spółek, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnił wynikających stąd obowiązków w ten sposób, że prowadził niedostateczny nadzór na przebiegiem prac konserwacyjno-remontowych jednej z linii, w tym m. in. niesprawdzając zamontowania kłódek na indywidualnych wyłącznikach remontowych oraz wyrażając zgodę na podłączenie zasilania elektrycznego do w/w przenośnika, pomimo nieobecności na hali magazynowej wszystkich pracowników wykonujących pracę na w/w przenośniku i nieupewnienia się, czy we wnętrzu urządzenia nie przebywają pracownicy,doprowadzając do nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny.

  Dodano dnia: 2011-10-11 [ID : 7491]

  » Read more

 • GROZIŁ POKRZYWDZONEMU POBICIEM NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM „GADU-GADU”

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 15 do 18 lipca 2011 r. w Zielonej Górze za pośrednictwem portalu społecznościowego "Gadu-Gadu" oraz słownie groził pobiciem pokrzywdzonemu, przy czym groźby te wzbudziły w zagrożonym obawę, że zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2011-10-11 [ID : 7490]

  » Read more

 • WYRODNY SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ - SZARPAŁ JĄ, BIŁ I POPYCHAŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44- letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 23 września 2009r. do 22 maja 2011r., w jednej z miejscowości gm. Maszewo, znęcał się psychiczne i fizycznie nad matką.

  Dodano dnia: 2011-10-11 [ID : 7489]

  » Read more

 • WRACAMY DO SPRAWY - ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY GROZIŁ KONKUBINIE TRZYMAJĄC W RĘKACH DWA NOŻE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 września 2011r. w Żaganiu groził przy użyciu dwóch noży scyzoryków pozbawieniem życia pokrzywdzonej, przy czym groźby te wzbudziły w zagrożonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. O sprawie pisaliśmy 21 września 2011 r. Areszt dla mężczyzny, który groził konkubinie trzymając w rękach dwa noże

  Dodano dnia: 2011-10-11 [ID : 7488]

  » Read more

 • BRAK OSTROŻNOŚCI KIEROWCY MERCEDESA.CZOŁOWE ZDERZENIE Z AUDI - ZGINĘŁA 41- LETNIA KOBIETA JADĄCA DO PRACY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o kolejnym tragicznym wypadku drogowym, jaki miał miejsce w dniu dzisiejszym tj. 10.10.2011 r. na drodze krajowej Gęstowice - Drzeniów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego Audi A4 oraz Mercedesa CLS. W wyniku wypadku śmierć poniosła kierująca samochodem Audi A4, 41 - letnia kobieta, mieszkanka Radomicka jadąca do pracy w Bieżanowie.

  Dodano dnia: 2011-10-10 [ID : 7487]

  » Read more

 • UKRADŁ SAMOCHÓD WRAZ Z DOKUMENTAMI I PORZUCIŁ GO W LESIE. DZIAŁAŁ W RAMACH RECYDYWY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 07 sierpnia 2011r. w Szprotawie pokonując zabezpieczenia, przy użyciu oryginalnego klucza włamał się do samochodu marki Audi A4, zabierając z jego wnętrza telefon komórkowy marki Nokia E52, portfel, dowód osobisty, prawo jazdy i inne dokumenty oraz dokonał kradzieży tego samochodu i krótkotrwałego użycia a następnie porzucił go w kompleksie leśnym. Oskarżony czynu tego dokonał w ramach recydywy.

  Dodano dnia: 2011-10-10 [ID : 7486]

  » Read more

 • 23-LATEK PO LIBACJI ALKOHOLOWEJ ZABIŁ 27-LATKA – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Krosno Odrzańskie - Cybinka. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 23-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 7.10.2011 w Cybince, na terenie jednej z posesji, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, zabił pokrzywdzonego. Jak ustalono, sprawca uderzył wielokrotnie 27-letniego mężczyznę w okolicę głowy, w tym kilkakrotnie obutą nogą, spowodował u niego obrażenia ciała w postaci stłuczenia pnia mózgu.

  Dodano dnia: 2011-10-10 [ID : 7485]

  » Read more

 • POSŁUGUJĄC SIĘ PODROBIONYMI DOKUMENTAMI USIŁOWAŁ WMÓWIĆ SĄDOWI, ŻE WPŁACIŁ NA JEGO KONTO WIĘCEJ PIENIĘDZY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 lipca 2011 r. w Zielonej Górze, w celu użycia za autentyczne przedłożył w toku posiedzenia przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze Wydział Karny kserokopię uprzednio podrobionych dowodów wpłat kwot 690 zł i 239 zł w sytuacji, gdy na konto sądu wpłynęło 90 zł i 39 zł.

  Dodano dnia: 2011-10-10 [ID : 7484]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa