Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • INFORMACJA DOT. POTRĄCENIA W NOWEJ SOLI 4-LETNIEGO CHŁOPCA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tym, że  w dniu 4 czerwca 2017 r. w Nowej Soli 20-letni mężczyzna bez uprawnień, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowego w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Opel Corsa nie obserwował przedpola jazdy doprowadzając do potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych małoletniego  (4 lata), który doznał obrażeń ciała w postaci zmiażdżenia kości uda prawego oraz zmiażdżenia wątroby naruszających czynność narządu ciała na okres powyżej 7 dni i powodujących ciężki uszczerbek na zdrowi w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2017-06-07 [ID : 12068]

  » Read more

 • KOMUNIKAT - PO IV WOS 1111.2.2017

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zawiadamia, że ze względów organizacyjnych zmianie uległ termin pierwszego etapu konkursu na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze. Pierwszy etap konkursu rozpocznie się w dniu 13 czerwca 2017 roku.

  Dodano dnia: 2017-06-06 [ID : 12067]

  » Read more

 • NACHODZIŁ BYŁĄ PARTNERKĘ, WYSYŁAŁ SMS-Y, GROZIŁ, POBIŁ

  Zielona Góra. Prokuratora Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letnemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 listopada 2016 r. do 11 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze uporczywie nękał ustaloną kobietę poprzez nawiązywanie połączeń telefonicznych , przesyłanie wiadomości tekstowych sms, nachodzenie w miejscu zamieszkania , zaczepianie i szarpanie za ubranie na ulicy , co wzbudziło poczucie zagrożenia w pokrzywdzonej oraz istotnie naruszyło jej prywatność.

  Dodano dnia: 2017-06-05 [ID : 12066]

  » Read more

 • BEZ WYMAGANYCH ZEZWOLEŃ PROWADZIŁ WYSYŁKOWĄ SPRZEDAŻ LEKÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 par. 1 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 27 letniego mężczyzny, który w grudniu 2016 r. w Żarach działając w krótkich odstępach czasu, bez wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki albo punktu aptecznego prowadził wysyłkową sprzedaż produktów leczniczych poprzez nadanie z Urzędu Pocztowego przesyłki za pobraniem w kwocie 645 zł. adresowanej do pokrzywdzonego z zawartością tabletek używając fałszywych danych nadawcy i podszywając się pod pokrzywdzonego, przy czym działając w celu użycia za autentyczny podrobił dokument w postaci dowodu nadania paczki.

  Dodano dnia: 2017-06-02 [ID : 12065]

  » Read more

 • PODROBIŁ RECEPTĘ NA LEK TESTOSTERON I POSŁUŻYŁ SIĘ NIĄ W APTECE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 3 sierpnia 2016 r. w Zielonej Górze, w jednej z aptek, przedstawił jako autentyczną uprzednio podrobioną przez siebie receptę z dnia 25.07.2016 r. poprzez wpisanie na niej leku o nazwie Testosteron, danych określonej osoby oraz podrobienie podpisu lekarza.

  Dodano dnia: 2017-06-02 [ID : 12064]

  » Read more

 • UDERZYŁ POLICJANTÓW W TWARZ I KOPAŁ ICH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który  12 stycznia 2017 r. w Żarach znieważył oraz  naruszył nietykalność cielesną umundurowanych funkcjonariuszy policji uderzając ich w twarz oraz kopiąc ich podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

  Dodano dnia: 2017-06-01 [ID : 12063]

  » Read more

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 5 - 15 czerwca br. rzecznik prasowy przebywać będzie na urlopie. Informacja o osobie zastępującej i danych kontaktowych do niej na stronie prokuratury w zakładce ..."rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2017-06-01 [ID : 12062]

  » Read more

 • KIERUJĄC CIĘŻARÓWKĄ NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA SZYNOBUSOWI I DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA. STRATY TO 688 TYS. ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  8 lutego 2016 r. w Bogaczowie, nie zachowując ostrożności sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób  w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że przed oznaczonym przejazdem, kolejowym, nie zastosował się do znaku b-20 STOP , nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi i mogąc przewidzieć , że może to doprowadzić do wypadku doprowadził do zderzenia  z szynobusem relacji Zielona Góra - Jelenia Góra przewożącym 13 osób, wskutek czego uszkodzone zostało poszycie kabiny pociągu wartości 688 344 zł.

  Dodano dnia: 2017-05-31 [ID : 12061]

  » Read more

 • NAKŁONIŁA SYNA DO ZACIĄGNIĘCIA POŻYCZKI I OSZUKAŁA FIRMĘ, KTÓRA TEJ POŻYCZKI UDZIELIŁA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniej kobiecie, która w sierpniu 2016 r. w Żarach działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wykorzystując niezdolność swojego syna do należytego pojmowania przedsiębranego działania, poprzez nakłonienie go do podpisania umowy pożyczki w firmie udzielającej pożyczek oraz ustne złożenie nieprawdziwego oświadczenia o zatrudnieniu syna i uzyskiwanych dochodach, doprowadziła do zawarcia pożyczki na dane osobowe syna i tym samym doprowadziła pokrzywdzoną firmę do wypłaty 1500 zł.

  Dodano dnia: 2017-05-31 [ID : 12060]

  » Read more

 • POTRĄCIŁ KOBIETĘ NA OZNACZONYM PRZEJŚCIU - POKRZYWDZONA ZMARŁA W WYNIKU ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który  3 stycznia 2017 r. kierując na drodze publicznej samochodem osobowym, z letnim ogumieniem i bez sprawnego układu hamulcowego ABS, nieumyślnie naruszył obowiązujące w ruchu lądowym zasady szczególnej ostrożności, w ten sposób, że poruszając się w kierunku Świebodzina, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych i nie dostosowując prędkości z jaką się poruszał, do panujących trudnych warunków drogowych, nie zareagował skutecznym zmniejszeniem prędkości lub zatrzymaniem się przed przejściem i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu pokrzywdzonej, w następstwie czego oskarżony potrącił kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarła w Szpitalu w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-05-30 [ID : 12059]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa