SYN ZŁAMAŁ OJCU ŻEBRO PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ

Dodano: 2009-11-03

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami i siostrą.

W toku śledztwa ustalono, że w okresie od czerwca 2009r. do 31 sierpnia 2009r. w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, podejrzany będąc pod wpływem alkoholu wyzywał domowników słowami wulgarnymi i obelżywymi. Nadto niszczył meble i inne sprzęty wyposażenia mieszkania. Swoim zachowaniem zakłócał ciszę nocną, groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia i pobiciem.

Mężczyzna podczas awantury domowej w dniu 31 sierpnia b. r. kopiąc swojego ojca po brzuchu i klatce piersiowej, złamał mu żebro. Powyższe obrażenia ciała spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni. 

Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna był już wcześniej karany. Został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzany złożył do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosku przez są, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Areszt tymczasowy
- Pobicie

w Precedensach:
- Znęcanie się/ powtarzalność zachowań/ znamiona przestępstwa
- Bójka i pobicie/ umyślne uszkodzenie ciała/ kwalifikacja kumulatywna