Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

News

 • PRZEKAZANO ŚCIGANEGO ENA

  Zielona Góra

  W dniu 8 października 2004 r. na przejściu granicznym w Świecku przekazano władzom niemieckim ściganego europejskim nakazem aresztowania Sergieja B. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie zabójstwa obywatelki niemieckiej.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 208]

  » Read more

 • SZYBKIE I ŁATWE KREDYTY

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzoruje śledztwo w sprawie udzielania kredytów gotówkowych. Sprawca pochodzący ze Śląska, w okresie od 10 do 12 grudnia 2002 r. zamieścił anons w Gazecie Lubuskiej o udzieleniu szybkiego i łatwego kredytu gotówkowego bez poręczycieli. Jak ustalono osoba, która chciała uzyskać kredyt miała wpłacić na konto podane przez kredytodawcę kaucję zabezpieczającą. Kaucja ta miała być zwrócona gdyby doszło do zawarcia umowy. W przeciwnym przypadku ulegałaby przepadkowi na rzecz kredytodawcy.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 207]

  » Read more

 • WNIOSEK O WYDANIE ENA

  Zielona Góra

  W dniu 8 października 2004 r. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego wniosek o wydanie europejskiego nakazu aresztowania wobec Aleksandra S. Mężczyzna oskarżony jest o dokonywanie oszustw oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 206]

  » Read more

 • KOLEJNY PEDOFIL OSKARŻONY

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskrżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od sierpnia 2002 r. do kwietnia 2003 r. w Nowym Miasteczku, działając w warunkach przestępstwa ciągłego, przy wykorzystaniu tych samych trwałych sposobności i okoliczności dwukrotnie doprowadził sześcioletnią wówczas dziewczynkę do poddania się czynnościom o charakterze seksualnym, poprzez dotykanie dziecka po nagim brzuchu i narządach płciowych.

  Dodano dnia: 2004-10-08 [ID : 205]

  » Read more

 • MUZYKA BEZ STOSOWNEJ LICENCJI

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu Piotrowi O. Oskarżony prowadząc działalność gospodarczą w postaci 2 restauracji w Żarach, w okresie od listopada 2003 r. do czerwca 2004 r. przy pomocy odtwarzacza CD publicznie rozpowszechniał utwory muzyczne chronione prawem autorskim, nie posiadając stosownej umowy licencyjnej ze Związkiem Stowarzyszeń Artystów i Wykonawców "STOART", czym działał na ich szkodę.

  Dodano dnia: 2004-10-08 [ID : 204]

  » Read more

 • KOMENDANT ZAWYŻYŁ KOSZTY

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniemu, Janowi M. Oskarżony w dniu 18 sierpnia 1997 r. w Zielonej Górze, będąc Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy i osobą uprawnioną do sporządzenia informacji o wydatkach związanych z akcją powodziową i usuwaniem jej skutków, pokrytych z przyznanego na rok 1997 budżetu, poświadczył nieprawdę, co do zdemontowania w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach części sprzętu wyposażającego pomieszczenia. Wobec powyższego Komenda Wojewódzka OHP w Zielonej Górze zmuszona była podnieść wydatki na koszty odtworzenia pomieszczeń w wysokości 25 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-08 [ID : 203]

  » Read more

 • KONFERENCJA W WARSZAWIE

  Warszawa

  . W dniach 5 i 6 października 2004 r. odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja "Regionalne partnerstwo na rzecz zwalczania handlu ludźmi w kontekście rozszerzenia UE". Na zaproszenie organizatorów w konferencji uczestniczył Zastępca Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Zenon Baranowski. Podczas konferencji przedstawił wystąpienie na temat doświadczeń oraz współpracy ponadgranicznej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, w zakresie zwalczania handlu ludźmi oraz nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy państwowej przez cudzoziemców.

  Dodano dnia: 2004-10-07 [ID : 202]

  » Read more

 • OSKARŻENI O GWAŁT ZBIOROWY

  Żagań

  Prokurator Rejonowy z Żagania skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 19 do 20 lat. Oskarżeni w nocy 14 czerwca 2004 r. w Jeleninie działając wspólnie i w porozumieniu, przemocą, poprzez uderzenie ręką w twarz, kopanie po nogach i przytrzymywanie, zmusili kobietę do odbycia stosunku płciowego.

  Dodano dnia: 2004-10-07 [ID : 201]

  » Read more

 • WYROK ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ

  Nowa Sól

  Sąd Rejonowy w Nowej Soli nieprawomocnym wyrokiem uznał Andrzeja J. winnym czynów zarzucanych mu w akcie oskarżenia z 30 czerwca 2004 r. skierowanym przez nowosolską prokuraturę. Andrzej J. oskarżony był o to, że w okresie od 1997r. do 2002r. w Nowej Soli, wykorzystując stosunek zależności, przemocą i groźbami bezprawnymi, wielokrotnie oraz w krótkich odstępach czasu, doprowadzał swoją małoletnią córkę do obcowania płciowego i poddania się innym czynnościom seksualnym oraz znęcał się psychicznie nad swoją żoną i dziećmi.

  Dodano dnia: 2004-10-07 [ID : 200]

  » Read more

 • POBILI ZA NALEWKĘ WARTĄ 5 ZŁ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu Łukaszowi M. oraz 27 letniemu Piotrowi B. Oskarżeni w dniu 31 stycznia 2004 r. w Zielonej Górze wspólnie z inną nieustaloną osobą wdarli się do mieszkania przy ul. Osadniczej, a następnie zagrozili pobiciem 4 osobom tam przebywającym. Oskarżeni zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie..5,80 zł na szkodę właściciela mieszkania.

  Dodano dnia: 2004-10-06 [ID : 199]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa