ZNĘCAŁA SIĘ NAD OJCEM - WŁASNE, MAŁOLETNIE DZIECI WYGANIAŁA Z DOMU

Dodano: 2012-03-16

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od września 2011 r. do listopada 2011 r. w Gubinie, fizycznie i psychicznie znęcała się nad swoim ojcem oraz małoletnimi dziećmi w ten sposób, że będąc pod działaniem alkoholu wszczynała awantury podczas, których wyzywała ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, wyganiała z domu oraz szarpała je za odzież.

Oskarżona przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie wobec oskarżonej kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby, o objęcie w okresie próby dozorem kuratora oraz o orzeczenie wobec oskarżonej obowiązku od powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

W razie odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonej grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz takze:

- Fizyczne i psychiczne znęcanie się - Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość. czytaj więcej..

Wyrok bez rozprawy - Całe dziesiątki lat polscy widzowie amerykańskich filmów kryminalnych intrygowani byli specyficznym dla tego kraju sposobem orzekania w sprawach karnych - ugodą pomiędzy prokuratorem a przyszłym oskarżonym. Niezależnie od różnorakich zastrzeżeń podnoszonych pod adresem takiego sposobu kończenia śledztwa, jednemu nie można było zaprzeczyć: nawet najbardziej skomplikowane sprawy kończyły się znacznie szybciej i były mniej kosztownie niż wynikało to z polskich doświadczeń. czytaj więcej..