Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 56-LETNIEGO PIESZEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował  o zdarzeniu - wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło  14.02.2021 r. na trasie Marszów-Olszyniec. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki VW Transporter potrącił pieszego uczestnika ruchu drogowego i zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku doznanych obrażeń 56- letni pokrzywdzony zmarł na miejscu wypadku.

  Dodano dnia: 2021-02-16 [ID : 12837]

  » Read more

 • TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  Tdzien ofiar   W związku z przypadającym  22 lutego br. Dniem Ofiar Przestępstw,  w terminie od  22 do 28 lutego 2021 r. organizowany jest we wszystkich jednostkach prokuratur w kraju "TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM".

  Organizowana po raz 18 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia, zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego informuje, że w dniach 22-28 lutego 2021 roku  wyznaczeni prokuratorzy w prokuraturach okręgu zielonogórskiego udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

  Dodano dnia: 2021-02-12 [ID : 12836]

  » Read more

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY - DOCELOWO NA STANOWISKO MŁODSZEGO REFERENTA W PROKURATURZE REJONOWEJ W NOWEJ SOLI

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.1.2021

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Nowa Sól

  Staż urzędniczy trwa 6 miesięcy i kończy się egzaminem. W tym okresie kandydat wyłoniony w drodze konkursu będzie zatrudniony w charakterze stażysty w wymiarze pełnego etatu.

  Dodano dnia: 2021-01-27 [ID : 12832]

  » Read more

 • ARESZT TYMCZASOWY DLA MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O CZYNY PEDOFILSKIE

  Żary. W związku z licznymi zapytaniami dziennikarzy informuję : Dzisiaj tj.12.01.2021 r.  Sąd Rejonowy w Żarach uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego w Żarach o zastosowanie aresztu tymczasowego na okres 3 m-cy wobec 57 letniego mężczyzny - mieszkańca jednej z miejscowości powiatu żarskiego, podejrzanego o dokonanie trzech czynów.

  Prokurator Rejonowy w Żarach przedstawił podejrzanemu zarzuty dokonania następujących czynów :

  Dodano dnia: 2021-01-12 [ID : 12831]

  » Read more

 • ZBRODNIA W SIENIAWIE ŻARSKIEJ - UZUPEŁNIENIE

  Żary.  W dniu 6 stycznia br. na terenie kompleksu leśnego w okolicach Bolesławca (dolnośląskie) ujawniono zwłoki Wojciecha P. - poszukiwanego w związku z zabójstwem młodej kobiety w Sieniawie Żarskiej. Czynności procesowe związane z ujawnieniem zwłok Wojciecha P. i wyjaśnieniem okoliczności jego śmierci prowadzi prokuratura w Bolesławcu.

  Dodano dnia: 2021-01-08 [ID : 12830]

  » Read more

 • ZABÓJSTWO 24 LETNIEJ KOBIETY W SIENIAWIE ŻARSKIEJ

  Prokuratura Rejonowa w Żarach.  Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Żarach w nocy z 3/4 stycznia br. w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Sieniawie Żarskiej ujawniono zwłoki 24 letniej mieszkanki tej miejscowości. Do mieszkania w sposób siłowy weszli policjanci i strażacy zaalarmowani przez rodzinę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2021-01-05 [ID : 12829]

  » Read more

 • ZABÓJSTWO W STARYM STRĄCZU - UZUPEŁNIENIE

  Wschowa.  Wczoraj w godzinach wieczornych prokurator przedstawił 23 letniemu mężczyźnie zarzut dokonania zabójstwa 26 latka w Starym Strączu w dniu 29.12.br.  - tj. dokonania zbrodni z art. 148 par. 1 kk.
  Podejrzany przyznał się do dokonania czynu i złożył wyjaśnienia w których wyjaśnił, że wielokrotnie uderzył pokrzywdzonego nożem w trakcie kłótni z nim i podczas wspólnego spożywania alkoholu.
  Prokurator Rejonowy we Wschowie złożył dzisiaj w Sądzie Rejonowym we Wschowie wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Wniosek nie został jeszcze rozpoznany.

  Dodano dnia: 2020-12-31 [ID : 12828]

  » Read more

 • ZABÓJSTWO MŁODEGO MĘŻCZYZNY W STARYM STRĄCZU

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 26 letniego mężczyzny, którego ciało ujawniono 29 grudnia br. ok. godz. 11.00 w mieszkaniu w m. Stare Strącze. W wyniku przeprowadzonych pod nadzorem prokuratora z udziałem policjantów z grupy dochodzeniowo śledczej policji we Wschowie oraz medyka sądowego oględzin miejsca ujawnienia zwłok ustalono wstępnie, że mężczyzna zmarł w wyniku zadanych mu licznych uderzeń ostrym narzędziem w okolice klatki piersiowej.

  Dodano dnia: 2020-12-30 [ID : 12827]

  » Read more

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Zielona Góra.  W ostatnich dniach w mediach pojawiły się komunikaty o ujawnieniu w noc wigilijną w jednym z mieszkań w Zielonej Górze zwłok 41 letniego mężczyzny. Z przekazów medialnych miało wynikać, że zgon mógł być spowodowany udziałem osób drugich.

  Informuję więc, że w wyniku przeprowadzonej na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze sekcji zwłok mężczyzny biegły medyk sądowy stwierdził, że zgon mężczyzny miał charakter nagły i był wynikiem krwotoku wywołanego z przyczyn chorobowych. Wykluczono tym samym, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.

  Dodano dnia: 2020-12-30 [ID : 12826]

  » Read more

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC 39-LETNIEGO RECYDYWISTY

  Zielona Góra.  Prokuratura Okręgowa - Wydział śledczy - zakończone zostało śledztwo i skierowany został do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia p-ko 39 letniemu Pawłowi W., którego prokurator oskarżył o to, że :

  1.    w lipcu 2020 roku we Wschowie grożąc Tadeuszowi R. najpierw pozbawieniem życia, a następnie działając w zamiarze pozbawienia życia i realizacji tych gróźb, usiłował dokonać zabójstwa ww. w ten sposób, że trzymanym w ręce nożem co najmniej dwukrotnie uderzył pokrzywdzonego w okolicę szyi powodując rany cięte szyi , lecz zamiaru nie zrealizował z uwagi na niezwłocznie udzieloną pokrzywdzonemu pomoc medyczną - art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 148 par. 1 kk i art. 157 par 1 kk i inne,

  Dodano dnia: 2020-12-29 [ID : 12825]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa