WYKONUJĄC PRACE W RAMACH ORZECZONEJ KARY UKRADŁ Z MAGAZYNU 100 METRÓW KABLA

Dodano: 2012-02-09

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 26 i 24 lat. Oskarżeni w okresie od 09 września 2011 r. do 12 września 2011 r. we Wschowie, z niezamkniętego magazynu przy basenie należącym do Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie  dokonali kradzieży kabla siłowego czterożyłowego o długości 100 metrów o wartości 600 zł.

Jak ustalono w toku przeprowadzonego postępowania, pierwszy z oskarżonych w dniu 08 września 2011 r. wykonywał prace w ramach orzeczonej wobec niego kary ograniczenia wolności na torze motokrosowym. Tam obciął w pomieszczeniu magazynowym dwa kable siłowe o łącznej długości 35 metrów i wartości 300 zł., które ukrył przy kracie tak aby mógł jej później stamtąd zabrać. Kabel ten został odnaleziony i zabezpieczony przez pracownika CKiR.

Kolejnego przestępstwa pierwszy z oskarżonych dokonał w porozumieniu z drugim z oskarżonym. W okresie od 09 września do 12 września 2011 r. Pierwszy z nich odpracowując karę ograniczenia wolności na terenie basenu CKiR we Wschowie przygotował, w otwartym pomieszczeniu magazynowym, kabel siłowy czterożyłowy o długości 100 metrów. W godzinach wieczornych sprawcy przyjechali na teren basenu i po przejściu przez ogrodzenie zabrali przygotowany kabel, który następnie sprzedali na złom po uprzednim opaleniu go z otuliny.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP