AKT OSKARŻENIA WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY KIERUJĄC WÓZKIEM WIDŁOWYM POD WPŁYWEM ALKOHOLU DOPROWADZIŁ DO ŚMIERCI PRACOWNIKA

Dodano: 2012-02-07

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu w dniu 6 listopada 2011r. w Nowej Soli, na terenie zakładu produkcyjnego, na skutek niezachowania wymaganej ostrożności podczas kierowania wózkiem widłowym marki Sthill oraz będąc w stanie nietrzeźwości 0.68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, potrącił kierowanym przez siebie pojazdem dwóch mężczyzn, powodując nieumyślnie śmierć jednego z nich.  

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu 6 listopada 2011r. w jednym z zakładów w Nowej Soli doszło do tragicznego z skutkach zdarzenia. Trzej znajdujący się na hali mężczyźni rozmawiali przy biurku znajdującym się przy ścianie hali mężczyźni, gdy w pewnym momencie na halę wjechał wózkiem widłowym oskarżony. Kierujący wózkiem nie zachowując ostrożności oraz bez uzasadnionej potrzeby podjeżdżał tyłem wózka do stojących przy stole mężczyzn. W pewnym momencie stojąc już bardzo blisko nich podjechał jeszcze, uderzając i odpychając jednego z pokrzywdzonych i jednocześnie przyciskając drugiego z mężczyzn do biurka. Na skutek odniesionych obrażeń jeden z mężczyzn zmarł na miejscu zdarzenia. Drugi pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia powłok brzucha, stłuczenia dolnej części grzbietu oraz stłuczenia miednicy, które to obrażenia naruszyły prawidłowe czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni.  

Przeprowadzone badanie trzeźwości wobec kierującego wózkiem widłowym dało wynik 0,68 i 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył na tę okoliczność wyjaśnienia.

Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /APa