ZNALAZŁ MOTOPOMPĘ, PRZYWŁASZCZYŁ JĄ, A NASTĘPNIE SPRZEDAŁ W PUNKCIE SKUPU ZŁOMU

Dodano: 2012-02-14

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, który we wrześniu 2011 roku w Żarach, dokonał przywłaszczenia rzeczy znalezionej w postaci motopompy o wartości 300 złotych. 

W toku prowadzonego śledztwa w sprawie kradzieży z terenu jednej z firm szeregu narzędzi ustalono, że 19-letni w rejonie marketu Kaufland w Żarach znalazł motopompę, którą zabrał, a następnie sprzedał w punkcie skupu złomu za kwotę 60 złotych.

W toku postępowania nie zdołano ustalić sprawców włamania i kradzieży pozostałych przedmiotów, których zaginiecie zgłosiła przedstawicielka firmy.

W tym zakresie materiały z akt sprawy zostały postanowieniem z dnia 30 stycznia 2012 roku wyłączone do odrębnego postępowania.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia korespondujące z ustalonym w sprawie stanem faktycznym. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się ustalonej z prokuratorem karze w postaci 5 miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz przepadek korzyści majątkowej w kwocie 60 złotych./APa