ZAŁOŻYŁ NA SIEBIE KONTO , KTÓRE POSŁUŻYŁO DO FIKCYJNEJ SPRZEDAŻY SAMOCHODU

Dodano: 2012-03-22

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 marca 2011 roku w miejscowości Gubin - Guben, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innej nieustalonej osoby, po uprzednim założeniu na swoje dane osobowe konta i przekazaniu jej dokumentacji bankowej wraz z kartą bankomatową, na które to konto na poczet sprzedaży fikcyjnego samochodu marki Volkswagen Passat B7, dokonano wpłaty 7500 zł, pomógł we wprowadzeniu sprzedającego w błąd co faktycznego właściciela konta bankowego, zamiaru i możliwości wywiązania się z zawarcia umowy kupna-sprzedaży w/w pojazdu, działając tym samym na szkodę potencjalnego nabywcy fikcyjnego samochodu.

Mężczyzna został na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Po okresie 3 miesięcy wobec podejrzanego zastosowano kolejny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Oskarżonemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:

w Ciekawie..nie tylko o prawie :

Dozór Policji -Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. czytaj więcej..