PRZYWŁASZCZYŁA ZNALEZIONY PORTFEL, KTÓRY KLIENT ZOSTAWIŁ NA SKLEPOWEJ LADZIE

Dodano: 2012-02-21

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie, która w dniu 07 listopada 2011 roku w jednym ze sklepów w Żarach, zabrała w celu przywłaszczenia portfel wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 280 złotych, 100 euro, dowodu osobistego i karty bankomatowej IMG Holandia oraz usunęła dowód rejestracyjny samochodu osobowego Peugeot 406 i prawo jazdy.  

W toku postępowania ustalono, że w dniu 07 listopada 2011r. pokrzywdzony dokonywał zakupów w jednym z żarskich sklepów. Po zapłaceniu za produkty zostawił swój portfel na ladzie, po czym opuścił sklep. Po chwili do punktu handlowego weszła oskarżona i widząc lezący na ladzie portfel zabrała go, schowała do swojej reklamówki, a następnie w pośpiechu wyszła ze sklepu nic nie kupując.

We wnętrzu portfela znajdowały się pieniądze w kwocie 280 złotych, 100 euro, karta bankomatowa banku IMG Holandia, dowód osobisty i prawo oraz dowód rejestracyjny pojazdu mechanicznego Peugeot 406. Oskarżona po sprawdzeniu zawartości portfela, wyjęła pieniądze, natomiast resztę dokumentów wyrzuciła w krzaki.  

W toku dalszych czynności odzyskano portfel pokrzywdzonego wraz z zawartością w/w dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 20 zł i 80 euro.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Kobieta wyraziła zgodę na skazanie jej bez przeprowadzenia rozprawy na uzgodnioną z nią karę 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz naprawienia szkody tj. w kwocie 360 zł./APa