RZUCALI W KAROSERIĘ AUTA METALOWYMI RURAMI I DREWNIANĄ PALETĄ, A NA KONIEC UKRADLI BETONIARKĘ

Dodano: 2012-02-24

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 mieszkańcom Gubina. Oskarżeni w dniu 21 października 2011 roku w Gubinie, z terenu jednego z placów budowy działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży betoniarki, taczki budowlanej, dwóch rolek papy oraz wiadra lepiku m o łącznej wartości strat 1055 złotych.

Nadto 2 z oskarżonych prokurator oskarżył także o to, że tego samego dnia poprzez rzucanie metalowymi rurami i drewnianą paletą w karoserię oraz szyby pojazdu marki Renault dokonali jego uszkodzenia powodując straty w wysokości 3000 zł na szkodę tego samego mężczyzny, któremu ukradli betoniarkę.

Sprawcy podczas tego zdarzenia dokonali jeszcze uszkodzenia na kwotę 1500 zł kontenera mieszkalnego poprzez rzucanie w niego metalowymi rurami.

Oskarżonym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz


zobacz także:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

 Kradzież- W rozumieniu prawa karnego, kradzież to zabór w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Istotą zaboru jest wyjęcie cudzej rzeczy ruchomej spod władztwa osoby uprawnionej do niepodzielnego władania [dysponowania] tą rzeczą. Rzecz ruchoma to każdy przedmiot o właściwości materialnej, który daje się przeliczyć na pieniądze.czytaj więcej..