ZACZEPIŁ NA ULICY POKRZYWDZONEGO I ZADAŁ MU CIOS NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ

Dodano: 2012-02-16

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 29 września 2011 r. w Żaganiu, poprzez zadanie ciosu nożem kuchennym w klatkę piersiową pokrzywdzonego, spowodował obrażenia ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej penetrującej do jamy otrzewnej i długości około 3 cm, drążącej do jamy brzusznej z następczym uszkodzeniem śledziony i innych uszkodzeń narządów ciała, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu 29 września 2011 roku w Żaganiu pokrzywdzony wraz ze swoją konkubiną wracał z imprezy towarzyskiej. Na jednej z ulic został słownie zaczepiony przez 64-letniego oskarżonego. W trakcie wymiany zdań, pokrzywdzony zbliżył się do podejrzanego i pomiędzy w/w osobami wywiązała się szarpanina. W trakcie tego podejrzany ugodził pokrzywdzonego trzymanym w reklamówce nożem kuchennym a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony otrzymał cios w okolice klatki piersiowej i na skutek doznanego urazu stracił przytomność i po przewiezieniu, został hospitalizowany w szpitalu SPZOZ w Żarach. Po wykonanych wielu zabiegach chirurgicznych jego stan zdrowia poprawił się i obecnie jest kontynuowane jego leczenie i rehabilitacja.

Jak ustalono motywem działania sprawcy czynu był wielomiesięczny konflikt z pokrzywdzonym.

Podejrzany uchodził za osobę, która zaczepia przechodniów i lubi prezentować przypadkowym przechodniom nagrane w telefonie komórkowym filmiki pornograficzne.

Na tym tle, kilka miesięcy wcześniej w miesiącu kwietniu i maju 2011 roku doszło do nieporozumień pomiędzy oskarżonym a pokrzywdzonym, który miał pretensje o zaczepianie przez podejrzanego jego małoletniej córki.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat./AP