SFAŁSZOWAŁA 12 FAKTUR VAT PODCZAS KONTROLI SKARBOWEJ

Dodano: 2009-11-09

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 26 stycznia 2001 r. do 6 grudnia 2004 r. w jednej miejscowości powiatu krośnieńskiego, działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru podrobienia dokumentów, sfałszowała 12 faktur VAT na łączną kwotę ponad 28 tys. zł.

Jak ustalono oskarżona wystawiała faktury w imieniu nieistniejących podmiotów gospodarczych rzekomo zlokalizowanych w różnych miejscach Polsce, w celu użycia ich za autentyczne podczas kontroli skarbowej. 

W toku śledztwa stwierdzono na podstawie ekspertyzy porównawczej pisma, ze 12 spośród zakwestionowanych faktur VAT podrobiła 33 letnie kobieta zatrudniona w tamtym okresie czasu w Biurze Doradztwa Podatkowego i Usług Rachunkowych.

Oskarżona przyznała się do zarzucanych jej czynów. Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosku przez sąd grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
- w Precedensach - Fałszerstwo dokumentu/ faktura VAT/ zamiar oszustwa innej osoby