NIECODZIENNY ŁUP BRACI – UKRADLI SKLEPOWY WÓZEK

Dodano: 2012-02-16

Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom w wieku 49 i 44 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 10 sierpnia 2011 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu przywłaszczyli wózek sklepowy o łącznej wartości strat 348 złotych na szkodę PSS Społem w Gubinie przy czym zachowanie to należy uznać jako wypadek mniejszej wagi.

Ciekawostką jest fakt, że miesięczny dochód jednego z braci to 4000 zł netto.

Oskarżeni przyznali się do zarzucanego im czynu. Prokurator wniósł o wydanie wobec nich wyroku skazującego bez przeprowadzanie rozprawy- wobec starszego z oskarżonych orzeczenie kary 6 miesięcy ograniczenia wolności z wykonaniem. nieodpłatnej kontrolowanej pracy w wymiarze 20 godzin miesięcznie na cel społeczny wskazany, wobec drugiego z braci kary grzywny.

W razie odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz


zobacz takze:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

-Wyrok bez rozprawy -Całe dziesiątki lat polscy widzowie amerykańskich filmów kryminalnych intrygowani byli specyficznym dla tego kraju sposobem orzekania w sprawach karnych - ugodą pomiędzy prokuratorem a przyszłym oskarżonym. Niezależnie od różnorakich zastrzeżeń podnoszonych pod adresem takiego sposobu kończenia śledztwa, jednemu nie można było zaprzeczyć: nawet najbardziej skomplikowane sprawy kończyły się znacznie szybciej i były mniej kosztownie niż wynikało to z polskich doświadczeń. czytaj więcej..