OSKARŻENI O PRZEMYT ZNACZNEJ ILOŚCI KOKAINY I HEROINY Z JAMAJKI

Dodano: 2012-04-04

Zielona Góra - Wydział VI. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom :38-letniemu mężczyźnie oraz 62-letniej kobiecie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie nie później niż od stycznia 2001 r. i nie krócej niż do sierpnia 2001 r. na ternie Zielonej Góry oraz innych miejscowości woj. lubuskiego, działając w strukturze zorganizowanej grupy przestępczej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wbrew przepisom ustawy, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami oraz czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających.

Podejrzany działał w ten sposób, że odbierał od ustalonych osób, przechowywał, porcjował i przekazywał innym osobom przeznaczone do dalszej dystrybucji narkotyki, w tym amfetaminę w łącznej ilości nie mniejszej niż 12 kilogramów wartości rynkowej 360,000.00zł , heroinę w łącznej ilości nie mniejszej niż 3 kilogramy wartości rynkowej 450,000.00 zł oraz łącznie nie mniej niż 600 gram kokainy wartości rynkowej 120,000.00zł.

Kobiecie zarzucono z kolei, że w drugiej połowie 2001 r. na terytoriach Republiki Federalnej Niemiec i Jamajki, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wbrew przepisom ustawy, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi i nieustalonymi osobami uczestniczyła w obrocie znaczną ilością środka odurzającego w ten sposób, że odebrała na terytorium Jamajki 4 kilogramy przeznaczonej do dystrybucji w Europie kokainy wartości rynkowej 800,000.00 zł, a następnie transportem lotniczym przewiozła ten narkotyk do Berlina w Republice Federalnej Niemiec.

Oskarżeni zostali zatrzymani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania na terenie RFN.

Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności./jcz

zobacz także:
- w Precedensach:

- w kategorii - Narkotyki