Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO AUTOMATU DO GIER

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który  31 stycznia 2017 r. na stacji paliw w okolicach Świebodzina, po uprzednim rozcięciu zabezpieczenia automatu do gier, zabrał z jego wnętrza kasetkę z banknotami, w której znajdowały się pieniądze w kwocie 2.810 zł. powodując przy tym straty w wysokości 15.000 zł, na szkodę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2017-04-04 [ID : 12019]

  » Read more

 • NAPADŁ NA KOBIETĘ NA KLATCE SCHODOWEJ KAMIENICY USIŁUJĄC UKRAŚĆ JEJ TOREBKĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 2 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, na klatce schodowej budynku mieszkalnego, używając przemocy poprzez szarpanie, popychanie oraz przyciskanie do poręczy schodowej, doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności , a następnie usiłował dokonać kradzieży torebki damskiej wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy  w kwocie 640 zł, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej i ujęcie przez świadka zdarzenia.

  Dodano dnia: 2017-04-04 [ID : 12018]

  » Read more

 • WYŁUDZAŁ OD POKRZYWDZONEJ PIENIĄDZE GROŻĄC UJAWNIENIEM KOMPROMITUJĄCYCH ZDJĘĆ I NAGRAŃ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w maju 2016 r. groził pokrzywdzonej, że rozpowszechni kompromitujące zdjęcia pokrzywdzonej i nagrania i w ten sposób zmusił kobietę do przekazania mu pieniądze w kwocie 5000 zł.

  Dodano dnia: 2017-03-31 [ID : 12017]

  » Read more

 • ZAWIADOMIENIE DLA POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE 3DS 560.2016 PROKURATURY REJONOWEJ W ŚWIEBODZINIE

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR 3Ds 560.2016, że w dniu 28.03.2017r  skierowała do Sądu Rejonowego w Świebodzinie II Wydział Karny akt oskarżenia wraz z wnioskiem na podstawie art. 335§2kpk przeciwko Tomaszowi G. i Annie G. oskarżonym o to, że : w okresie od 9 lutego 2015 roku do 1 marca 2015 roku w Świebodzinie, w województwie lubuskim, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w warunkach czynu ciągłego, jako wspólnicy przedsiębiorstwa Atean Logistic spółka jawna z siedzibą w Świebodzinie uprawnieni do reprezentowania tego podmiotu na zewnątrz, w Świebodzinie, w województwie lubuskim, w sytuacji grożącej tej spółce niewypłacalności, nie mogąc zaspokoić wszystkich jego wierzycieli, spłacił jednego z nich poprzez sprzedaż na jego rzecz: naczepy ciężarowej marki Wielton, , ciągnika siodłowego marki Man TGA, ciągnika siodłowego marki MAN, naczepy ciężarowej marki Schmitz, a nadto działając wspólnie i w porozumieniu   uszczuplili zaspokojenie wielu swoich wierzycieli, poprzez zbycie składnika swojego majątku - to jest spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego zlokalizowanego w Świebodzinie,   za kwotę 160 000,00 złotych na rzecz ustalonej w tym postępowaniu karnym osoby, a także zbycie samodzielnie na rzecz ustalonego w tym postępowaniu karnym przedsiębiorcy pojazdów samochodowych stanowiących własność spółki Atean Logistic sp. jawna: ciągnika siodłowego marki Iveco Stralis  , ciągnika siodłowego marki Iveco Stralis,  czym działali na szkodę podmiotów będących w oparciu o dyspozycję art. 22 § 2 k.s.h. również  ich wierzycielami to jest o czyn zabroniony z art. 300 § 3 k.k. i art. 302 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k.

  Dodano dnia: 2017-03-30 [ID : 12016]

  » Read more

 • PROKURATURA REJONOWA W KROŚNIE ODRZAŃSKIM SKUTECZNIE DOPROWADZIŁA DO SUROWEGO UKARANIA OSOBY OSKARŻONEJ O USIŁOWANIE GWAŁTU

  Krosno Odrzańskie.  Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim w dniu 29.09.2016 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o to, że  19.03.2016r. w Gubinie stosując przemoc fizyczną usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do obcowania płciowego wbrew jej woli, w ten sposób, że wykorzystując swoją przewagę fizyczną, przytrzymywał pokrzywdzoną za ubranie, szyję oraz ramiona uniemożliwiając jej ucieczkę, bił ją rękoma po twarzy i ciele , a także uderzył kamieniem w głowę i po przewróceniu przygniótł własnym ciałem, po czym zaczął ściągać z niej odzież, wkładając ręce pod jej ubrania, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na opór pokrzywdzonej oraz udzielenie pomocy przez inną osobę, czym spowodował u niej obrażenia, które naruszyły czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni, czyli o przestępstwo z art. art. 13 § 1 kk w zw. z art. 197 § 1 kk i art. 157 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, przy czym zarzucanego przestępstwa oskarżony dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary za umyślne przestępstwo podobne za które był już skazany, a więc w warunkach recydywy z art. 64 § 1 k.k.

  Dodano dnia: 2017-03-29 [ID : 12015]

  » Read more

 • AGRESYWNA KOBIETA SPRAWCĄ PRÓBY WYMUSZENIA I ZNISZCZENIA DRZWI DO SKLEPU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniej kobiecie, która  20 stycznia 2017 roku w Świebodzinie groziła pobiciem pokrzywdzonej, zażądała od niej pieniędzy w kwocie 500 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na postawę pokrzywdzonej.
  Oskarżonej zarzucono nadto, że w dniach 20 i 22 stycznia 2017 r. uszkodziła drzwi wejściowe do drogerii w ten sposób, że rzuciła w nie kamieniem i kilka razy kopnęła w nie nogą, powodując wybicie szyby drzwi wejściowych i wgniecenia, czym spowodowała szkodę w wysokości 1500 złotych na szkodę spółki.

  Dodano dnia: 2017-03-28 [ID : 12014]

  » Read more

 • 31-LATEK ODPOWIE ZA PASERSTWO CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH POCHODZĄCYCH Z KRADZIEŻY AUT NA TERENIE NIEMIEC

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od października 2007 r. do lutego 2013 r. na terenie swojej  posesji wielokrotnie, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, przechowywał części i elementy samochodowe pochodzące z kradzionych na terenie RFN pojazdów.

  Dodano dnia: 2017-03-28 [ID : 12013]

  » Read more

 • KOPNĄŁ I ZNIEWAŻYŁ RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu mężczyźnie, który 24 września 2016 r. naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego - ratownika medycznego pogotowia ratunkowego podczas i w związku z wykonywaniem  przez niego czynności służbowych w ten sposób, że kopnął go w nogę w trakcie udzielania mu pomocy medycznej. Nadto oskarżony znieważył funkcjonariuszy medycznych w ten sposób, że ubliżał im słowami obelżywymi.

  Dodano dnia: 2017-03-24 [ID : 12012]

  » Read more

 • 37-LETNI RECYDYWISTA UDZIELAŁ ODPŁATNIE I NIEODPŁATNIE MORFINY I HEROINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od maja do 31 października 2015 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu  i w wyniku z góry powziętego zamiaru oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy  udzielił ustalonej kobiecie odpłatnie nie mniej niż 300 tabletek środka odurzającego w postaci morfiny oraz nie mniej niż 120 działek środka odurzającego w postaci heroiny, osiągając łączną korzyść majątkową w kwocie 7800 zł oraz udzielił nieodpłatnie nie mniej niż 100 tabletek morfiny. Sprawca czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, tj. będąc uprzednio karanym za umyślne przestępstwo podobne i przed upływem  5 lat  od odbycia  orzeczonej za ten czyn kary pozbawienia wolności w wymiarze przekraczającym 6 miesięcy.

  Dodano dnia: 2017-03-23 [ID : 12011]

  » Read more

 • RANIONY W OKOLICE UDA MĘŻCZYZNA ZMARŁ NA CHODNIKU W DRODZE DO SZPITALA. PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W KIERUNKU ZABÓJSTWA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze powiadomił, że w dniu dzisiejszym (przyp. 23.03.2017) w godzinach nocnych na jednej z ulic w okolicach szpitala klinicznego w Zielonej Górze ujawniono na chodniku zwłoki młodego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych na miejscu zdarzenia przez prokuratora i grupę dochodzeniową KMP w Zielonej Górze wynika, że mężczyzna zmarł na skutek obrażeń zadanych ostrym narzędziem w okolice uda. Poczynione na miejscu zdarzenia oględziny wskazywały, że mężczyzna ten po zadaniu rany, krwawiąc szedł w kierunku szpitala z zamiarem zwrócenia się o udzielenie mu pomocy.

  Dodano dnia: 2017-03-22 [ID : 12010]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa