SCHOWAŁ POD KURTKĘ 5 KAW I POSZEDŁ ZAPŁACIĆ ZA 1 PIWO

Dodano: 2012-04-03

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 grudnia 2011 roku z jednego z żarskich sklepów, ukradł pięć opakowań kawy o łącznej wartości 58,95 zł a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy bezpośrednio po kradzieży użył przemocy wobec kierowniczki w/w sklepu poprzez jej siłowe odepchniecie podczas próby zatrzymania.  

W toku postępowania ustalono, że oskarżony w dniu 11.12.2011 roku udał się do marketu w Żarach. W czasie dokonywania zakupów schował pod kurtkę pięć opakowań kawy o łącznej wartości 58,95 zł i z jednym piwem podszedł do kasy. Ponieważ mężczyzna nie zareagował na żądanie sprzedawczyni by rozpiął kurtkę, pokrzywdzona udała się do drzwi głównych by je zamknąć i zadzwonić po policję. Oskarżony podbiegł wówczas do drzwi, odepchnął pokrzywdzoną i uciekł ze skradzionym towarem. Skradzionych kaw nie odzyskano.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednocześnie wyjaśniając, iż był wtedy pijany i szczegółów tego zdarzenia nie pamięta.

Czyn zarzucany mężczyźnie zagrożony jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności./APa