Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

News

 • I ZNÓW WYRODNY OJCIEC

  Żary

  . Prokuratura Rejonowa w Żarach nadzoruje postępowanie przygotowawcze prowadzone przez KPP Żary przeciwko Zenonowi S. podejrzanemu o zmuszanie do poddawania się czynnościom seksulanym córki, która w chwili czynów nie ukończyła 15 roku życia. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy a w szczególności opinia psychologa, który wypowiedział się w zakresie wiarygodności zeznań nieletniego świadka dały podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu o trzykrotne popełnienie czynów wyczerpujących ustawowe znamiona przestępstw, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano dnia: 2004-11-19 [ID : 287]

  » Read more

 • ZAATAKOWAŁ DWÓCH 16 LATKÓW

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu Krystianowi K. Oskarżony podejrzany był o rozbój i usiłowanie rozboju na szkodę nieletnich pokrzywdzonych Łukasza W. i Grzegorza K. w dniu 2 października 2004r w Żaganiu. Jak ustalono nietrzeźwy 18 letni sprawca, około godz. 23.15 zaatakował w pobliżu sklepu "Eliot" dwóch szestastolatków. Oskarżony po uprzednim ich pobiciu i grożeniu im dalszym pobiciem dokonał kradzieży telefonu komórkowego wartości 300 złotych.

  Dodano dnia: 2004-11-19 [ID : 286]

  » Read more

 • ZAPADŁ WYROK W SPR. ZIELONOGÓRSKIEJ PRAWNICZKI

  Zielona Góra

  W dniu 18 listopada 2004 r. przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze zapadł wyrok w głośnej sprawie zielonogórskiej prawniczki. Adwokat oskarżona była przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze o to, że w lutym 1997 r. w Zielonej Górze, przywłaszczyła na szkodę swojego klienta powierzone mienie z tytułu zawartej ugody z Zielonogórskimi Zakładami Energetycznymi w kwocie 13 500 zł oraz o inne czyny polegające na posłużeniu się podrobionymi dokumentami w postaci pełnomocnictw.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 285]

  » Read more

 • OSZUST POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu mieszkańcowi Świdnicy Bartoszowi C. Oskarżony 6 listopada 2004 r. w Chociulach woj. lubuskiego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd dwóch mężczyzn Stanisława K. i Tadeusza K. co do zlecenia im pracy chałupniczej - montażu słuchawek telefonicznych i możliwości zarobku . Oskarżony podał swój numer konta w Lukas Banku S.A. na które pokrzywdzeni wpłacili kwotę po 50 zł tytułem rzekomego dostarczenia elementów do montażu, do którego jednak nie doszło.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 284]

  » Read more

 • WPADŁ W POŚLIZG I UDERZYŁ W DRZEWO

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu Adamowi A. Oskarżony w dniu 9 lipca 2004 r. na drodze pomiędzy Żarami a Łęknicą, w miejscowości Zajączek, kierując samochodem marki Opel Vectra nie zachował należytej ostrożności, nie dostosowując swojej jazdy do warunków panujących na drodze, w następstwie czego na łuku drogi pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku czego pasażer doznał licznych obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 283]

  » Read more

 • UCHYLAŁ SIĘ OD SŁUŻBY WOJSKOWEJ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu wcześniej karanemu mieszkańcowi Zawidowa(k. Zgorzelca) Grzegorzowi G. Oskarżony w okresie od 15 listopada 2002 r. do 8 sierpnia 2003 r. w Żarach wbrew ustawowemu obowiązkowi, będąc prawidłowo wezwanym na termin, nie stawił się przed Wojskową Komisją Lekarską w 105 Szpitalu Wojskowym w Żarach.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 282]

  » Read more

 • POLICJANT PRZEKROCZYŁ SWOJE UPRAWNIENIA

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu prowadziła śledztwo przeciwko funkcjonariuszowi Policji zatrudnionemu w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli na stanowisku pomocnika dyżurnego. Prokurator skierował w jego sprawie do sądu akt oskarżenia. Mężczyzna podejrzany był o to, że w dniu 19 sierpnia 2001 roku w Nowej Soli na terenie KPP podczas pełnienia obowiązków służbowych uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, który w wyniku tego doznał obrażeń ciała w postaci złamania obustronnego żuchwy, złamania szczęki górnej, obrzęku okolicy żuchwy po stronie prawej i lewej oraz rozchwiania zębów żuchwy.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 281]

  » Read more

 • PO ANALIZUJE MATERIAŁY ŚLEDZTWA

  Zielona Góra

  W dniu 16 listopada 2004 r. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze otrzymała z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 4 tomy akt śledztwa wszczętego przez Agencję 9 listopada tego roku, dotyczącego nieprawidłowości w funkcjonowaniu oddziału Funduszu Ochrony Środowiska i placówki świadczącej usługi medyczne w Radzyniu. Śledztwo zostało wszczęte z art. 286 kk, czyli o oszustwo i toczy się w sprawie. Po analizie materiałów tego śledztwa prokuratura podejmie decyzję co do dalszych czynności procesowych i sposobu kontynuowania postępowania.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 280]

  » Read more

 • BIŁ I ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu, wcześniej karanemu mieszkańcowi Gubina. Oskarżony w okresie od czerwca 1998 r. do września 2004 r. w Gubinie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, w czasie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 279]

  » Read more

 • DOPROWADZAŁ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO MAŁOLETNIĄ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu wcześniej karanemu Marcinowi F. Oskarżony w okresie od grudnia 2003 r. do 11 lutego 2004 r. w Zielonej Górze doprowadzał małoletnią poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 278]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa