Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • WDARŁ SIĘ DO MIESZKANIA I RZUCIŁ SIĘ NA POKRZYWDZONĄ Z NOŻEM KUCHENNYM W RĘKU - SĄD ZASTOSOWAŁ ARESZT

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny w wieku 22 lat, który w dniu 27 września 2011 r. w podżagańskiej miejscowości wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej i dusząc rękoma w okolicy szyi oraz używając noża kuchennego, kierował pod adresem pokrzywdzonej groźby pozbawienia życia wzbudzając w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-10-05 [ID : 7461]

  » Read more

 • NIEDZIELNE ZAMIESZKI. ŚLEDZTWO PROKURATURY – NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

  Zielona Góra. Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze kontynuowali w dniu dzisiejszym, czynności w śledztwie związanym z zamieszkami, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zielonej Górze, a które miały związek z tragicznym wypadkiem, w wyniku którego śmierć poniósł 23-letni kibic miejscowej drużyny.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7460]

  » Read more

 • NIEDZIELNE ZAMIESZKI. ŚLEDZTWO PROKURATURY

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze kontynuuje śledztwa związane z zamieszkami, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, a które miały związek z tragicznym wypadkiem, w wyniku, którego śmierć poniósł 23 letni kibic miejscowej drużyny żużlowej.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7459]

  » Read more

 • UDERZYŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI I ZNISZCZYŁ JEDNEMU Z NICH OKULARY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie oskarżonemu o to, że w dniu 18 czerwca 2011r. w Szprotawie, dokonał zniszczenia okularów korekcyjnych o wartości 300 zł, oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Policji poprzez szarpanie jego za mundur i uderzenie pięścią w twarz, powodując u niego obrażenia w postaci urazu głowy, karku, szyi i skręcenia barku.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7458]

  » Read more

 • 66-LATEK DOKONAŁ NIELEGALNEGO PODŁĄCZENIA GAZOWEGO I SPOWODOWAŁ NIEBEZPIECZEŃSTWO EKSPLOZJI GAZU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66- letniej kobiecie i mężczyźnie w tym samym wieku- małżeństwu. Oskarżeni w okresie od 2010 r. do 2011 r. w Zielonej Górze, dokonali nielegalnego poboru gazu ziemnego na szkodę Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7457]

  » Read more

 • PODPALIŁ KOTU WĄSY, BRZUCH, OGON, RZUCAŁ NIM, A W KOŃCU UTOPIŁ ZWIERZĘ W STAWIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, którego oskarżył o to, że w dniu 28 sierpnia 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem, w ten sposób, iż poprzez podpalenie kotu wąsów, części jamy brzusznej i ogona, podrzucanie w górę powodując upadek kota na ziemię, trzymanie za kark i podtapianie go w stawie i wrzucenie go do stawu i uderzenie kołkiem spowodował utonięcie zwierzęcia.  

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7456]

  » Read more

 • PRACOWNICA OSKARŻONA O KRADZIEŻ MIĘSA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej mieszkanki Zielonej Góry, która w dniu 18 sierpnia 2011 r. w Lubsku, korzystając z faktu, że posiadała oryginalne klucze do pomieszczeń gospodarczych sklepu Biedronka, dostała się do wnętrza pomieszczenia sklepu skąd dokonała kradzieży artykułów mięsnych łącznej wartości 339, 31 zł.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7455]

  » Read more

 • ARESZT ZA POBICIE, GROŻENIE KILKU OSOBOM I SPALENIE SAMOCHODU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 39- letniego mężczyzny, podejrzanego o pobicie pokrzywdzonego oraz grożenie kilku osobom pozbawieniem życia, pobiciem i spaleniem samochodu.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7454]

  » Read more

 • KOLEJNY TRAGICZNY W SKUTKACH WYPADEK NA LUBUSKICH DROGACH – ZGINĄŁ 56-LETNI KIEROWCA CITROENA

  Nowa Sól - Nowe Miasteczko. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o wypadku drogowym, który miał miejsce w dniu wczorajszym tj. 03.10.2011 r. na drodze Nowe Miasteczko - Miłaków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem m-ki Citroen C5 - 56-letni mężczyzna, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy typu Tir, ponosząc śmierć na miejscu. Pasażerka samochodu osobowego przewieziona została helikopterem do szpitala.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7453]

  » Read more

 • KONFERENCJA PRASOWA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ

  W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce minionej nocy, uprzejmie zapraszam przedstawicieli mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 10:30 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42.

  Rzecznik Prasowy
  Grzegorz Szklarz

  Dodano dnia: 2011-10-03 [ID : 7452]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa