WYKORZYSTYWAŁ SEKSUALNIE UPOŚLEDZONĄ, MAŁOLETNIĄ CÓRKĘ

Dodano: 2009-11-04

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie, niepracującemu ojcu 4 dzieci, pozostającego na utrzymaniu żony. Oskarżony w jednej z miejscowości woj. lubuskiego w nieustalonym czasie w okresie od 2001 r. do nieustalonego dnia 2005 r., działając w krótkich odstępach czasu, wykorzystując wynikający z upośledzenia umysłowego swojej małoletniej - poniżej 15 roku życia - córki wielokrotnie doprowadzał ja do obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym.

Jak ustalono oskarżony m.in. dotykał miejsca intymne córki a nadto nakazywał jej takie same zachowania w stosunku do swojej osoby. Kontakty seksualne zakończyły się z chwilą osiągnięcia przez małoletnią dojrzałości płciowej. Zdaniem pokrzywdzonej o takich sytuacjach wiedziała jej matka. Kobieta jednak odmówiła składania wyjaśnień. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, zeznania pokrzywdzonej, opinie biegłego psychologa oraz badania w poradni psychologicznej potwierdziły sprawstwo oskarżonego. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. /jcz 

zobacz także:
-  w Ciekawie..nie tylko o prawie - Zgwałcenie 
- w Precedensach :
- Zgwałcenie/ obcowanie płciowe z małoletnim/ oddziaływanie na wolę pokrzywdzonego 
- Zgwałcenie / stosunek oralny / inna czynność seksualna