Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, PASIERBICĄ I SYNEM, ZABRANIAŁ KORZYSTANIA Z ŁAZIENKI, PONIŻAŁ I WYZYWAŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 09 lutego 2011 roku do 11 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie nad żoną, pasierbicą i synem.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7607]

  » Read more

 • MATKA PUBLICZNIE UDERZYŁA SWOJE 3-LETNIE DZIECKO W GALERII HANDLOWEJ, A OJCIEC ZAGROZIŁ MU POBICIEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie oraz 32-letniej kobiecie - małżeństwu. Oskarżony w dniu 28 maja 2011 r. w jednej z zielonogórskich galerii handlowych publicznie groził swojemu 3-letniemu synowi pobiciem, przy czym groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonym obawę spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7606]

  » Read more

 • BIŁ POKRZYWDZONEGO KIJEM BASEBALLOWYM PO GŁOWIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 21 i 26 lat. Pierwszy z mężczyzn oskarżony został o to, że w dniu w dniu 20 lutego 2011 roku w Żaganiu, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, trzykrotne uderzył drewnianą pałka imitującą kij baseballowy w głowę pokrzywdzonego, lecz swojego zamiaru nie zrealizował z uwagi na postawę pokrzywdzonego. Oskarżony swoim działaniem spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci: złamania kości czaszki w okolicy czołowo-skroniowej-ciemieniowej po stronie prawej, ostrego rozległego krwiaka nad prawą półkulą mózgu i dwóch ran tłuczonych głowy w okolicy ciemieniowo-skroniowej to jest ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7603]

  » Read more

 • 34-LETNIA KOBIETA POTRĄCIŁA NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH 70-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ – BYŁEGO PROKURATORA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 08.11.2011 r. w Nowej Soli. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym Renault Laguna, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła pieszego 70 - letniego mężczyznę/prokuratora w stanie spoczynku/, który doznał ciężkich obrażeń ciała, zwłaszcza w obrębie głowy, stwarzających bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7602]

  » Read more

 • PRZEMOC W RODZINIE - 10 MIESIĘCY - 161 SPRAW W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Żagań. Rodzina to organizm, którego bycie częścią daje poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo - to nie tylko jej atrybut, ale podstawa - istota tego, co nazywamy domem. Głośne ostatnio, tragiczne zdarzenia związane z przemocą wobec najbliższych, które miały miejsce na obszarze działania prokuratur okręgu zielonogórskiego sprawiły, że Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze polecił prokuratorom rejonowym zwrócenie szczególnej uwagi na ten problem. Z uwagi na to rozpoczęliśmy nową (kolejną już po blisko 10-miesięcznej akcji na rzecz bezpieczeństwa na drogach okręgu zielonogórskiego) kampanię, której myślą przewodnią będzie edukacja i zapobieżenie przemocy domowej, a przede wszystkim informowanie o zaostrzeniu polityki karnej w stosunku do sprawców przestępstw z tej kategorii. 

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7601]

  » Read more

 • 23-LETNIA KOBIETA I JEJ 37-LETNI KOLEGA POBILI POKRZYWDZONEGO KULĄ ORTOPEDYCZNĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie i 23-letniej kobiecie. Oskarżeni w dniu 20 maja 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali dotkliwego pobicia pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7600]

  » Read more

 • ARESZT DLA NIETRZEŹWEGO SPRAWCY WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Nowa Sól. W nawiązaniu do poprzedniej informacji z dnia 07 listopada 2011 r. pt: TRAGICZNY WYPADEK W ZAKŁADZIE PRACY W NOWEJ SOLI informujemy, że Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 27-letniego sprawcy wypadku.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7599]

  » Read more

 • NAPASTNICY POBILI POKRZYWDZONEGO, UKRADLI MU TELEFON I WYWIEŹLI GO DO LASU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 sierpnia 2011r. w podświebodzińskiej miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, używając wobec pokrzywdzonego przemocy, poprzez siłowe przytrzymywanie, zadawanie mu ciosów i kopaniu po całym ciele i głowie, doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności oraz spowodował obrażenia ciała w postaci krwiaków twarzy i głowy, a następnie dokonał zaboru telefonu komórkowego marki Sony Ericson o wartości 400 zł., a później nadal stosując przemoc, pozbawił pokrzywdzonego wolności, poprzez siłowe umieszczenie go w bagażniku samochodu, gdzie dalej zadawał mu ciosy w głowę i po ciele oraz kopał pokrzywdzonego, wywiózł do lasu i tam go pozostawił.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7598]

  » Read more

 • ABY ZROBIĆ ŻONIE NA ZŁOŚĆ PODPALIŁ MIESZKANIE I ZAMKNĄŁ JE, UŚMIERCAJĄC W TEN SPOSÓB 2 KOTY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze podpalił swoje mieszkanie, w wyniku którego zniszczeniu uległo jego wyposażenie o wartości 20 000 zł na szkodę jego oraz jego żony. Sprawca sprowadził w ten sposób zagrożenie dla życia i zdrowia w wielkich rozmiarach  mieszkańców kamienicy i doprowadził do śmierci 2 koty. O sprawie pisaliśmy w Aktualnościach dnia 11 sierpnia 2011 r., gdy prokurator skierował wobec 36-latka do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

  Dodano dnia: 2011-11-08 [ID : 7595]

  » Read more

 • WYROK DLA 20-LATKA ZA SPOWODOWANIE WYPADKU W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Krosno Odrzańskie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wydał wyrok wobec 20-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił mu, że znajdując się w stanie nietrzeźwości nie zachował należytej ostrożności, wpadł w poślizg i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki VW Golf. W wypadku ucierpieli pasażerowie.

  Dodano dnia: 2011-11-08 [ID : 7594]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa