SPRZEDAŁ W PUNKCIE SKUPU ZŁOMU POWIERZONY MU SAMOCHÓD

Dodano: 2012-02-08

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mieszkańcowi Nowej Soli, który w dniu 10 września 2011 roku, dokonał przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci samochodu osobowego marki Fiat Uno o wartości 500 złotych.  

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu 27 sierpnia 2011 roku pokrzywdzony przekazał  znajomemu - oskarżonemu swój samochód marki Fiat Uno wraz z dowodem rejestracyjnym.

Zgodnie z ustną umową, 25-latek do dnia 10 września 2011 roku miał zapłacić za ten samochód kwotę 500 złotych, albo kwotę 300 złotych, w przypadku gdyby naprawił inny pojazd - VW Golf - należący do pokrzywdzonego. 

Do dnia 10 września 2011 roku mężczyzna nie zwrócił jednak ani Fiata Uno, ani nie zapłacił pieniędzy za ten pojazd. Nie naprawił też samochodu marki VW Golf. Oskarżony unikał spotkań z pokrzywdzonym. 

Jak ustalono, 25-latek sprzedał samochód marki Fiat Uno w punkcie skupu złomu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do postawionego mu zarzutu. Grozi mu kar pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./APa

- w Precedensach:

- Kradzież / przywłaszczenie rzeczy powierzonej / nieuprawnione wykorzystanie / zamiar definitywnego pozbawienia własności