ZAJEŻDŻAŁ DROGĘ INNYM POJAZDOM PODCZAS UCIECZKI PRZED RADIOWOZEM POLICYJNYM

Dodano: 2009-11-02

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że jadąc z niebezpieczną prędkością samochodem ciężarowym celowo zajeżdżał drogę innym pojazdom, w tym ścigającemu go radiowozowi, czym spowodował bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Nadto kierując samochodem przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości wskazującej na zamiar wprowadzenia ich do obrotu.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 27 lipca b. r., w Nowej Soli funkcjonariusze Policji chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód, który prowadził podejrzany. Oskarżony widząc nieoznakowane auto policyjne zwolnił, po czym gwałtownie ruszył. Ścigany mężczyzna nie zatrzymał się, mimo sygnałów policjantów. Jak wynika z opinii funkcjonariuszy, oskarżony podczas ucieczki stwarzał niebezpieczeństwo dla innych samochodów, policjantów ścigających samochód, a także samego siebie. 

Sprawca pozostawił samochód w okolicy ogródków działkowych w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego. Podczas przeszukiwań funkcjonariusze Policji znaleźli w nim 16. 155 paczek papierosów po 20 sztuk bez polskich znaków akcyzy. 

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Oskarżony nie był uprzednio karany. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy d lat 8. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Przemyt

w Precedensach:
- Bezpieczeństwo w komunikacji/ prędkość administracyjnie dozwolona/ czynna widoczność drogi