NAPAD RABUNKOWY NA STACJĘ PALIW

Dodano: 2012-04-03

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko ttrzem mężczyznom w wieku  21, 26 i 33 lat. Dwóm pierwszym oskarżonym prokurator zarzucił, że w dniu 8 września 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się napadu rabunkowego na stację paliw i pracownika stacji.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że oskarżeni 8 września 2011 r. przyjechali na w/w stację paliw samochodem marki Mercedes, kierowanym przez drugiego z oskarżonych i gdy ten czekał w samochodzie, pierwszy z oskarżonych wszedł w kominiarce do budynku stacji grożąc skierowanym w kierunku pracownika pistoletem gazowym nieustalonej marki i posługując się ręcznym miotaczem gazu, tzw. pieprzowym, którego użył w stosunku do pokrzywdzonego. Doprowadził wówczas pracownika stacji do stanu bezbronności i wydania pieniędzy w kwocie 6.890 zł.

Pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci oparzenia chemicznego I stopnia karku, pleców, kąta żuchwy oraz zaczerwienienia i łzawienia oka, naruszając w ten sposób czynności narządów ciała na okres nie przekraczający 7 dni, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia odjeżdżając ze współsprawcą samochodem.

Nadto młodszy z mężczyzn został oskarżony, o to, że w dniu 9 października 2011 r. w innej podświebodzińskiej miejscowości przywłaszczył powierzony mu samochód marki Fiat Multipola o wartości 11.000 zł.

Trzydziestotrzylatkowi zarzucono, że  w dniu napadu utrudniał postępowanie karne pomagając uniknąć odpowiedzialności karnej w/w sprawców napadu, zacierając ślady przestępstwa poprzez ukrycie kominiarki, pistoletu gazowego i miotacza gazu.

Pierwszym dwóm oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, zaś trzeciemu oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP