Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

News

 • AWANTUROWAŁ SIĘ W SZPITALU - ZNIEWAŻYŁ PIELĘGNIARKĘ I LEKARZA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 03 marca 2012 r. w szpitalu w Świebodzinie, znieważył pielęgniarkę i lekarza słowami powszechnie uznanymi za obelżywe w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych.

  Dodano dnia: 2012-04-17 [ID : 8263]

  » Read more

 • CZARNEJ SERII WYPADKÓW NA LUBUSKICH DROGACH CIĄG DALSZY...ZGINĘŁA 41 -LETNIA KOBIETA

  Świebodzin - Kalsk. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o kolejnym, tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 16 kwietnia 2012 r. w Kalsku, w którym zginęła 41-letnia kobieta. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jadący z kierunku Świebodzina kierujący samochodem ciężarowym m-ki MAN z naczepą, na skrzyżowaniu w miejscowości Kalsk, w trakcie podjętego gwałtownego manewru hamowania, uderzył w poprzedzający go samochód osobowy. W wyniku gwałtownego hamowania naczepa samochodu ciężarowego wpadła w poślizg i znalazła się na przeciwległym pasie ruchu gdzie uderzył w nią jadący z kierunku Zielonej Góry samochód osobowy m-ki Toyota Auris.

  Dodano dnia: 2012-04-17 [ID : 8262]

  » Read more

 • ODPOWIE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 1 września 2011 roku do 26 grudnia 2012 roku, w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury, szarpał za włosy, kopał po ciele, wyzywał słowami uznanymi powszechnie za obelżywe groził pozbawieniem życia. Nadto, w dniu 25.12.2011 roku groził pozbawieniem życia także synowi wzbudzając u niego uzasadnioną obawę spełnienia tej groźby.  

  Dodano dnia: 2012-04-17 [ID : 8261]

  » Read more

 • UKRADŁ PORTFEL POZOSTAWIONY W REKLAMÓWKACH Z ZAKUPAMI NA KORYTARZU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, który w dniu 6 lutego 2012r. w Żarach, wspólnie i w porozumieniu z ustalonym nieletnim, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia portfela o wartości 150 złotych wraz z zawartością w postaci pieniędzy w kwocie 1.200 złotych.

  Dodano dnia: 2012-04-17 [ID : 8260]

  » Read more

 • WPROWADZAŁ W BŁĄD CO DO KONIECZNOŚCI WYMIANY KUCHENKI GAZOWEJ – ZA OSZUSTWO GROZI MU DO 8 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnich dniach do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 23 stycznia do 30 września 2011 roku w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie pokrzywdzonych w błąd odnośnie konieczności wymiany kuchenki gazowej z uwagi na zagrożenie dla życia i zdrowia wynikające z możliwości nastąpienia wybuchu, doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwotach od 150 do 1499 zł. Mężczyźnie przedstawiono 8 zarzutów.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8259]

  » Read more

 • 63-ZARZUTY HANDLU LUDŹMI - ZAPADŁ WYROK SĄDU OKRĘGOWEGO

  Krosno Odrzańskie - Zielona Góra. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 5 osób w wieku od 43 do 51 lat. Skazani to 4 mężczyźni i kobieta. W skierowanym do sądu w 2010 r. akcie oskarżenia prokurator zarzucił im, że od lutego 2009 r. do maja 2010 r. na terenie: Krosna Odrzańskiego oraz przyległych miejscowości działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się werbowaniem osób będących w krytycznym położeniu do pracy na terenie Niemiec, a następnie wykorzystywaniem ich przy użyciu gróźb i innych form przemocy do dokonywania przestępstw oszustwa w Niemczech. O sprawie pisaliśmy, gdy prokurator kierował sprawę do sądu w art. pt: 63 ZARZUTY HANDLU LUDŹMI I 45 OSÓB POKRZYWDZONYCH - AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8256]

  » Read more

 • KOLEJNA OFIARA NA DRODZE : 24 -LETNI KIEROWCA DAEWOO TICO WYPRZEDZAŁ NA PODWÓJNEJ CIĄGŁEJ – ZDERZYŁ SIĘ Z CIĘŻARÓWKĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o kolejnym tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 14 kwietnia 2012 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze nr K - 27 Włostów - Dąbrowiec, ustalono, że w godzinach porannych 24-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Daewoo Tico wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej w rejonie skrzyżowania, w warunkach ograniczonej widoczności (mgła), zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8254]

  » Read more

 • DWAJ MŁODZI MĘŻCZYŹNI OSKARŻENI O KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM NA TERENIE OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, w wieku 17 i 26 lat, podejrzanym o włamania, do których doszło na terenie ogródków działkowych w Żaganiu.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8252]

  » Read more

 • TRAGICZNY WYPADEK POD NOWOGRODEM BOBRZAŃSKIM - ZGINĘŁY 3 OSOBY, JEDNA JEST CIĘŻKO RANNA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował, że w dniu dzisiejszym tj. 13 kwietnia 2012 r. na drodze krajowej nr 27 w okolicy Nowogrodu Bobrzańkiego doszło do wypadku komunikacyjnego. W wyniku zderzenia mikrobusu z samochodem osobowym śmierć poniosły trzy osoby, jedna jest ciężko ranna. Na miejsce zdarzenia udał się prokurator.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8251]

  » Read more

 • JECHAŁA Z NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ I UDERZYŁA W DRZEWO. ŚMIERĆ PASAŻERKI TEGO POJAZDU

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniej kobieci, która w dniu 11 grudnia 2011 r. w jednej z miejscowości Gminy Wschowa, kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf naruszyła nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez jazdę z nadmierną prędkością, nie dostosowała jej do istniejących warunków drogowych, w wyniku czego utraciła na zakręcie kontrolę nad pojazdem uderzając w drzewo. W wyniku wypadku i  na skutek doznanych obrażeń śmierć poniosła jedna z pasażerek tego samochodu.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8250]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa