Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Panu Radosławowi Wrzołek
prokuratorowi  Prokuratury Rejonowej
w Żarach
wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca
składa 
Prokurator Okręgowy  w Zielonej Górze
wraz z Pracownikami

News

 • WNIOSEK PROKURATORA O ARESZT TYMCZASOWY WOBEC SPRAWCÓW ROZBOJU

  Zielona Góra. Prokuratora Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 24 grudnia w Zielonej Górze przy ul. Wyszyńskiego. Jak ustalono, tego dnia, 3 mężczyzn doprowadziło pokrzywdzonego do stanu bezbronności, poprzez kopanie go po całym ciele, duszenie oraz przytrzymywanie rąk, a następnie ukradli mu 2 telefony komórkowe m-ki NOKIA o wartości 30 zł oraz 240 zł i kartę bankomatową.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7820]

  » Read more

 • INFORMACJA O WOLNYCH STANOWISKACH ASESORSKICH W PROKURATURZE REJONOWEJ W NOWEJ SOLI

  Zielona Góra - Nowa Sól. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że zwalniają się 2 etaty asesorskie w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7819]

  » Read more

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY UGODZIŁ SYNA NOŻEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 57-letniego mężczyzny aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 21 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojego 29-letniego syna, zadał mu pchnięcie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej po stronie prawej z uszkodzeniem tętnicy piersiowej wewnętrznej prawej i tamponadą worka osierdziowego, które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7818]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, GROZIŁ JEJ ZABÓJSTWEM I POPEŁNIENIEM SAMOBÓJSTWA

  Żary. Prokuratura Rejonowa poinformowała o zatrzymaniu 60-letniego mężczyzny, który w dniu 23 grudnia wszczął awanturę domową, podczas której groził byłej żonie zabójstwem, a następnie popełnieniem samobójstwa.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7817]

  » Read more

 • SPRAWCY KRADZIEŻY ZŁAPANI. WOBEC JEDNEGO Z NICH JUŻ ZASTOSOWANO ARESZT NA OKRES 2 MIESIĘCY

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 23 grudnia 2011 r. w Lubsku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, dwóch mężczyzn dokonało kradzieży 20 butelek wódki "Żołądkowa Gorzka De Luxe" o wartości łącznej 360 zł. Jeden ze sprawców - 29-letni mężczyzna w celu utrzymania się w posiadaniu alkoholu bezpośrednio po dokonanej kradzieży, trzymając w ręku za szyjkę rozbitą butelkę, tzw. tulipan, groził pokrzywdzonemu natychmiastowym użyciem przemocy - zabójstwem.  

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7816]

  » Read more

 • UKRADŁ PIENIĄDZE ZE ZWROTU PODATKU PRZEZNACZONE DLA BRATA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w dniu 05 lipca 2011 r. w miejscowości w gminie Żagań, przywłaszczył pieniądze w kwocie 256,24 zł. działając na szkodę swojego brata.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7815]

  » Read more

 • UKRADŁA PORTFEL Z TOREBKI KLIENTKI SKLEPU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżeni przeciwko 43-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 15. listopada 2011 roku w Żarach, ukradła portfel o wartości 20 złotych wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 300 zł.  

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7814]

  » Read more

 • PRZEZ PONAD 4 LATA NIE PŁACIŁ ALIMENTÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca, że w okresie od grudnia 2005 r. do lutego 2010 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, uporczywie uchylał się od wykonania ciążącego na nim obowiązku opieki, przez nie łożenie rat alimentacyjnych na utrzymanie małoletniej córki, przez co naraził ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7813]

  » Read more

 • "RECYDYWISTA" POBIŁ I SKOPAŁ POKRZYWDZONEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 16 maja 2011r. w jednej z miejscowości gminy Świebodzin, w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego, uderzał go pięścią w twarz, kopał po głowie, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci obrzęku twarzy, rany tłuczonej okolicy jarzmowej, złamania bocznej ściany oczodołu oraz złamania szczęki oraz innych obrażeń głowy, co spowodowało rozstrój zdrowia przekraczający 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7812]

  » Read more

 • ZŁODZIEJ UBRANY W ELEGENCKI GARNITUR UKRADŁ PORSCHE CAYENNE O WARTOŚCI 285 000 ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie - obywatelowi Litwy. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 22/23 czerwca 2011 roku w Berlinie na terytorium Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń elektronicznych i technicznych, przy użyciu nieoryginalnego kluczyka do pojazdu, dokonał kradzieży samochodu osobowego marki PORSCHE CAYENNE o wartości nie mniejszej niż 285 000 zł, czym działał na szkodę obywatelki Niemiec, a następnie kierując tym samochodem wjechał na terytorium RP gdzie został zatrzymany przez policje podczas podjętej próby ucieczki tym pojazdem.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7811]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa