USIŁOWALI BEZPRAWNIE PRZEKROCZYĆ GRANICĘ PAŃSTWA

Dodano: 2009-11-02

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 27 i 28 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że podróżując samochodem osobowym, użyli podstępu polegającego na tym, że podczas kontroli drogowej kierowca samochodu, którym był jeden z podejrzanych legitymował się dokumentami należącymi do drugiego z podejrzanych.

Jak ustalono w dniu 13 października b. r. funkcjonariusze Straży Granicznej w Olszynie zatrzymali około godziny 08:30 do kontroli samochód osobowy, którym jechali podejrzani. Podczas kontroli kierowca pojazdu legitymował się jako własnym dowodem osobistym i prawem jazdy wystawionym na nazwisko starszego ze sprawców, który jechał razem z nim.

Z uwagi na skuteczną interwencję funkcjonariusza Straży Granicznej, oskarżonym nie udało się bezprawnie przekroczyć granicy państwa. 

Mężczyźni przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Złożyli do sądu wnioski o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosków przez sąd, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Nielegalne przekroczenie granicy państwowej