WYSKOCZYŁA PRZEZ OKNO UCIEKAJĄC PRZED KONKUBENTEM-NAPASTNIKIEM

Dodano: 2012-03-22

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który w dniu 31 grudnia 2011 roku, będąc w stanie nietrzeźwości wypowiadał pod adresem swej konkubiny groźby pozbawienia życia, które wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnione obawy, że mogą zostać spełnione oraz poprzez bicie kobiety drewnianym kołkiem, kopanie i uderzanie pięścią po głowie spowodował u niej obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie jej organizmu na czas poniżej siedmiu dni.  

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 31 grudnia 2011 roku wrócił do domu będąc pod wpływem działania alkoholu. Do godziny 22.00 podejrzany nadal spożywał alkohol. W pewnym momencie mężczyzna zaczął oskarżać swoja konkubinę o to, że ta wypiła mu alkohol, groził jej pozbawieniem życia twierdząc, że ją zabije. Ponadto bił ją drewnianym kołkiem po całym ciele, uderzał pięścią po głowie i kopał.  

Pokrzywdzona obawiając się o swoje życie uciekła z domu skacząc przez okno, a następnie schroniła się u swej sąsiadki.

W wyniku agresywnego zachowania oskarżonego kobieta odniosła obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy i stłuczenia stawu barkowego prawego, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie jej organizmu na czas poniżej siedmiu dni.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. Wyżej wymieniony wyjaśnił, że w dniu 31 grudnia 2011 roku pomiędzy nim a jego konkubiną doszło do kłótni, podczas której obie strony uderzały się wzajemnie. Podejrzany zaprzeczył, aby w jakikolwiek sposób groził pokrzywdzonej.

Mężczyźnie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2./APa