ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE NAD TEŚCIOWĄ , ŻONIE WYKRĘCAŁ RĘCE I BIŁ JĄ PO GŁOWIE

Dodano: 2012-03-19

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2011 roku do 27 listopada 2011 roku w Łagowie, znęcał się psychicznie nad żoną, synem i teściową. Oskarżony, będąc najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami ogólnie uznanymi za obelżywe, zakłócał im spoczynek nocny.

Mężczyźnie zarzucono ponadto, że znęcał się fizycznie nad żoną. W trakcie postępowania ustalono, że 49-latek wielokrotnie popychał ją, przewracał na podłogę, wykręcał ręce, uderzał za pomocą otwartej ręki w głowę oraz groził jej pozbawieniem życia.

Oskarżonemu za znęcanie się grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:

- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Fizyczne i psychiczne znęcanie się - Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość. czytaj więcej..