PROWADZIŁ POJAZD MIMO ORZECZONYCH ZAKAZÓW. PRZEJECHAŁ 800 METRÓW DROGĄ PUBLICZNĄ I ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Dodano: 2012-02-17

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 stycznia 2012 roku w Nowym Żabnie, jechał droga publiczną jako kierujący samochodem marki VW Golf, nie stosując się do zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi orzeczonymi dwoma wyrokami Sądu Rejonowego w Nowej Soli.

Jak ustalono, w dniu 6 stycznia 2012 roku oskarżony wyjechał jako kierujący samochodem osobowym marki VW Golf z miejsca swojego zamieszkania z zamiarem udania się do sklepu w Nowym Żabnie. Podejrzany jechał polnymi drogami, ale w miejscowości Nowe Żabno wjechał na drogę publiczną. Po przejechaniu około 800 metrów został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Jak ustalono, mężczyzna prowadził samochód pomimo tego, iż wyrokiem Sadu Rejonowego w Nowej Soli z dnia 28 stycznia 2010 roku orzeczony został wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres dwóch lat, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Nowej Soli z dnia 17 marca 2011 roku, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas trzech lat.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do postawionego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia. Wyraził zgodę na poddanie się karze ustalonej z prokuratorem bez przeprowadzenia rozprawy w wymiarze sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres dwóch lat próby i orzeczenie kary grzywny w wymiarze 25 stawek po 10 złotych./APa