SZPITAL ODMÓWIŁ 31-LATKOWI UDZIELENIA INFORMACJI O STANIE ZDROWIA JEGO ZNAJOMEJ WIĘC WYBIŁ SZYBĘ W OKNIE REJESTRACJI

Dodano: 2012-03-22

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który w dniu 14 grudnia 2011 roku w Żarach, w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne, poprzez uderzanie ręką dokonał zniszczenia szyby w oknie rejestracji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Żarach wartości 300 zł.  

W dniu 14 grudnia 2011r. oskarżony udał się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojskowym w Żarach w celu uzyskania informacji o stanie zdrowia swojej znajomej. Gdy odmówiono mu podania oczekiwanych danych, mężczyzna uderzył dłonią w szybę rejestracji ww. Oddziału dokonując w ten sposób jej zniszczenia. Wartość zniszczonego mienia wynosi 300 zł. W chwili zdarzenia oskarżony znajdował się pod wpływem alkoholu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu, składając wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności./APa