RANNY W STYCZNIOWYM WYPADKU 60-LETNI MĘŻCZYZNA ZMARŁ DZISIEJSZEJ NOCY W SZPITALU

Dodano: 2012-03-22

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował, że  dzisiejszej nocy tj. 21/22.03.2012 r. w Wojskowym Szpitalu w Żarach zmarł 60-letni mężczyzna, który został ranny w wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 25.01.2012 r. w Chrobowie.

Jak ustalono, tamtego dnia doszło do nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania nieumyślnego wypadku przez 45-letniego kierowcę samochodu marki VW Sharan, podczas którego pokrzywdzony odniósł obrażenia w postaci urazu czaszkowo mózgowego, krwiaków śródmózgowych, krwawienia do jamy otrzewnej, złamania miednicy, złamania podudzia prawego i lewego, złamania przedramienia, co spowodowało u wymienionego ciężki uszczerbek na zdrowiu, chorobę realnie zagrażającą życiu.

Dotychczas w sprawie przeprowadzono: badania trzeźwości kierowcy; oględziny miejsca wypadku drogowego, oględziny pojazdu, zabezpieczono samochód do badań diagnostycznych, powołano biegłego z zakresu ruchu drogowego, powołano biegłego lekarza w celu wykonania opinii odnośnie obrażeń ciała pokrzywdzonego, wykonano dokumentację fotograficzną, wszczęto  śledztwo, zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok zaplanowanej na dzień jutrzejszy tj. 23.03.2012 r.  

O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz