PODCZAS URODZINOWEJ IMPREZY ZAGROZIŁ MATCE SWOJEGO ZNAJOMEGO, OBRAŻAŁ JĄ WULGARYZMAMI I KOPNĄŁ JĄ W UDO

Dodano: 2012-02-06

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 sierpnia 2010 r. w Krośnie Odrzańskim, groził słownie pokrzywdzonej uszkodzeniem jej ciała i pozbawieniem życia, które to groźby wzbudziły w zagrożonej uzasadnioną obawę ich spełnienia, nadto znieważył ją słowami obelżywymi oraz naruszył jej nietykalność cielesną.

Jak ustalono następnego dnia po zdarzeniu kobieta złożyła w KMP Krosno Odrzańskie zawiadomienie o groźbach karalnych uszkodzenia jej ciała i pozbawienia życia, znieważenia słowami wulgarnymi oraz naruszenia nietykalności cielesnej poprzez kopniecie jej w prawe udo przez ustalonego mężczyznę.

Z ustaleń poczynionych w sprawie stwierdzono, że dzień wcześniej oskarżony w trakcie imprezy urodzinowej na podwórzu przed domem zaczepił pokrzywdzoną pytając o dług jej syna wobec jego rodziny. Wymieniona odpowiedziała, że nie interesują jej sprawy syna. Wówczas będący pod wpływem alkoholu 28-latek zaczął wyzywać ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i grozić uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia. Wobec agresywnego zachowania mężczyzny w stosunku do pokrzywdzonej, ojciec sprawcy zaczął uspokajać syna. W czasie, kiedy kobieta udała się w kierunku swojego samochodu, oskarżony wyrwał się z rąk ojca i podbiegł w jej kierunku nadal wyzywając ją wulgarnie, a następnie kopnął kobietę w prawe udo.

Dwudziestoośmiolatek przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

W razie odrzucenia wniosku przez sąd grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz