ODPOWIE ZA PODROBIENIE PODPISU NA UMOWIE KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU

Dodano: 2010-08-31

Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach nadzorowała postępowanie dotyczące podrobienia umowy kupna sprzedaży samochodu osobowego z dnia 5 lutego 2010 roku. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu mężczyźnie.

Jak ustalono, oskarżony w dniu 1 lutego 2010 roku zakupił samochód osobowy i na tę okoliczność spisana została umowa kupna sprzedaży. Następnie mężczyzna chciał zbyć zakupiony pojazd innej osobie, jednak nie mógł odnaleźć poprzedniej umowy. Dlatego sporządził w dniu 5 lutego 2010 roku nowy dokument, na którym podrobił podpis sprzedającego podpisując się za niego w miejscu oznaczonym jako podpis sprzedawcy. Tak przygotowaną umowę 48-latek przekazał osobie, której odsprzedał samochód wiedząc, że będzie ona musiała posłużyć się owym dokumentem przy rejestracji pojazdu.

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności./ap