KOPAŁ ZNAJOMEGO PO TWARZY ŻEBY ZABRAĆ MU 2 TELEFONY

Dodano: 2012-02-23

Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 05 czerwca 2011r., w Gubinie, bijąc i kopiąc po twarzy pokrzywdzonego oraz grożąc pobiciem, dokonał kradzieży  dwóch markowych telefonów o łącznej wartości 900 zł.

Jak ustalono tamtego dnia, oskarżony i pokrzywdzony spożywali alkohol w parku na ławce. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do konfliktu, w wyniku którego oskarżony uderzył pokrzywdzonego. Następnie oskarżony zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy w kwocie 30 zł, a gdy pokrzywdzony odpowiedział że nie ma, 19-latek kazał mu pokazać co ma. Mężczyzna pokazał wówczas swój telefon komórkowy marki Nokia 6200 oraz telefon Samsung Avila stanowiący własność ojca jego koleżanki, które po chwili od razu schował do kieszeni. Sprawca zażądał wydania jemu tych telefonów, a kiedy pokrzywdzony odmówił przewrócił go na ziemię i kopał w twarz zadając także uderzenia pięściami.

Po dokonanym rozboju pokrzywdzony nie zgłosił od razu tego zdarzenia, ani też nie poddał się żadnej obdukcji lekarskiej i leczeniu, w związku z czym nie udało ustalić się jakiego rodzaju obrażeń ciała doznał w wyniku pobicia przez 19-latka. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu z rozboju.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się w całości do popełnienia zarzucanego czynu, potwierdzając w wyjaśnieniach, iż w opisanym dniU pobił pokrzywdzonego.

Za rozbój grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. /jcz


ZOBACZ TAKŻE;

- W CIEKAWIE...NIE TYLKO O PRAWIE : 

Rozbój, rabunek, napad rabunkowy - Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Przedmiotem rozboju jest nie tylko kradzież cudzej rzeczy ruchomej. Dokonana w opisany sposób kradzież energii, karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z bankomatu, a nawet kradzież cudzego programu komputerowego wyczerpuje ustawowe znamiona rabunku. CZYTAJ WIĘCEJ..

Bójka, pobicie - kiedy prokurator? - Nie każda bójka czy nawet pobicie musi kończyć się prokuratorskim aktem oskarżenia. Kodeks karny przewiduje odpowiedzialność karną tylko za udział w takiej bójce lub pobiciu, które stwarzały bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu ofiary pobicia czy innych uczestników zdarzenia.czytaj wiecej

- w Precedensach:
- w kategorii - Bójka i pobicie